• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • কোনখন চহৰৰ নামত হিন্দী, ইংৰাজী আৰু সংস্কৃত ভাষাৰ শব্দ আছে ? বহু লোকে চেষ্টা কৰিও দিব পৰা নাই উত্তৰ, আপুনি সঠিক উত্তৰ দিব পাৰিবনে ?

কোনখন চহৰৰ নামত হিন্দী, ইংৰাজী আৰু সংস্কৃত ভাষাৰ শব্দ আছে ? বহু লোকে চেষ্টা কৰিও দিব পৰা নাই উত্তৰ, আপুনি সঠিক উত্তৰ দিব পাৰিবনে ?

আজি আপোনাৰ বাবে এটা আকৰ্ষণীয় প্ৰশ্ন (amazing riddle) লৈ আহিছোঁ যি এখন চহৰৰ নামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। আপুনি এনে এখন চহৰৰ বিষয়ে ক'ব পাৰিবনে যাৰ নামত হিন্দী, ইংৰাজী আৰু সংস্কৃত ভাষাৰ শব্দ আছে (City name with Hindi, English, Sanskrit Words)?

আজি আপোনাৰ বাবে এটা আকৰ্ষণীয় প্ৰশ্ন (amazing riddle) লৈ আহিছোঁ যি এখন চহৰৰ নামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। আপুনি এনে এখন চহৰৰ বিষয়ে ক'ব পাৰিবনে যাৰ নামত হিন্দী, ইংৰাজী আৰু সংস্কৃত ভাষাৰ শব্দ আছে (City name with Hindi, English, Sanskrit Words)?

আজি আপোনাৰ বাবে এটা আকৰ্ষণীয় প্ৰশ্ন (amazing riddle) লৈ আহিছোঁ যি এখন চহৰৰ নামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। আপুনি এনে এখন চহৰৰ বিষয়ে ক'ব পাৰিবনে যাৰ নামত হিন্দী, ইংৰাজী আৰু সংস্কৃত ভাষাৰ শব্দ আছে (City name with Hindi, English, Sanskrit Words)?

  • Share this:
পৃথিৱীত বহুতো দেশ আছে আৰু সেই দেশবোৰত বহুতো চহৰ আছে। প্ৰতিখন চহৰৰ(Names of cities in the world) বিশেষ নাম আছে আৰু আপুনি হয়তো প্ৰায়ে সেই নামবোৰৰ বিষয়ে বিভিন্ন ধৰণৰ কথা শুনিছে। আজি আমি আপোনাৰ বাবে এনে এটা আকৰ্ষণীয় প্ৰশ্ন (amazing riddle) লৈ আহিছোঁ যি এখন চহৰৰ নামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। আপুনি আমাক এনে এখন চহৰৰ বিষয়ে ক'ব পাৰিবনে যাৰ নামত হিন্দী, ইংৰাজী আৰু সংস্কৃত ভাষাৰ শব্দ আছে (City name with Hindi, English, Sanskrit Words)?

প্ৰায়ে চৰকাৰী চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰত (আই.এ.এছ. সাক্ষাৎকাৰৰ প্ৰশ্ন) এনে প্ৰশ্ন সোধা হয়, যিবোৰ শুনিবলৈ অতি সহজ যেন লাগিব পাৰে কিন্তু সেইবোৰৰ উত্তৰ কঠিন। এই প্ৰশ্নবোৰ সাধাৰণতে যৌক্তিক যুক্তিৰ প্ৰশ্ন বা দৈনন্দিন বস্তুৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। এনেকুৱা এটা প্ৰশ্ন আজিকালি সামাজিক মাধ্যমত আলোচনাত আছে। প্ৰশ্ন টো হ'ল, কোনখন চহৰ আছে, কোনখন নামত হিন্দী, ইংৰাজী আৰু সংস্কৃত ভাষাৰ শব্দ আছে? বহুলোকে মনৰ ঘোঁৰা চলায় কিন্তু সঠিক উত্তৰ ক'ব নোৱাৰে। আজি আমি আপোনাক সঠিক উত্তৰটো ক'ম।
Published by:Kokil Sarma
First published: