• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • এই পাচলিবোৰ ভুলতো ফ্ৰিজত নাৰাখিব, ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে ...

এই পাচলিবোৰ ভুলতো ফ্ৰিজত নাৰাখিব, ই আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে ...

বিশেষজ্ঞসকলে এইটোও কয় যে ফ্ৰিজত কিছুমান ফল আৰু পাচলি পৰিহাৰ কৰিব লাগে। যদি সেইবোৰ ফ্ৰিজত ৰখা হয়, সেইবোৰৰ ফলত খাদ্যত বিষক্ৰিয়াও হ'ব পাৰে।

বিশেষজ্ঞসকলে এইটোও কয় যে ফ্ৰিজত কিছুমান ফল আৰু পাচলি পৰিহাৰ কৰিব লাগে। যদি সেইবোৰ ফ্ৰিজত ৰখা হয়, সেইবোৰৰ ফলত খাদ্যত বিষক্ৰিয়াও হ'ব পাৰে।

বিশেষজ্ঞসকলে এইটোও কয় যে ফ্ৰিজত কিছুমান ফল আৰু পাচলি পৰিহাৰ কৰিব লাগে। যদি সেইবোৰ ফ্ৰিজত ৰখা হয়, সেইবোৰৰ ফলত খাদ্যত বিষক্ৰিয়াও হ'ব পাৰে।

  • Share this:
মানুহে প্ৰায়ে পাচলি বা ফল সতেজ ৰাখিবলৈ ফ্ৰিজ ব্যৱহাৰ কৰে। যিসকল লোকৰ প্ৰতিদিনে পাচলি আৰু ফল আনিবলৈ সময় নাই, তেওঁলোকে সেইবোৰ ফ্ৰিজলৈ আনি সংৰক্ষণ কৰে। ফ্ৰিজত থকা এই বস্তুবোৰ দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে সতেজ থাকিব পাৰে। কিন্তু বিশেষজ্ঞসকলে এইটোও কয় যে ফ্ৰিজত কিছুমান ফল আৰু পাচলি পৰিহাৰ কৰিব লাগে। যদি সেইবোৰ ফ্ৰিজত ৰখা হয়, সেইবোৰৰ ফলত খাদ্যত বিষক্ৰিয়াও হ'ব পাৰে। গতিকে কোনবোৰ পাচলি ফ্ৰিজত ৰাখিব নালাগে সেই পাচলিবোৰৰ বিষয়ে জানক।

1. তিয়ঁহ

তিয়ঁহক সাধাৰণতে পাচলি বুলি গণ্য কৰা হয়। কৃষি আৰু পৰিৱেশ বিজ্ঞান মহাবিদ্যালয়ৰ মতে, যদি তিয়ঁহ তিনি দিনতকৈ অধিক সময়ৰ বাবে 10 ডিগ্ৰী চেলচিয়াছৰ তলত ৰখা হয়, ই দ্ৰুতগতিত পচিবলৈ আৰম্ভ কৰে। গতিকে তিয়ঁহ ফ্ৰিজত ৰখা পৰিহাৰ কৰিব। সেইবোৰ ফ্ৰিজত ৰখাৰ সলনি, তিয়ঁহবোৰ পোনপটীয়া সূৰ্যৰ পোহৰৰ পৰা আঁতৰত স্বাভাৱিক স্থানত ৰাখিব। বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, তিয়ঁহ আনকি আভাকাডো, বিলাহী বা তৰমুজৰ দৰে ফলৰ ওচৰত ৰাখিব নালাগে।

2. বিলাহী

বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, বিলাহী সদায় কোঠাৰ উষ্ণতাত সংৰক্ষণ কৰিব লাগে। ফ্ৰিজত ৰাখিলে বিলাহীৰ সোৱাদ, গাঁথনি আৰু গোন্ধ প্ৰভাৱিত হয়, সেয়েহে বিলাহীবোৰ সূৰ্যৰ পোহৰৰ পৰা শীতল আৰু আন্ধাৰ ঠাইত আঁতৰাই ৰাখিব। খিৰিকীৰ পৰা অহা গৰম ৰশ্মিয়ে বিলাহীৰ পকা প্ৰক্ৰিয়াটো দ্ৰুত কৰে। ফ্ৰিজৰ বাহিৰত ৰখা বিলাহীবোৰ ফ্ৰিজত ৰখা বিলাহীতকৈ এসপ্তাহ চলিব পাৰে।

3. পিঁয়াজ

নেচনেল পিঁয়াজ এছ'চিয়েশ্যনৰ মতে, পিয়াজ ঠাণ্ডা, শুকান, আন্ধাৰ আৰু ভালদৰে বতাহ চলাচল কৰা কোঠাত ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে পিয়াঁজে সহজে আৰ্দ্ৰতা শোষণ কৰে। যদি তাপমাত্ৰা বা আৰ্দ্ৰতা অত্যাধিক বেছি হয় তেনেহ'লে পিঁয়াজ গজা বা পচিবলৈ আৰম্ভ কৰিব পাৰে। যদি পিঁয়াজবোৰ ঠাণ্ডা কোঠাৰ তাপমাত্ৰাত ৰখা হয়, পিঁয়াজ দুমাহতকৈ অধিক থাকিব পাৰে।

4. আলু (আলু)

কেঁচা আলুবোৰ খোলা বাস্কেটত ৰখাটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াক ফ্ৰিজত ৰখা পৰিহাৰ কৰিব। ঠাণ্ডা তাপমাত্ৰাই কেঁচা আলুত পোৱা শ্বেতসাৰযুক্ত জটিল কাৰ্বোহাইড্ৰেটৰ স্থান লয় আৰু ৰন্ধাৰ সময়ত আলু মিঠা হ'ব। গতিকে সেইবোৰ ফ্ৰিজত ৰখা পৰিহাৰ কৰক। হয়, পাচলি বনোৱাৰ পিছত, আপুনি বিচাৰিলে সেইবোৰ ফ্ৰিজত ৰাখিব পাৰে।

5. নহৰু

নহৰু ফ্ৰিজত ৰাখিব নালাগে। কিয়নো সেইবোৰে আৰ্দ্ৰতাও অতি সোনকালে শোষণ কৰে। গতিকে সেইবোৰ পিঁয়াজৰ দৰে শীতল, শুকান ঠাইত ৰাখিব। একে সময়তে, ইয়াক বায়ুৰ প্ৰয়োজন, সেয়েহে নহৰুটো কেতিয়াও মোনাত নাৰাখিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: