• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Team Virat Celebrates I-Day : বিৰাট কোহলিয়ে ইংলেণ্ডত উৰুৱালে ত্ৰিৰংগা পতাকা, প্ৰশিক্ষক শাস্ত্ৰীৰ লগতে দলৰ সকলো উপস্থিত, ভিডিঅ' ভাইৰেল...

Team Virat Celebrates I-Day : বিৰাট কোহলিয়ে ইংলেণ্ডত উৰুৱালে ত্ৰিৰংগা পতাকা, প্ৰশিক্ষক শাস্ত্ৰীৰ লগতে দলৰ সকলো উপস্থিত, ভিডিঅ' ভাইৰেল...

টীম ইণ্ডিয়াৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টৰ পৰা ১৫ আগষ্টৰ স্বাধীনতা দিৱসৰ উপলক্ষে শ্বেয়াৰ কৰিলে য'ত অধিনায়ক বিৰাট কোহলিয়ে পতাকা উৰুৱাই ধকা দেখা গৈছে। তেওঁৰ লগত প্ৰশিক্ষক ৰবি শাস্ত্ৰীকো দেখা গৈছে। ১ মিনিট ৪০ ছেকেণ্ডৰ এই ভিডিঅ' (Video)'টোত টীম ইণ্ডিয়াৰ আটায়ে ৰাষ্ট্ৰীয় সংগীত পৰিবেশন কৰে।

টীম ইণ্ডিয়াৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টৰ পৰা ১৫ আগষ্টৰ স্বাধীনতা দিৱসৰ উপলক্ষে শ্বেয়াৰ কৰিলে য'ত অধিনায়ক বিৰাট কোহলিয়ে পতাকা উৰুৱাই ধকা দেখা গৈছে। তেওঁৰ লগত প্ৰশিক্ষক ৰবি শাস্ত্ৰীকো দেখা গৈছে। ১ মিনিট ৪০ ছেকেণ্ডৰ এই ভিডিঅ' (Video)'টোত টীম ইণ্ডিয়াৰ আটায়ে ৰাষ্ট্ৰীয় সংগীত পৰিবেশন কৰে।

টীম ইণ্ডিয়াৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টৰ পৰা ১৫ আগষ্টৰ স্বাধীনতা দিৱসৰ উপলক্ষে শ্বেয়াৰ কৰিলে য'ত অধিনায়ক বিৰাট কোহলিয়ে পতাকা উৰুৱাই ধকা দেখা গৈছে। তেওঁৰ লগত প্ৰশিক্ষক ৰবি শাস্ত্ৰীকো দেখা গৈছে। ১ মিনিট ৪০ ছেকেণ্ডৰ এই ভিডিঅ' (Video)'টোত টীম ইণ্ডিয়াৰ আটায়ে ৰাষ্ট্ৰীয় সংগীত পৰিবেশন কৰে।

  • Share this:
সমগ্ৰ ভাৰতবাসীয়ে আজি ৭৫সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস পালন কৰিছে। এই সুযোগতে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ অধিনায়ক বিৰাট কোহলি (Virat Kohli)য়ে লণ্ডনত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উত্তোলন কৰে। বিৰাটৰ লগত প্ৰশিক্ষক ৰবি শাস্ত্ৰী (Ravi Shastri)ৰ লগতে দলৰ ছাপোৰ্ট টীমৰ কেইবাজনো সদস্য আছিল। টীম ইণ্ডিয়া বৰ্তমান লণ্ডনত আছে আৰু ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয়খন টেষ্ট মেচ চলি আছে।

টীম ইণ্ডিয়াৰ অফিচিয়েল ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টৰ পৰা দেওবাৰে ১৫ আগষ্ট উপলক্ষে এই ভিডিঅ'টো শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে। বিৰাট কোহলিয়ে জাতীয় পতাকা উৰুওাৰ লগে লগে টীম ইণ্ডিয়াৰ আন সদস্যসকলে জাতীয় সংগীত গাইছিল।

এই ভিডিঅ'টো ছচিয়েল মিডিয়াত দিয়াৰ পিছতে কম সময়তে ৫ লাখৰো অধিক লোকে দৰ্শন কৰে। বহুতেই টীম ইণ্ডিয়াৰ এই কামক অতি প্ৰশংসা কৰিছে আৰু বিদেশত থকা টীম ইণ্ডিয়াক স্বাধীনতা দিৱসৰ শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰে।

ভাৰত-ইংলেণ্ডৰ মাজত ৫খন টেষ্ট মেটৰ শৃংখলা চলি আছে। প্ৰথম টেষ্টখন বেয়া বতৰ আৰু বৰষুণৰ বাবে ড্ৰ হৈছিল। দ্বিতীয়খন টেষ্ট লণ্ডনৰ বিখ্যাত লৰ্ডছত হৈ আছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: