• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Optical illusion: এই ছবিখনত কেইটা ঘোৰা আছে ? ৯৯ শতাংশ লোকে দিছে ভুল উত্তৰ, আপুনি দিব পাৰিবনে শুদ্ধ উত্তৰ ?

Optical illusion: এই ছবিখনত কেইটা ঘোৰা আছে ? ৯৯ শতাংশ লোকে দিছে ভুল উত্তৰ, আপুনি দিব পাৰিবনে শুদ্ধ উত্তৰ ?

image-Kids Environment Kids Health

image-Kids Environment Kids Health

Optical illusion: আপুনি হয়তো সামাজিক মাধ্যম বা ইণ্টাৰনেটত বহুপ্ৰকাৰৰ অপ্টিকেল ইলিউচন ফটো দেখিছে যি চকুক প্ৰতাৰণা কৰে। বহুতো ছবিত, অদ্ভুত আকৃতি তৈয়াৰ কৰা হয়, যাক সকলোৱে দেখি আচৰিত হয়।

  • Share this:
Optical illusion বা দৃষ্টি ভ্ৰম। যেতিয়া আপোনাৰ চকুৱে কিবা এটা চাই প্ৰতাৰণা কৰে, ইয়াক অপ্টিকেল ইলিউচন বুলি কোৱা হয়। আপুনি হয়তো সামাজিক মাধ্যম বা ইণ্টাৰনেটত বহুপ্ৰকাৰৰ অপ্টিকেল ইলিউচন ফটো দেখিছে যি চকুক প্ৰতাৰণা কৰে। বহুতো ছবিত, অদ্ভুত আকৃতি তৈয়াৰ কৰা হয়, যাক সকলোৱে দেখি আচৰিত হয়। একেধৰণৰ ছবি আজিকালি আলোচনাত আছে।

ছ'চিয়েল মিডিয়া আজিৰ সময়ত সময় পাৰ হোৱাৰ এক আমোদজনক মাধ্যম হৈ পৰিছে। সামাজিক মাধ্যমত বহুতো ধৰণৰ বস্তু উপলব্ধ। বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ভিডিঅ'ৰ লগতে, ইয়াত বহু প্ৰকাৰৰ জটিল ভাইৰেল ফটোও ভাইৰেল হয়। বহুতো টাইম পাছ ফটো পুনৰ শ্বেয়াৰ কৰা আৰম্ভ হৈছে। মানুহে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ সৈতে বহে আৰু এই জটিল ছবিবোৰ সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে।

এনেকুৱা এটা জটিল ছবি ভাইৰেল হৈ আছে। এই ছবিখনত বহুতো ঘোঁৰা আছে। মানুহক এই ঘোঁৰাবিলাক বিচাৰি উলিয়াবলৈ প্ৰত্যাহ্বান জনোৱা হৈছে। এই ছবিখন অপ্টিকেল ইলিউচনৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ নমুনা। অৱশ্যে, এনে ফটোবোৰ বুজিপোৱা অতি কঠিন। ঘোঁৰাবোৰৰ এই ছবিখনে বহুলোকৰ মূৰৰ বিষৰ সৃষ্টি কৰিছে। অতি মনোযোগেৰে চোৱাৰ পাছতো, মানুহে এই ছবিখনৰ উত্তৰ বিচাৰি পোৱা নাই।



ফটোখন আমেৰিকান ছাইট কিডছ এনভায়ৰনমেণ্ট কিডছ হেল্থত আপলোড কৰা হৈছিল, য'ত মানুহক সোধা হৈছিল যে তাত কিমানটা ঘোঁৰা আছে? এতিয়া আপুনি নিশ্চয় ভাবি আছে যে ইয়াত ডাঙৰ কথাটো কি? কিন্তু আপুনি ছবিখন যিমানে চাব, আপুনি সিমানেই বিভ্ৰান্ত হ'ব। এই জটিল ছবিখনে মানুহৰ মূৰৰ বিষৰ সৃষ্টি কৰিছে। ৯৯% লোকে এই ছবিখনত পাঁচটা ঘোঁৰা দেখিছে, কিন্তু এইটো ভুল উত্তৰ।



এই ছবিখনৰ সঠিক উত্তৰ ৱেবছাইটত দিয়া হৈছে। কিডছ এনভায়ৰনমেণ্ট কিডছ হেল্থৰ মতে, এই ছবিখনত মুঠ ৭ টা ঘোঁৰা লুকাই আছে। ইয়াৰ ভিতৰত, পাঁচটা স্পষ্ট দৃশ্যমান, আনহাতে দুটাৰ এটাৰ মূৰ আৰু এটাৰ শৰীৰ আছে। ইয়াত মুঠ ৭ টা ঘোঁৰা লুকাই আছে। ৱেবছাইটটোৰ মতে, যদি আপুনি ইয়াত ৭ টা ঘোঁৰা দেখা পায়, তেন্তে বুজি লওক যে আপুনি এজন সাঁথৰ বিশেষজ্ঞ। আপুনি ৭ টা ঘোঁৰা দেখিছিলনে?
Published by:Kokil Sarma
First published: