এতিয়া আপুনি WhatsAppত লাভ কৰিব এইবোৰ নতুন সুবিধা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 3, 2021, 7:59 PM IST
এতিয়া আপুনি WhatsAppত লাভ কৰিব এইবোৰ নতুন সুবিধা
হোৱাটছএপে বৰ্তমান কিছুমান বিশেষ সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে যিবোৰ সোনকালেই হোৱাটছএপত যোগ কৰা হ'ব।

হোৱাটছএপে বৰ্তমান কিছুমান বিশেষ সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে যিবোৰ সোনকালেই হোৱাটছএপত যোগ কৰা হ'ব।

  • Share this:
এতিয়া WhatsAppত লাভ কৰিব মিক্সড গ্ৰুপ কলৰ লগতে আন বহুটো নতুন সুবিধা।
হোৱাটছএপ হৈছে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ বেছি ব্যৱহৃত ইনষ্টাণ্ট মেচেজিং এপ। ফেচবুকে হোৱাটছএপ ক্ৰয় কৰাৰ পিছত হোৱাটছএপে বহুতো পৰিৱৰ্তন দেখিছে। হোৱাটছএপে সময়ে সময়ে ব্যৱহাৰকাৰীক নতুন সুবিধা যোগ কৰে। হোৱাটছএপে মাল্টি-ডিভাইচ সমৰ্থন, ডিছএপিয়াৰিং ফটোজ (WhatsApp Disappearing Photos) আৰু ৰিড লেটাৰৰ উপৰিও আন বহুতো সুবিধা পৰীক্ষা কৰি আছে (WhatsApp Read Later)। হোৱাটছএপে বৰ্তমান কিছুমান বিশেষ সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে যিবোৰ সোনকালেই হোৱাটছএপত যোগ কৰা হ'ব। হোৱাটছএপত অতি সোনকালে আহি থকা ৫টা বিশেষ সুবিধাৰ বিষয়ে জানো আহক।

মেছেজসমূহ আৰ্কাইভ কৰক : হোৱাটছএপৰ এই নতুন সুবিধাই মেছেজটো আৰ্কাইভ কৰি ব্যৱহাৰকাৰীক সহায় কৰিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যদি আপুনি মেছেজ এটা পিছত পঢ়িব বিচাৰে, আপুনি ইয়াক আৰ্কাইভ কৰিব পাৰে আৰু পিছত পঢ়িব পাৰে। এনে কৰিলে আপোনাৰ বাবে সেই চেটৰ নটিফিকেচন বাৰে বাৰে আহি নাথাকিব।

মাল্টি ডিভাইচ সমৰ্থন: এই সুবিধাবোৰ স্থাপন হোৱাৰ পিছত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ হোৱাটছএপটো আন ডিভাইচত লগ ইন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এতিয়া মাত্ৰ এটা ডিভাইচত হোৱাটছএপ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে আৰু যদি আপুনি আন এটা ডিভাইচত লগ ইন কৰে, পূৰ্বৱৰ্তী ডিভাইচৰ পৰা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে লগআউট হয়।

ফটো ডিছএপিয়েৰিং আৰু ভইচ নোট স্পীড: হোৱাটছএপে ইতিমধ্যে মেচেজ ডিছএপিয়েৰিঙৰ সুবিধা মুকলি কৰিছে, য'ত হোৱাটছএপত পোৱা মেছেজটো ৭ দিনত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ডিলিট কৰা হয়। হোৱাটছএপে এতিয়া ফটোবোৰত একে ধৰণৰ সুবিধা আগবঢ়াব য'ত প্ৰেৰণ কৰা ফটোবোৰ নিৰ্ধাৰিত সময় অনুসৰি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ডিলিট কৰা হ'ব। হোৱাটছএপে ভইচ নোটৰ গতি বৃদ্ধি কৰাৰ ওপৰতো কাম কৰি আছে, যি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকে প্ৰাপ্ত কৰা ভইচ নোটৰ গতি বৃদ্ধি কৰিবলৈ অনুমতি দিব।

হোৱাটছএপত ইনষ্টাগ্ৰাম ৰিলছ: এই সুবিধাবোৰ অহাৰ পিছত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে হোৱাটছএপত তেওঁলোকৰ ইনষ্টাগ্ৰাম ৰিলো চাব পাৰিব। অৱশ্যে, কোম্পানীটোৱে এতিয়ালৈকে এই সুবিধাটোৰ কোনো আনুষ্ঠানিক তথ্য প্ৰদান কৰা নাই। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সুবিধাটো বৰ্তমান পৰীক্ষা কৰা হৈছে যিটো অদূৰ ভৱিষ্যতে হোৱাটছএপৰ সৈতে সংযুক্ত হ'ব পাৰে।

মিক্সড গ্ৰুপ কল: বহুতো ভিডিঅ' কলিং এপ একে যাৰ সৈতে আপুনি বৰ্তমানৰ গ্ৰুপ কলত যোগদান কৰিব পাৰে। এই সুবিধাবোৰ এতিয়াও হোৱাটছএপত উপলব্ধ নহয়। এই সুবিধাটো প্ৰৱৰ্তন কৰাৰ পিছত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে বৰ্তমানৰ গ্ৰুপ কলত নিজৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰিব।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: May 3, 2021, 7:59 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি