• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Biscuits Story: Bourbon আৰু দীঘল আছিল নেকি ? শৈশৱৰ স্মৃতিবোৰ সুৱৰি সাংবাদিকে প্ৰশ্ন কৰিলে Britanniaক ! তাহানিৰ Orange Cream বিস্কুট পুনৰ ঘূৰাই অনাৰ আহ্বান সাংসদৰ, কি উত্তৰ দিলে Britanniaই ?

Biscuits Story: Bourbon আৰু দীঘল আছিল নেকি ? শৈশৱৰ স্মৃতিবোৰ সুৱৰি সাংবাদিকে প্ৰশ্ন কৰিলে Britanniaক ! তাহানিৰ Orange Cream বিস্কুট পুনৰ ঘূৰাই অনাৰ আহ্বান সাংসদৰ, কি উত্তৰ দিলে Britanniaই ?

photo Credits: Twitter/@tvotpatrick

photo Credits: Twitter/@tvotpatrick

মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্মত (Twitter) Bourbon বিস্কুটৰ এখন ফটো পোষ্ট কৰি সাংবাদিক সংঘৱীয়ে ব্ৰিটানিয়াক টেগ কৰি লিখিছিল, "এইটো কেৱল মোৰ কল্পনা (নে লোভ) কিন্তু বাৰ্বন বিস্কুট দীঘলীয়া নাছিল নেকি?" Britanniaই সোনকালেই উত্তৰ দিছিল, টুইট কৰিছিল, "আকাৰৰ কোনো পৰিৱৰ্তন নহয়, বীৰ। আমি জানো যে প্ৰত্যাশাবোৰ ডাঙৰ, অৱশ্যে"।

  • Share this:
আমাৰ শৈশৱৰ স্মৃতিবোৰ প্ৰায়ে মিনিটত নোহোৱা হৈ যায় আৰু কেতিয়াবা সেইটো বিস্কুটৰ (Biscuit) দৰে সৰু কিবা হৈ পৰে। সাংবাদিক বীৰ সংঘৱীয়ে বাৰ্বন বিস্কুটৰ ওপৰত আলোচনা কৰাৰ পিছত টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এইদৰে ক'ব লগা হৈছে। মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্মত (Twitter) Bourbon বিস্কুটখনৰ এখন ফটো পোষ্ট কৰি সংঘৱীয়ে ব্ৰিটানিয়াক টেগ কৰি লিখিছিল, "এইটো কেৱল মোৰ কল্পনা (নে লোভ) কিন্তু বাৰ্বন বিস্কুট দীঘলীয়া নাছিল নেকি?" Britanniaই সোনকালেই উত্তৰ দিছিল, টুইট কৰিছিল, "আকাৰৰ কোনো পৰিৱৰ্তন নহয়, বীৰ। আমি জানো যে প্ৰত্যাশাবোৰ ডাঙৰ, অৱশ্যে"। তাৰ পিছত সংঘৱীয়ে সুধিছিল, "কেতিয়াৰ পৰা কোনো পৰিৱৰ্তন নহয়?" যাৰ উত্তৰত ব্ৰিটানিয়াই কৈছিল, "অন্ততঃ যোৱা ৬ বছৰত নহয়, বীৰ। আৰু আমি আশা কৰোঁ যে আপুনি আমাক তাতকৈ অধিক সঘনাই পাই আহিছে।"

তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ সাংসদ মহুয়া মৈত্ৰইও টুইট কৰি যোগদান কৰে, "মই  সন্মত বীৰ! কিন্তু যিটোৱে মোক ইমান বিচলিত কৰিছে সেয়া হ'ল যে মোৰ শৈশৱৰ প্ৰিয় অৰেঞ্জ ক্ৰীম এতিয়া লাভজনক নহয়- পুনৰ পেকেজ কৰা ট্ৰিটটো আনকি ওচৰৰ নহয় 🙁 অনুগ্ৰহ কৰি তেওঁলোকক ঘূৰাই আনিব @BritanniaIndLtd"। সংঘৱীয়ে উত্তৰ দি কৈছিল, "তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ বহুতো ৰেচিপি সলনি কৰিছে। আনকি ২০১৫ চনৰ পুনৰ নিৰ্মাণৰ পিছত বাৰ্বনৰ সোৱাদ বেলেগ।"

বিস্কুটৰ পৰিৱৰ্তনশীল গাঁথনি আৰু আকাৰৰ ওপৰত সকলোৰে বেলেগ বেলেগ মন্তব্য আছিল। কোনে কি কৈছিল ?





শেষত পুনৰ সংঘৱীয়ে টুইট কৰি ইয়াক ২০১৪ চনত পৰিৱৰ্তন কৰা বুলি উল্লেখ কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: