உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • মাত্ৰ ৬ বছৰ বয়সত ছোৱালীজনী লাখপতি হৈছিল, ১৫ বছৰ বয়সত তেওঁৰ কোটি কোটি টকাৰ ব্যৱসায় ...

    মাত্ৰ ৬ বছৰ বয়সত ছোৱালীজনী লাখপতি হৈছিল, ১৫ বছৰ বয়সত তেওঁৰ কোটি কোটি টকাৰ ব্যৱসায় ...

    Photo- Instagram/@isabella_barrett_fanpage

    Photo- Instagram/@isabella_barrett_fanpage

    তেওঁ সৌন্দৰ্যৰ বাবে সৰুৰে পৰা বহুতো সৌন্দৰ্য প্ৰতিযোগিতা জিকিছিল আৰু এতিয়া যেতিয়া বয়স ১৫ বছৰ, তেওঁ কোটি কোটিৰ ব্যৱসায়ৰ গৰাকী হৈছে (15 year old girl become billionaire)। ২০০৬ চনত জন্ম গ্ৰহণ কৰা ইছাবেলা বেৰেটে ৬ বছৰ বয়সৰ পৰাই বিলাসী জীৱন যাপন কৰি আহিছে।

    • Share this:
    আপুনি নিশ্চয় এটা কথা শুনিছে, 'সোণৰ চামুচ মুখত লৈ জন্ম হোৱা!' ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে ধনী ঘৰত জন্ম গ্ৰহণ কৰা আৰু জন্মৰ সময়ত যথেষ্ট সম্পদ থকা লোকসকল। তেনে এজনী ছোৱালীৰ জন্ম আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত হৈছিল যি ৬ বছৰ বয়সলৈ লাখপতি হৈছিল। তেওঁৰ সৌন্দৰ্যৰ বাবে সৰুৰে পৰা বহুতো সৌন্দৰ্য প্ৰতিযোগিতা জিকিছিল আৰু এতিয়া যেতিয়া বয়স ১৫ বছৰ, তেওঁ কোটি কোটিৰ ব্যৱসায়ৰ গৰাকী হৈছে (15 year old girl become billionaire)।

    ২০০৬ চনত জন্ম গ্ৰহণ কৰা ইছাবেলা বেৰেটে ৬ বছৰ বয়সৰ পৰাই বিলাসী জীৱন যাপন কৰি আহিছে। তেওঁৰ এখন গাড়ী, এজন ফটোগ্ৰাফাৰ আছিল আৰু ৯ বছৰ বয়সত, তেওঁ মূল্যৱান ৰেষ্টুৰেণ্টত খাবলৈ গৈছিল। ইমান কম বয়সতে, ইছাবেলে বজাৰত তেওঁৰ কাপোৰ আৰু গহনা যোৰা যুক্ত সামগ্ৰী (6 year old girl fashion products) মুকলি কৰিছিল, যাৰ পিছত তেওঁ লাখপতি হৈছিল।



    বহুতো ফেশ্বন প্ৰতিযোগিতা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।
    ইছাবেলৰ বয়স এতিয়া ১৫ বছৰ আৰু এতিয়ালৈকে নিউয়ৰ্ক ফেশ্বন সপ্তাহত মডেলিং কৰিছে। ১৫ বছৰ বয়সত, তেওঁ বিভিন্ন ফেশ্বন প্ৰতিযোগিতাত৫৫ টা মুকুট লাভ কৰিছে আৰু তেওঁৰ নামত ৮৫ টা খিতাপ আছে। দ্য চান ৱেবছাইটৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, তেওঁ এখন প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল আৰু ইয়াত কাম কৰি ভাল পাইছিল। তাৰ পিছত, তেওঁ অংশগ্ৰহণ অব্যাহত ৰাখিছিল। এই সময়ছোৱাত, তেওঁৰ আড়ম্বৰপূৰ্ণ জীৱনশৈলীৰ সৈতে এগৰাকী শিক্ষয়িত্ৰী হোৱাৰ সপোন দেখিছিল।

    ইছাবেল কোটিপতি হৈ পৰিছে
    মুহূৰ্ততে, ইছাবেলে ফেশ্বন উদ্যোগত অংশগ্ৰহণকাৰী হিচাপে যোগদান কৰাৰ অভিপ্ৰায় ত্যাগ কৰে আৰু তেওঁৰ ব্যৱসায়ক আগুৱাই লৈ যায়। এতিয়া তেওঁৰ কাপোৰৰ পৰা গহনা আৰু মেকআপলৈকে বহুতো ব্ৰেণ্ড আছে। আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ'ল যে ১৫ বছৰ বয়সত, ইছাবেলৰ মুঠ সম্পত্তি ১৫ কোটি টকাতকৈও অধিক হৈছে। তেওঁৰ পিছত সামাজিক মাধ্যমত বহুতো লোক আছে। মিৰ'ৰ ৱেবছাইটৰ সৈতে কথা পাতি তেওঁ কৈছিল যে মানুহে তেওঁক অনুপ্ৰেৰণা বুলি বিবেচনা কৰাত তেওঁ অতি সুখী অনুভৱ কৰে, সেয়েহে তেওঁৰ দায়িত্বও বৃদ্ধি পায়। অৱশ্যে, ইছাবেলৰ মাক চুজানে বহুবাৰ সমালোচনাৰ সন্মুখীন হ'বলগীয়া হৈছিল কিয়নো যি বয়সত শিশুসকলে ক্ৰীড়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহী, ইছাবেলে মেকআপৰ সৈতে ফেশ্বন শ্ব'ত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: