• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • WhatsAppৰ পৰা Payment কৰা সহজ হৈ পৰিল ! চেট কম্পোজাৰ বাকচত আহে ₹ চিম্বল...

WhatsAppৰ পৰা Payment কৰা সহজ হৈ পৰিল ! চেট কম্পোজাৰ বাকচত আহে ₹ চিম্বল...

(WhatsApp) এতিয়া পৰিশোধ সহজ কৰি তুলিব। দৰাচলতে, কোম্পানীটোৱে বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতীয় ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ইয়াৰ চেট কম্পোজাৰত ₹ চিম্বল প্ৰৱৰ্তন কৰে। কোম্পানীটোৱে গ্লোবেল ফিনটেক ফেষ্টিভেল (GFF) 2021-ত এই ঘোষণা কৰিছিল।

(WhatsApp) এতিয়া পৰিশোধ সহজ কৰি তুলিব। দৰাচলতে, কোম্পানীটোৱে বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতীয় ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ইয়াৰ চেট কম্পোজাৰত ₹ চিম্বল প্ৰৱৰ্তন কৰে। কোম্পানীটোৱে গ্লোবেল ফিনটেক ফেষ্টিভেল (GFF) 2021-ত এই ঘোষণা কৰিছিল।

(WhatsApp) এতিয়া পৰিশোধ সহজ কৰি তুলিব। দৰাচলতে, কোম্পানীটোৱে বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতীয় ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ইয়াৰ চেট কম্পোজাৰত ₹ চিম্বল প্ৰৱৰ্তন কৰে। কোম্পানীটোৱে গ্লোবেল ফিনটেক ফেষ্টিভেল (GFF) 2021-ত এই ঘোষণা কৰিছিল।

  • Share this:
তাৎক্ষণিক মেচেজিং এপ হোৱাটছএপে (WhatsApp) এতিয়া পৰিশোধ সহজ কৰি তুলিব। দৰাচলতে, কোম্পানীটোৱে বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতীয় ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ইয়াৰ চেট কম্পোজাৰত ₹ চিম্বল প্ৰৱৰ্তন কৰে। কোম্পানীটোৱে গ্লোবেল ফিনটেক ফেষ্টিভেল (GFF) 2021-ত এই ঘোষণা কৰিছিল। কোম্পানীটোৱে লগতে ঘোষণা কৰিছে যে কম্পোজাৰৰ কেমেৰা আইকনটোৱে এতিয়া ভাৰতৰ ২ কোটিতকৈ অধিক দোকানত পৰিশোধ কৰিবলৈ যিকোনো কিউআৰ কোড (QR Code) স্কেন কৰিব পাৰে।

ফেচবুকৰ মালিকানাধীন হোৱাটছএপে যোৱা বছৰ নৱেম্বৰত ভাৰতীয় ৰাষ্ট্ৰীয় পৰিশোধ নিগমৰ (NPCI) পৰা ইউনিফাইড পেমেণ্টইণ্টাৰফেচ (UPI) সেৱা ফেজ ৱাইজ লাইভ কৰাৰ বাবে অনুমোদন লাভ কৰিছিল।

এই দুটা আপডেটৰ পিছত, হোৱাটছএপত পৰিশোধ সহজ হৈ পৰিছে কিয়নো ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এতিয়া দুটা আইকনিক চিহ্ন (₹ চিহ্ন আৰু কেমেৰা আইকন) ব্যৱহাৰ কৰি চেট কম্পোজাৰৰ ভিতৰত ধন প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে। আৰ এছ ₹ চিহ্নটো আৰম্ভ হৈছে আৰু শীঘ্ৰেই সমগ্ৰ ভাৰতৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: