• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ছবিখন চাওক আৰু কওঁক কিমানটা ৩ আছে ? ৯০% লোকে ভুল উত্তৰ দিছে, আপুনি দিব পাৰিবনে শুদ্ধ উত্তৰ ...

ছবিখন চাওক আৰু কওঁক কিমানটা ৩ আছে ? ৯০% লোকে ভুল উত্তৰ দিছে, আপুনি দিব পাৰিবনে শুদ্ধ উত্তৰ ...

আজিকালি অপ্টিকেল ইলিউচনৰ বহুতো ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল (Viral Optical Illusion) হৈ আছে। কিন্তু শেহতীয়াকৈ এনে এখন ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত যথেষ্ট ভাইৰেল হৈছে, যি আপোনাৰ চকুক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিব পাৰে।

আজিকালি অপ্টিকেল ইলিউচনৰ বহুতো ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল (Viral Optical Illusion) হৈ আছে। কিন্তু শেহতীয়াকৈ এনে এখন ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত যথেষ্ট ভাইৰেল হৈছে, যি আপোনাৰ চকুক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিব পাৰে।

আজিকালি অপ্টিকেল ইলিউচনৰ বহুতো ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল (Viral Optical Illusion) হৈ আছে। কিন্তু শেহতীয়াকৈ এনে এখন ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত যথেষ্ট ভাইৰেল হৈছে, যি আপোনাৰ চকুক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিব পাৰে।

  • Share this:
আজিকালি অপ্টিকেল ইলিউচনৰ বহুতো ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল (Viral Optical Illusion) হৈ আছে। কিন্তু শেহতীয়াকৈ এনে এখন ছবি ছ'চিয়েল মিডিয়াত যথেষ্ট ভাইৰেল হৈছে, যি আপোনাৰ চকুক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিব পাৰে। এই ছবিখন শ্বেয়াৰ কৰোঁতে, আপোনাক সোধা হয় যে ইয়াত কিমান ৩ আছে। আশ্চৰ্যজনকভাৱে, বেছিভাগ লোকে প্ৰথমতে ভুল উত্তৰ দিছে। মাত্ৰ কেইজনমান মানুহেসঠিক উত্তৰ ক'বলৈ সক্ষম হৈছে।

সঠিক উত্তৰৰ সৈতে আপুনি প্ৰতিভাশালী হ'ব পাৰে: এই ভাইৰেল ছবিখনে ম'বাইলৰ কীপেডৰ এটা স্ক্ৰীণশ্বট দেখুৱাইছে। ইয়াৰ লগতে, কীপেডৰ ডায়েলৰ কিছু সংখ্যা (ছবিত কিমান ৩) ও দেখা যায়। ফটোখন শ্বেয়াৰ কৰি, ইয়াত কিমানটা ৩ দেখুওৱা হৈছে সোধা হৈছে (ভাইৰেল ছবি)। আৰু যিজন ব্যক্তিয়ে সঠিক উত্তৰ দিয়ে তেওঁক ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰকাৰীসকলে প্ৰতিভাশালী বুলি কয়। ছ'চিয়েল মিডিয়াত এই ছবিখন ট্ৰেণ্ডিং হোৱা দেখি, বেছিভাগ লোকে সঠিক উত্তৰ দিয়াত ব্যৰ্থ হৈছে। আপুনি ছবিখন চাই সঠিক উত্তৰ দিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে।

বেছিভাগ লোকে প্ৰথমবাৰৰ বাবে এই ছবিখন দেখাৰ সময়ত ভুল উত্তৰ দিয়ে: যদি আপোনাৰ উত্তৰ ১৫, ১৮ বা ২১ হয়, যেতিয়া আপুনি প্ৰথমবাৰৰ বাবে ছবিখন দেখে, আপুনি এই সিদ্ধান্তত উপনীত হৈছে যে বেছিভাগ ছ'চিয়েল মিডিয়া ব্যৱহাৰকাৰীয়ে সাধাৰণতে অনুসৰণ কৰে। কিন্তু এতিয়া প্ৰশ্ন হৈছে, সঠিক উত্তৰ কি? ইয়াৰ বাবে, আপুনি ছবিখন পুনৰ চাব।

এতিয়া সঠিক উত্তৰটো চাওক: যেতিয়া এই ছবিখন প্ৰথমবাৰ চোৱা হৈছিল, ৩ নম্বৰ (ছবিখনত কিমান ৩) মুঠ ১৮ বাৰ দেখা গৈছে। কিন্তু ছবিখনত ৩ এটা লুকাই আছে। যিটো 'আই'ৰ ঠাইত ৪ নম্বৰৰ তলত দিয়া হৈছে। সেয়েহে, মুঠ ৩ টা সংখ্যা হৈছে ১৯। আৰু এইটো এই ধাঁধাটোৰ সঠিক উত্তৰ।
Published by:Kokil Sarma
First published: