உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • এই ছবিখনত বিভিন্নজনে বিভিন্ন নম্বৰ দেখিছে ! জুমি জুমি চাওক আৰু কওক আপুনি কি দেখিছে ?

    এই ছবিখনত বিভিন্নজনে বিভিন্ন নম্বৰ দেখিছে ! জুমি জুমি চাওক আৰু কওক আপুনি কি দেখিছে ?

    Credit- Twitter

    Credit- Twitter

    ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। বেছিভাগ মানুহে ছবিখনত লিখা সঠিক সংখ্যাবোৰ ক'বলৈ ব্যৰ্থ হৈছে।

    • Share this:
    Optical illusion বা দৃষ্টি ভ্ৰম। যেতিয়া আপোনাৰ চকুৱে কিবা এটা চাই প্ৰতাৰণা কৰে, ইয়াক অপ্টিকেল ইলিউচন বুলি কোৱা হয়। আপুনি হয়তো সামাজিক মাধ্যম বা ইণ্টাৰনেটত বহুপ্ৰকাৰৰ অপ্টিকেল ইলিউচন ফটো দেখিছে যি চকুক প্ৰতাৰণা কৰে। বহুতো ছবিত, অদ্ভুত আকৃতি তৈয়াৰ কৰা হয়, সেয়েহে সেইবোৰৰ কিছুমানত এক বিশেষ ডিজাইন, যাক সকলোৱে দেখি আচৰিত হয়। একেধৰণৰ ছবি আজিকালি আলোচনাত আছে।

    ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। বেছিভাগ মানুহে ছবিখনত লিখা সঠিক সংখ্যাবোৰ ক'বলৈ ব্যৰ্থ হৈছে আৰু যিয়ে ইয়াক ক'ব তেওঁক ইণ্টাৰনেটত প্ৰতিভাৰ উপাধি দিয়া হৈছে। আপুনিও এই ছবিখন মনোযোগেৰে চাব আৰু ক'ব যে সঠিক সংখ্যাবোৰ কি?

    চোৱা লোকসকলৰ চাই চাই মূৰ ঘুৰাইছে
    ছবিখন ভাইৰেল হৈ থকাৰ সময়ত এটা গোলাকাৰ চিত্ৰ ৰৈ গৈছে। একেটা ঠাইত কিছুমান পথালি ডিজাইন ক'লা ৰঙেৰে নিৰ্মিত। তাৰ মাজত লুকাই আছে যাদুকৰী সংখ্যা। বেছিভাগ লোকে গোলকৰ ভিতৰত ওলোৱা সংখ্যাবোৰ চাব নোৱাৰে বা তেওঁলোকে আচল সংখ্যা দেখা নাই। এই ফটোখন টুইটাৰত @benonwine নামৰ একাউণ্ট এটাৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে আৰু সঠিক নম্বৰ বিচাৰিছে।



    খুব কম লোকেই সঠিক উত্তৰ দিছে
    প্ৰায়ে মানুহে এনে মগজুৰ সাথৰ সমাধান কৰাত পিছ পৰি নাথাকে। বহুলোকে এই ছবিখন চাই নিজৰ উত্তৰো দিছে। অৱশ্যে, বেছিভাগ লোকে সঠিক উত্তৰ দিব নোৱাৰিলে। কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ইয়াত মাত্ৰ ৩ টা সংখ্যা চাবলৈ সক্ষম হয়, আনহাতে কিছুমান ৬-৭ সংখ্যা। খুব কম মানুহে সঠিক উত্তৰ দিছে। অৱশ্যে, আপুনি নিশ্চয় ইয়াত আপোনাৰ মন ব্যয় কৰিছে আৰু সঠিক উত্তৰটো জানিছে, যদি আপুনি জানিব পৰা নাই, তেন্তে জানিব, গোলকৰ ভিতৰত লিখা আছে - 3452839।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: