• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Viral Optical Illusion: কওক, ফটোত দেখা লোকজন আপোনাৰ ফালে দৌৰিছেনে বিপৰীত দিশে?

Viral Optical Illusion: কওক, ফটোত দেখা লোকজন আপোনাৰ ফালে দৌৰিছেনে বিপৰীত দিশে?

এই অপ্টিকেল ইলিউচনে ক'ব পাৰে আপুনি কেনে ধৰণৰ চিন্তা প্ৰক্ৰিয়া আৰু আপুনি একে সময়তে বেলেগ বেলেগ কাম কৰিব পাৰে নেকি?

এই অপ্টিকেল ইলিউচনে ক'ব পাৰে আপুনি কেনে ধৰণৰ চিন্তা প্ৰক্ৰিয়া আৰু আপুনি একে সময়তে বেলেগ বেলেগ কাম কৰিব পাৰে নেকি?

এই অপ্টিকেল ইলিউচনে ক'ব পাৰে আপুনি কেনে ধৰণৰ চিন্তা প্ৰক্ৰিয়া আৰু আপুনি একে সময়তে বেলেগ বেলেগ কাম কৰিব পাৰে নেকি?

  • Share this:
অপ্টিকেল ইলিউশ্যন সদায় মনৰ গভীৰতালৈ যোৱাত যথেষ্ট সহায়ক হয়। এনে এখন ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। য'ত নেটিজেনসকলে কমেণ্টৰ ধুমুহাৰ সৃষ্টি কৰিছে। এই অপ্টিকেল ইলিউচনে ক'ব পাৰে আপুনি কেনে ধৰণৰ চিন্তা প্ৰক্ৰিয়া আৰু আপুনি একে সময়তে বেলেগ বেলেগ কাম কৰিব পাৰে নেকি? ছবিখনত দৌৰা ভংগীমাত এজন মানুহৰ চিলুৱেট দেখুওৱা হৈছে। কিন্তু কওঁক, ছবিখনত থকা মানুহজন আপোনাৰ ফালে দৌৰি ছে নে তেওঁ আপোনাৰ পৰা আঁতৰি গৈছে?

ফটোখন প্ৰথমে ফেক্ট ফেক্টৰীজৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত। মানুহৰ মূৰটো 'পুৰুষ' নে 'মহিলা'ৰ দৰে সেয়া জানিবলৈ তেওঁলোকে এই অপ্টিকেল ইলিউশ্যন ব্যৱহাৰ কৰিছে।



ব্যক্তিজন আপোনাৰ ফালে দৌৰিছে নেকি?

তথ্য ফেক্টৰিছে কয় যে, যদি আপুনি এনেদৰে ভাবিছে তেন্তে আপোনাৰ মগজু হৈছে এক 'পুৰুষ' মগজু। এনে ব্যক্তিসকলৰ বিশেষত্ব হৈছে যে, তেওঁলোকে সমস্যাসমাধানৰ বাবে বিশ্লেষণাত্মক দক্ষতা আৰু যুক্তিসঙ্গত কাৰণ ব্যৱহাৰ কৰে আৰু এনেদৰে জীৱনৰ কঠিন বাধাবোৰ অতিক্ৰম কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে।

যেতিয়া এনে লোকসকলে কিবা এটাৰ বিষয়ে কৌতূহলী হয়, তেওঁলোকে ইয়াক সোনকালে শিকে। কিন্তু এনে লোকসকলে একেবাৰে মাল্টিটাস্কিং কৰা নাই। তেওঁলোকে এবাৰত এটা বস্তুৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব বিচাৰে। যেতিয়া তেওঁলোকৰ কোনো বিষয়ত ধাৰণা বা শক্তিশালী মতামত থাকে, তেওঁলোকে নিশ্চিত যুক্তিৰে বিষয়টো সমৰ্থন কৰিবলৈও সাজু হয়। কিয়নো তেওঁলোক নিজৰ বিষয়ে, তেওঁলোকৰ মনোযোগ আৰু মনোযোগৰ দক্ষতাৰ বিষয়ে নিশ্চিত।

ব্যক্তিজনে আপোনাৰ পৰা পলাইছে নেকি?

তথ্য ফেক্টৰিছৰ মতে, এই লোকসকলৰ মগজু হৈছে 'মহিলা'। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে, তেওঁলোকৰ বিশ্লেষণাত্মক দক্ষতা আৰু যুক্তি সৰ্বোচ্চ। এনে লোকসকলে তেওঁলোকৰ ইন্দ্ৰিয় আৰু যুক্তিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে আৰু সিদ্ধান্ত লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত খৰধৰ নকৰে।

এই লোকসকল মাল্টিটাস্কাৰ আৰু তেওঁলোকৰ স্মৃতিশক্তিও ভাল। তেওঁলোকে সদায় তেওঁলোকৰ অন্তৰ্দৃষ্টি আৰু ইন্দ্ৰিয়ৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব পাৰে।

স্নায়ুবিজ্ঞানীসকলে মহিলা আৰু পুৰুষৰ মগজুৱে কেনেদৰে কাম কৰে সেই বিষয়ে পৌৰাণিক কাহিনী আৰু ধাৰণাবোৰ ভাঙিবলৈ বহুবছৰ ধৰি কাম কৰি আহিছে। বিজ্ঞানীসকলৰ একাংশই বিশ্বাস কৰে যে লিংগ আৰু লিংগ ভূমিকাৰ সম্পূৰ্ণ ধাৰণাটোৰ বিষয়ে পুনৰ বিবেচনা কৰা উচিত। আনসকলৰ মতে, মগজুৰ কিছুমান অংশক নাৰী আৰু পুৰুষত্বপূৰ্ণ বুলি বিভক্ত কৰাৰ কোনো কাৰণ নাই।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: