WhatsApp ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে সুখবৰ! অচিৰেই লাভ কৰিব এই তিনিটা নতুন ফিচাৰ্ছ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 7, 2021, 5:05 PM IST
WhatsApp ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে সুখবৰ! অচিৰেই লাভ কৰিব এই তিনিটা নতুন ফিচাৰ্ছ
WABetaInfoৰ WhatsApp চাটত কেথকাৰ্ট আৰু জুকাৰবাৰ্গৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত এই সুবিধাবোৰৰ বিষয়ে প্ৰকাশ পাইছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে।

WABetaInfoৰ WhatsApp চাটত কেথকাৰ্ট আৰু জুকাৰবাৰ্গৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত এই সুবিধাবোৰৰ বিষয়ে প্ৰকাশ পাইছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে।

  • Share this:
WhatsAppৰ মুৰব্বী উইল কেথকাৰ্ট আৰু ফেচবুকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে কিছুমান নতুন সুবিধা নিশ্চিত কৰিছে যিবোৰ শীঘ্ৰেই WhatsAppত উপলব্ধ হ'ব। নতুন সুবিধাবোৰত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব দীৰ্ঘদিন ধৰি প্ৰতীক্ষিত মাল্টি-ডিভাইচ সমৰ্থন, স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ডিলিট হোৱা মেছেজ আৰু এটা নিউ ভিউ ৱান্স (New View Ones) সুবিধা সংযোজিত হ'ব। WABetaInfoৰ WhatsApp চাটত কেথকাৰ্ট আৰু জুকাৰবাৰ্গৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত এই সুবিধাবোৰৰ বিষয়ে প্ৰকাশ পাইছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে।

সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত, কেথকাৰ্টে এইটোও কৈছিল যে মাল্টি-ডিভাইচ সমৰ্থনে কোম্পানীটোক আইপেডৰ বাবে হোৱাটছএপ সমৰ্থনত কাম কৰিবলৈ অনুমতি দিব পাৰে।

মাল্টি-ডিভাইচ সমৰ্থন

জুকাৰবাৰ্গ আৰু কেথকাৰ্টে নিশ্চিত কৰিছে যে দীৰ্ঘদিন ধৰি প্ৰতীক্ষিত মাল্টি-ডিভাইচ সমৰ্থন শীঘ্ৰেই হোৱাটছএপত উপলব্ধ হ'ব। বিটা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে এই সুবিধাৰ পৰীক্ষা এমাহ বা দুমাহৰ ভিতৰত আৰম্ভ হ'ব।

কেথকাৰ্টে কৈছিল যে কোম্পানীটোৱে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক এই সুবিধাটোৰ সৈতে একেসময়তে চাৰিটা ডিভাইচৰ সৈতে ছাইন ইন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়াৰো পৰিকল্পনা কৰিছে।

জুকাৰবাৰ্গে কৈছিল যে, হোৱাটছএপে কিছু সময় ধৰি এই সুবিধাটোৰ ওপৰত কাম কৰি আছে আৰু ইয়াৰ বিকাশৰ সময়ত বহুতো প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হৈছিল। সকলো মেছেজ আৰু সমল চিংক কৰাটো কোম্পানীটোৰ বাবে এটা ডাঙৰ কাৰিকৰী প্ৰত্যাহ্বান হৈ পৰিছিল। মাল্টি-ডিভাইচ সমৰ্থনে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক কোনো ডিভাইচত লগ আউট নকৰাকৈ একাধিক ডিভাইচত তেওঁলোকৰ হোৱাটছএপ একাউণ্ট ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিব।

Disappearing মোড -

হোৱাটছএপৰ নতুন সুবিধাবোৰত এটা অদৃশ্য (Disappearing) মোডো আছে, যিটো শীঘ্ৰেই উপলব্ধ হ'ব। ব্যক্তিগত Chatৰ বাবে এই মোড সক্ষম কৰিব পাৰি, যাৰ ফলত বাৰ্তাটো এসপ্তাহত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নাইকিয়া হ'ব। আনহাতে, অদৃশ্য মোডে আপোনাৰ একাউণ্টৰ সকলো Chat আৰু গোটৰ বাবে ডিফল্টভাৱে প্ৰদৰ্শিত বাৰ্তাৰ সুবিধা অন কৰে, যাতে সকলো Chat সাত দিনত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নাইকিয়া হয়।

View Once -

কেথকাৰ্ট আৰু জুকাৰবাৰ্গে উল্লেখ কৰা তৃতীয় সুবিধাটো হৈছে নতুনকৈ সংযোজিত হ'ব লগা 'ভিউ ৱান্স' সুবিধা, যি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক সমল প্ৰেৰণ কৰিবলৈ দিব আৰু ব্যক্তিজনে ইয়াক চোৱাৰ পিছত নাইকিয়া হ'ব। ঠিক তেনেদৰে যিদৰে চেটে স্নেপচ্যাটত কাম কৰে। এই সুবিধাৰ দ্বাৰা, মেছেজ প্ৰাপ্ত কৰা ব্যক্তিজনে মেছেজ বা মিডিয়া ফাইল কেৱল এবাৰহে চাব পাৰে। এবাৰ তেওঁলোকে ইয়াক দেখাৰ পিছত ই স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নাইকিয়া হ'ব।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: June 7, 2021, 5:05 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি