• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Optical illusion: ক'লা-বগা ৰেখাবোৰৰ মাজত লুকাই আছে এক সাংঘাতিক ৰহস্য, কি দেখিছে আপুনি ?

Optical illusion: ক'লা-বগা ৰেখাবোৰৰ মাজত লুকাই আছে এক সাংঘাতিক ৰহস্য, কি দেখিছে আপুনি ?

Photo-Twitter

Photo-Twitter

White Black lines photo showing optical illusion: ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। ক'লা-বগা ৰেখাবোৰ ফটোখনত ফটো-প্ৰদৰ্শন কৰা অপ্টিকেল ভ্ৰম।

  • Share this:
Optical illusion বা দৃষ্টি ভ্ৰম। যেতিয়া আপোনাৰ চকুৱে কিবা এটা চাই প্ৰতাৰণা কৰে, ইয়াক অপ্টিকেল ইলিউচন বুলি কোৱা হয়। আপুনি হয়তো সামাজিক মাধ্যম বা ইণ্টাৰনেটত বহুপ্ৰকাৰৰ অপ্টিকেল ইলিউচন ফটো দেখিছে যি চকুক প্ৰতাৰণা কৰে। বহুতো ছবিত, অদ্ভুত আকৃতি তৈয়াৰ কৰা হয়, সেয়েহে সেইবোৰৰ কিছুমানত এক বিশেষ ডিজাইন, যাক সকলোৱে দেখি আচৰিত হয়। একেধৰণৰ ছবি আজিকালি আলোচনাত আছে।

ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। ক'লা-বগা ৰেখাবোৰ ফটোখনত ফটো-প্ৰদৰ্শন কৰা অপ্টিকেল ভ্ৰম। প্ৰথমবাৰৰ বাবে, আপুনি এই একমাত্ৰ শাৰীবোৰ বিচাৰি পাব, কিন্তু যেতিয়া আপুনি এক বিশেষ উপায় ব্যৱহাৰ কৰি এই ফটোখন চাব, আপুনি এই ছবিখনৰ ভিতৰৰ সত্যটো দেখিব।



আপোনাৰ মূৰ জোকাৰিলে ফটোখনৰ সত্যতা দেখুৱাব
ছবিখনৰ বাস্তৱতা কি সেয়া আপোনাক কওঁ আহক। যেতিয়া আপুনি প্ৰথমবাৰৰ বাবে এই ছবিখন চাইছিল, আপুনি কেৱল বগা আৰু ক'লা ৰেখাহে দেখিছিল। এতিয়া আপোনাৰ মুৰটো সোঁ আৰু বাওঁফালে জোকাৰি দিয়ক। মূৰ জোকাৰিলে আপুনি অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখিব পাৰে যে আপোনাক দুটা ডাঙৰ চকুৰে ৰেখাবোৰৰ মাজত আপোনাৰ ফালে চাই থকা দেখিব পাৰিব। তেতিয়া কাণ আৰু মুখো দেখা যাব। এতিয়ালৈকে আপুনি জানিব যে প্ৰকৃততে, ৰেখাৰ পিছফালে মেকুৰীৰ মুখ আছে।

মানুহে পোষ্টটোত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছিল
দ্য চান ৱেবছাইটৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ড০ মিচেল ডিকিনচনে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২০১৯ চনত টুইটাৰত এই ফটোখন শ্বেয়াৰ কৰিছিল। তেতিয়া বহুলোকে তেওঁৰ পোষ্টত মন্তব্য কৰিছিল আৰু তেওঁলোকৰ মতামত দিছিল। যদিও বহুতে ফটোখন দেখি আচৰিত হৈছিল, বহুলোকে ছবিখনত ব্যংগ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। এজন ব্যক্তিয়ে লিখিছিল যে তেওঁ অফিচত ফোনটো দেখি মূৰ দুপিয়াই আছিল, আনসকলে নিশ্চয় বুজি পাইছিল যেন তেওঁ পাগল হৈ গৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি