உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • আপুনি জানেনে আপোনাৰ সৈতে প্ৰথম বাৰ্তালাপত মানুহে আপোনাৰ মাজত কি দেখে ? আপুনি এই ছবিখনত কি দেখিছে তাৰ উত্তৰে দিব ইয়াৰ উমান ...

    আপুনি জানেনে আপোনাৰ সৈতে প্ৰথম বাৰ্তালাপত মানুহে আপোনাৰ মাজত কি দেখে ? আপুনি এই ছবিখনত কি দেখিছে তাৰ উত্তৰে দিব ইয়াৰ উমান ...

    ইউক্ৰেইনৰ বিখ্যাত শিল্পী ওলেগ শুপ্পলিয়াক এই আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰমৰ সৃষ্টিকৰ্তা। য়ৰটেংগোৰ মতে, এই ছবিত তিনিটা কথা লক্ষ্য কৰিব লাগিব – ঘোঁৰা, সংগীতজ্ঞ আৰু মূৰ।

    ইউক্ৰেইনৰ বিখ্যাত শিল্পী ওলেগ শুপ্পলিয়াক এই আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰমৰ সৃষ্টিকৰ্তা। য়ৰটেংগোৰ মতে, এই ছবিত তিনিটা কথা লক্ষ্য কৰিব লাগিব – ঘোঁৰা, সংগীতজ্ঞ আৰু মূৰ।

    ইউক্ৰেইনৰ বিখ্যাত শিল্পী ওলেগ শুপ্পলিয়াক এই আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰমৰ সৃষ্টিকৰ্তা। য়ৰটেংগোৰ মতে, এই ছবিত তিনিটা কথা লক্ষ্য কৰিব লাগিব – ঘোঁৰা, সংগীতজ্ঞ আৰু মূৰ।

    • Share this:
    অপ্টিকেল ইলিউচন কেৱল এখন ছবিৰ সাঁথৰ নহয়। আমি এটা নিৰ্দিষ্ট সমস্যাক কেনেদৰে চাওঁ তাৰ উপৰিও, এই অপ্টিকেল ভ্ৰমবোৰে আমাৰ ব্যক্তিত্বৰ এটা দিশো আলোকপাত কৰে, যাৰ বিষয়ে আমি অৱগত নহ'বও পাৰোঁ। অপ্টিকেল ভ্ৰমবোৰ চাবলৈ কোনো নিৰ্দিষ্ট 'সঠিক উপায়' নাই। প্ৰথম দৃষ্টিত সকলোৱে কিবা বেলেগ লক্ষ্য কৰাটো স্বাভাৱিক কিয়নো প্ৰতিজন ব্যক্তি পৃথক, তেওঁলোকৰ দৃষ্টিভংগীও পৃথক। আপুনি ইয়াক কেনেদৰে চায় সেইটোৱে নিৰ্ধাৰণ কৰে যে আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ প্ৰকাৰ কি?

    ইউক্ৰেইনৰ বিখ্যাত শিল্পী ওলেগ শুপ্পলিয়াক এই আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰমৰ সৃষ্টিকৰ্তা। য়ৰটেংগোৰ মতে, এই ছবিত তিনিটা কথা লক্ষ্য কৰিব লাগিব – ঘোঁৰা, সংগীতজ্ঞ আৰু মূৰ। অপ্টিকেল ইলিউচনৰ এই ছবিখনত, মানুহৰ মূৰ এখন প্লেটত ৰখা হয়। একে মুখৰ এজন মানুহে মূৰৰ ওপৰত বহি সুৰ বজাই আছে আৰু ছবিখনত এটা ঘোঁৰাও আছে।



    এই অপ্টিকেল ভ্ৰমত, আপুনি লক্ষ্য কৰা প্ৰথম বস্তুটোৱে আপোনাক প্ৰথম সাক্ষাতত মানুহে আপোনাৰ বিষয়ে কি অনুভৱ কৰে ক'ব।

    ঘোঁৰা

    যদি আপুনি ছবিখনত প্ৰথমে ঘোঁৰাটো দেখে, মানুহে আপোনাক দেখিলে প্ৰথমে লক্ষ্য কৰে আপোনাৰ তীব্ৰ চকুৰ ভাষা। ই কিছুমান লোকক আঁতৰাই নিব পাৰে আৰু তেওঁলোকক এনে অনুভৱ কৰাব পাৰে যেন আপুনি গুৰুতৰ, আপোনাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব নোৱাৰি। কিন্তু এবাৰ তেওঁলোকে আপোনাৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে, তেওঁলোকে অনুভৱ কৰে যে আপোনাৰ চকুৰ সম্পৰ্ক গভীৰ আৰু অৰ্থপূৰ্ণ। আপুনি কেনে ধৰণৰ ব্যক্তি সেয়া বুজিবলৈ আনক সময় দিয়ক।

    সংগীতজ্ঞ

    যদি আপুনি প্ৰথমে ছবিখনত এজন বাদ্যযন্ত্ৰী লক্ষ্য কৰে, আপুনি বুজি পাব যে আপোনাৰ হাস্যৰসবোধ হৈছে মানুহে প্ৰথমে লক্ষ্য কৰে। আপুনি কেইটামান কথোপকথনতো মানুহক হাঁহিব পাৰে আৰু তেওঁলোকে জানে যে আপুনি এজন মহান মনোৰঞ্জনকাৰী। কিন্তু মনত ৰাখিব, অপ্ৰয়োজনীয় লোকসকলক অত্যাধিক মনোৰঞ্জন নকৰিব। সীমিত লোকসকলক আপোনাৰ ওচৰত ৰাখিব।

    মূৰ

    যদি মুৰটো আপুনি লক্ষ্য কৰা প্ৰথম বস্তু, জানক যে মানুহে আপোনাক প্ৰথমবাৰৰ বাবে লগ পোৱাৰ সময়ত আপোনাক স্বাগতম জনোৱাৰ প্ৰকৃতি লক্ষ্য কৰে। আপোনাৰ উষ্ম কৰমৰ্দন আৰু আপোনাৰ মুখৰ মিঠা হাঁহিয়ে সকলোকে ভাল অনুভৱ কৰায়। তেওঁলোকে জানে যে আপুনি এজন মহান শ্ৰোতা আৰু সেয়েহে তেওঁলোকে আপোনাৰ সৈতে বন্ধুত্ব স্থাপন কৰা বা আপোনাৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ গভীৰ আগ্ৰহ দেখুৱায়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: