• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে এই ৫বিধ বস্তুলৈ নাচাব, অন্যথা দিনটো পাৰ হ'ব নেতিবাচকতাৰে!

ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে এই ৫বিধ বস্তুলৈ নাচাব, অন্যথা দিনটো পাৰ হ'ব নেতিবাচকতাৰে!

ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে কি চোৱা উচিত অথবা কি চোৱা উচিত নহয়, সেয়াও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে কি চোৱা উচিত অথবা কি চোৱা উচিত নহয়, সেয়াও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে কি চোৱা উচিত অথবা কি চোৱা উচিত নহয়, সেয়াও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

  • Share this:
ৰাতিপুৱা সোনকালে সাৰ পোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে যথেষ্ট উপকাৰী বুলি গণ্য কৰা হয়। কিন্তু আমি ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে কি চোৱা উচিত অথবা কি চোৱা উচিত নহয়, সেয়াও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। বাস্তু শাস্ত্ৰত (Vastu Tips) ইয়াৰ বাবে বহুতো নিয়ম প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। আমি আজি আপোনাক এই নিয়মবোৰৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ (not look at these 5 things as soon as you wake up)।

কাঁচ
বাস্তুৰ মতে, ৰাতিপুৱা সোনকালে সাৰ পোৱাৰ পিছত মানুহে কাঁচ চোৱাৰ দৰে ভুল কৰিব নালাগে। ইয়াক যথেষ্ট অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, লগতে দিনটো নষ্ট কৰিব বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। গতিকে এটা শুভ দিনৰ বাবে উঠিয়েই কাঁচ বা কাঁচৰ গিলাচ আদি চোৱাৰ অভ্যাস এৰি দিয়ক।

খণ্ডিত মূৰ্তি
সাধাৰণতে ঘৰত ভঙা মূৰ্তি ৰাখিব নালাগে, কিয়নো ই অশুভ। কিন্তু যদি আপোনাৰ ঘৰত ভঙা মূৰ্তি আছেও, দুৰ্ঘটনাক্ৰমে ইয়াক এনে ঠাইত নাৰাখিব যে ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে ই আপোনাৰ চকুত পৰে।

বন্ধ হোৱা ঘড়ী
বাস্তু মতে, আপুনি ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ লগে লগে বন্ধ হোৱা ঘড়ী দেখা উচিত নহয়। ইয়াৰ ফলত ঘৰটোত আৰ্থিক সীমাবদ্ধতা আহে আৰু পাৰিবাৰিক বিবাদ বৃদ্ধি হয়। দৰাচলতে, ঘৰত বেয়া বা বন্ধ হোৱা ঘড়ী নাৰাখিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়।

নোধোৱা বাচন-বৰ্তন
বাস্তু মতে, ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত মানুহে বাহী বাচন অৰ্থাত নোধোৱাকৈ ৰখা বাচন চোৱাটো উচিত নহয়। ইয়াক যথেষ্ট অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, লগতে দিনটো নষ্ট কৰিব বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

ছাঁটোলৈ নাচাব
বাস্তু মতে, আপুনি ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত আপোনাৰ ছাঁটো চোৱাও উচিত নহয়। যদি কোনো কাৰণত ছাঁ এটা সৃষ্টি হয়, ইয়াক উপেক্ষা কৰক। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে কাৰ্যই জীৱনত নেতিবাচকতা সৃষ্টি কৰে আৰু বহুতো সমস্যা সৃষ্টি কৰিব পাৰে।
Published by:Gautam Barman
First published: