• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Vastu Tips: ঘৰৰ বেলকনিত ৰাখক তামৰ সূৰ্য, এই ৩টা বস্তু ৰাখিলেও ধন-সম্পত্তি আৰু প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি পাব

Vastu Tips: ঘৰৰ বেলকনিত ৰাখক তামৰ সূৰ্য, এই ৩টা বস্তু ৰাখিলেও ধন-সম্পত্তি আৰু প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি পাব

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত ৰখা সকলো বস্তুৱেই আমাৰ জীৱনত প্ৰভাৱ পেলায়। এনে অৱস্থাত সকলো বস্তু সঠিক ঠাইত ৰখাৰ লগতে সঠিক দিশত ৰখাটোও প্ৰয়োজনীয়।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত ৰখা সকলো বস্তুৱেই আমাৰ জীৱনত প্ৰভাৱ পেলায়। এনে অৱস্থাত সকলো বস্তু সঠিক ঠাইত ৰখাৰ লগতে সঠিক দিশত ৰখাটোও প্ৰয়োজনীয়।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত ৰখা সকলো বস্তুৱেই আমাৰ জীৱনত প্ৰভাৱ পেলায়। এনে অৱস্থাত সকলো বস্তু সঠিক ঠাইত ৰখাৰ লগতে সঠিক দিশত ৰখাটোও প্ৰয়োজনীয়।

  • Share this:
ঘৰত ইতিবাচক শক্তি পাবলৈ, জীৱনত সমৃদ্ধি লাভ কৰিবলৈ বহু ধৰণৰ প্ৰতিকাৰৰ কথা বাস্তু শাস্ত্ৰ (Vastu Shastra)ত কোৱা হৈছে। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত ৰখা সকলো বস্তুৱেই আমাৰ জীৱনত প্ৰভাৱ পেলায়। এনে অৱস্থাত সকলো বস্তু সঠিক ঠাইত ৰখাৰ লগতে সঠিক দিশত ৰখাটোও প্ৰয়োজনীয়। বাস্তুৰ মতে ঘৰৰ বেলকনিও গুৰুত্বপূৰ্ণ। কিছুমান বস্তু বেলকনিত ৰাখিলে ঘৰত ধনাত্মক শক্তি সঞ্চাৰিত হয়। টকাৰ অভাৱ দূৰ হৈ পৰিয়ালটোত সুখৰ পৰিবেশ ৰৈ যায়। ঘৰৰ বেলকনিত ৰাখিবলৈ কোনবোৰ বস্তু শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় পণ্ডিত ইন্দ্ৰমণি ঘনস্যালৰ পৰা জানো আহক।

তামৰ সূৰ্য

ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি তাম ধাতুৰ সম্পৰ্ক সূৰ্য আৰু মংগল গ্ৰহৰ সৈতে আছে। এনে অৱস্থাত ঘৰৰ বেলকনিত এটা তামৰ সূৰ্য ৰাখিব লাগিব। বাস্তুৰ মতে বেলকনিৰ পূব দিশত তামৰ সূৰ্য্য এটা ৰখাটো শুভ। ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ নেতিবাচক শক্তি নষ্ট হোৱাই নহয়, আৰ্থিক সমস্যাৰ পৰাও পৰিত্ৰাণ পোৱা যায়।

তুলসী গছ

হিন্দু ধৰ্মৰ মতে তুলসী গছত সম্পদৰ দেৱী লক্ষ্মী দেৱী বাস কৰে, গতিকে ঘৰৰ বেলকনিত তুলসী গছ ৰোপণ কৰাটো শুভ। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে তুলসী গছ বেলকনিৰ পূব দিশত ৰোপণ কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত বাস্তুৰ দোষ নাইকিয়া হয়। লগতে টকাৰ অভাৱ দূৰ হৈ উপাৰ্জন বৃদ্ধি পায়।

মানী প্লাণ্ট

ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি কুবেৰ দেৱ উত্তৰ দিশত বাস কৰে, গতিকে মানি প্লাণ্টো ঘৰৰ বেলকনিৰ উত্তৰ দিশত ৰাখিব লাগে। ধন উদ্ভিদ ৰোপণ কৰি ধনৰ লাভৰ যোগফল পোৱা যায়।

লাফিং বুদ্ধ

ঘৰৰ বেলকনিত লাফিং বুদ্ধ ৰখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ ফলত সম্পৰ্কলৈ মধুৰতা আহে। পৰিয়ালত এক সুখৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হয়। ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি বাস কৰে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: