உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Vastu Tips: যদিহে আপুনি ঘৰত সুখ-শান্তি বিচাৰে তেন্তে এই বাস্তু টিপছসমূহ অনুসৰণ কৰক ...

    Vastu Tips: যদিহে আপুনি ঘৰত সুখ-শান্তি বিচাৰে তেন্তে এই বাস্তু টিপছসমূহ অনুসৰণ কৰক ...

    কিছুমান বাস্তু পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যি আপোনাৰ ঘৰত সম্পদ, সমৃদ্ধি আৰু সুখ আকৰ্ষণ কৰে। এটা সহজ প্ৰবাহে বিত্তীয় স্থিৰতা নিশ্চিত কৰিব আৰু আপোনাৰ জীৱনলৈ সম্পদ আৰু প্ৰাচুৰ্য আনিব।

    কিছুমান বাস্তু পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যি আপোনাৰ ঘৰত সম্পদ, সমৃদ্ধি আৰু সুখ আকৰ্ষণ কৰে। এটা সহজ প্ৰবাহে বিত্তীয় স্থিৰতা নিশ্চিত কৰিব আৰু আপোনাৰ জীৱনলৈ সম্পদ আৰু প্ৰাচুৰ্য আনিব।

    কিছুমান বাস্তু পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যি আপোনাৰ ঘৰত সম্পদ, সমৃদ্ধি আৰু সুখ আকৰ্ষণ কৰে। এটা সহজ প্ৰবাহে বিত্তীয় স্থিৰতা নিশ্চিত কৰিব আৰু আপোনাৰ জীৱনলৈ সম্পদ আৰু প্ৰাচুৰ্য আনিব।

    • Share this:
    পানী, জুই, মহাকাশ, বায়ু আৰু পৃথিৱী - পাঁচটা উপাদানৰ সৈতে মিলা-মিছা কৰাৰ ক্ষেত্ৰত বাস্তু শাস্ত্ৰই গুৰুত্বপূৰ্ণ গুৰুত্ব দিয়ে। এই উপাদানবোৰে বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ সকলো মহাজাগতিক শক্তিক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। যিহেতু ধনে আমাৰ জীৱনত এক অবিচ্ছেদ্য ভূমিকা পালন কৰে, এই সকলোবোৰ বস্তুৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে, এই সকলোবোৰ উপাদানৰ ওপৰত। তলত কিছুমান বাস্তু পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যি আপোনাৰ ঘৰত সম্পদ, সমৃদ্ধি আৰু সুখ আকৰ্ষণ কৰে। এটা সহজ প্ৰবাহে বিত্তীয় স্থিৰতা নিশ্চিত কৰিব আৰু আপোনাৰ জীৱনলৈ সম্পদ আৰু প্ৰাচুৰ্য আনিব।

    আপোনাৰ ঘৰত কুবেৰ যন্ত্ৰ স্থাপন কৰক

    লৰ্ড কুবেৰ হৈছে সমৃদ্ধিৰ প্ৰতীক আৰু তেওঁ আপোনাৰ ঘৰৰ উত্তৰ-পূব কোণত শাসন কৰে। ইয়াত আপুনি কুবেৰ যন্ত্ৰ ৰাখিব লাগে। আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ ঈশান কোণৰ পৰা ঋণাত্মক শক্তি জমা কৰা সকলোবোৰ আঁতৰ কৰা উচিত। এই বস্তুবোৰৰ ভিতৰত আছে শৌচালয়, গধুৰ আচবাব আৰু জোতাৰ ৰেক।

    লকাৰটো দক্ষিণ-পশ্চিম কোণত ৰাখক

    যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনত অৰ্থনৈতিক সমৃদ্ধি বিচাৰে, আপোনাৰ লকাৰ বা আপোনাৰ ঘৰৰ দক্ষিণ-পশ্চিম কোণত সুৰক্ষিত ৰাখিব। এই অঞ্চলটোৱে স্থিৰতা নিশ্চিত কৰাৰ সময়ত পৃথিৱীৰ উপাদানক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। লগতে, আপোনাৰ ঘৰৰ লকাৰ কেতিয়াও পশ্চিম বা দক্ষিণ দিশত খুলিব নালাগে।

    একুৰিয়ামটো উত্তৰ দিশত ৰাখক

    আপোনাৰ ঘৰত জলাশয় যেনে ফোৱাৰা বা একুৰিয়াম ৰখাটো যথেষ্ট শুভ হ'ব পাৰে। ধনৰ প্ৰবাহ বৃদ্ধি কৰিবলৈ, এই সামগ্ৰীবোৰ ঘৰৰ ঈশান কোণত ৰাখিব লাগে। মনত ৰাখিব যে পানীৰ পৰিষ্কাৰ পৰিচ্ছন্নতা আৰু প্ৰবাহ গুৰুত্বপূৰ্ণ কাৰক আৰু ইয়াক নিয়মীয়াকৈ পৰীক্ষা আৰু বাহাল ৰাখিব লাগে। তেওঁলোকৰ প্ৰতি মনোযোগ নিদিয়াটোৱে অৰ্থনৈতিক সফলতাত বাধা দিব পাৰে।

    (ওপৰত দিয়া তথ্যসমূহ সামান্য জ্ঞানৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ ১৮ অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক)
    Published by:Kokil Sarma
    First published: