• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ভাৰতত এনে এখন ঠাই আছে য'ত দেশৰ মানচিত্ৰ দেখা যায়, দুখন নদীৰ সংগমস্থলত দেখা যায় 'ভাৰত'!

ভাৰতত এনে এখন ঠাই আছে য'ত দেশৰ মানচিত্ৰ দেখা যায়, দুখন নদীৰ সংগমস্থলত দেখা যায় 'ভাৰত'!

বঙাইগাঁও চহৰৰ কাষতে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী আৰু চম্পাৱতী নদী ( place where river Champawati meets Brahmaputra) মিলন হয়। এই সঙ্গমস্থলীৰ এক ভূমিখণ্ড ঠিক ভাৰতৰ মানচিত্ৰৰ দৰে দেখা যায়।

বঙাইগাঁও চহৰৰ কাষতে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী আৰু চম্পাৱতী নদী ( place where river Champawati meets Brahmaputra) মিলন হয়। এই সঙ্গমস্থলীৰ এক ভূমিখণ্ড ঠিক ভাৰতৰ মানচিত্ৰৰ দৰে দেখা যায়।

বঙাইগাঁও চহৰৰ কাষতে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী আৰু চম্পাৱতী নদী ( place where river Champawati meets Brahmaputra) মিলন হয়। এই সঙ্গমস্থলীৰ এক ভূমিখণ্ড ঠিক ভাৰতৰ মানচিত্ৰৰ দৰে দেখা যায়।

  • Share this:
আমাৰ দেশখনৰ সৈতে জড়িত এনে বহুতো বস্তু আছে যাৰ বিষয়ে আমি বিশেষ একো নাজানো, এইবোৰৰ বিষয়ে আমাৰ ওচৰত সম্পূৰ্ণ তথ্য নাই। কিন্তু ভাৰতৰ বিষয়ে এই আশ্চৰ্যজনক কথাবোৰে আমাৰ দেশৰ গৌৰৱ বৃদ্ধি কৰে। হিমালয়ৰ পৰা নীলগিৰিলৈ আৰু গুজৰাটৰ পৰা অৰুণাচল প্ৰদেশলৈকে, দেশৰ সকলো আশ্চৰ্যজনক বস্তুৰ বাবে আজি সমগ্ৰ বিশ্বতে ভাৰতৰ নাম বিখ্যাত। আজি আমি আপোনাক এনেকুৱা এটা আশ্চৰ্যকৰ বস্তুৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ। আপুনি জানেনে যে ভাৰতত এনে এখন ঠাই আছে য'ত ভাৰতৰ মানচিত্ৰ দৃশ্যমান হয়?

ভাৰতত এনে এক ঠাই আছে য'ত ভাৰতৰ ভৌগোলিক মানচিত্ৰ ভাৰতৰ (Indian map in Assam)ৰ মেপৰ দৰে একে। এই ঠাইখন অসমত বিদ্যমান আৰু দুখন নদীৰ সংগমস্থলত আছে। অসমৰ বঙাইগাঁও Bongaigaon, Assam) চহৰত আছে এই আচৰিত ঠাই।


বঙাইগাঁও চহৰৰ কাষতে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী আৰু চম্পাৱতী নদী ( place where river Champawati meets Brahmaputra) মিলন হয়। এই সঙ্গমস্থলীৰ এক ভূমিখণ্ড ঠিক ভাৰতৰ মানচিত্ৰৰ দৰে দেখা যায়। এই অঞ্চলটোৰ ফটোখন সামাজিক মাধ্যমত যথেষ্ট ভাইৰেল য'ত আপুনি দেখিব পাৰে যে তলৰ অংশটো ভাৰতীয় উপদ্বীপৰ দৰে দেখা যায়। ওপৰত দৃশ্যমান পাহাৰবোৰ যিবোৰ হিমালয়ৰ দৰে দেখা যায়।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি