• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Vastu Tips: এই ফুলবোৰ এতিয়াই ঘৰৰ পৰা উলিয়াই পেলাওক, নহ’লে বাঢ়িব পাৰে পাৰস্পৰিক বিচ্ছিন্নতা 

Vastu Tips: এই ফুলবোৰ এতিয়াই ঘৰৰ পৰা উলিয়াই পেলাওক, নহ’লে বাঢ়িব পাৰে পাৰস্পৰিক বিচ্ছিন্নতা 

Vastu Tips : যদি আমি বাস্তু শাস্ত্ৰ (Vastu Shastra)ৰ কথা কওঁ, তেন্তে এইবোৰৰ মাজত কিছুমান বস্তু এনেকুৱা থাকে যিবোৰ ঘৰত ৰাখিলে ঘৰত বাস্তুৰ বিসংগতি হ’ব পাৰে।

Vastu Tips : যদি আমি বাস্তু শাস্ত্ৰ (Vastu Shastra)ৰ কথা কওঁ, তেন্তে এইবোৰৰ মাজত কিছুমান বস্তু এনেকুৱা থাকে যিবোৰ ঘৰত ৰাখিলে ঘৰত বাস্তুৰ বিসংগতি হ’ব পাৰে।

Vastu Tips : যদি আমি বাস্তু শাস্ত্ৰ (Vastu Shastra)ৰ কথা কওঁ, তেন্তে এইবোৰৰ মাজত কিছুমান বস্তু এনেকুৱা থাকে যিবোৰ ঘৰত ৰাখিলে ঘৰত বাস্তুৰ বিসংগতি হ’ব পাৰে।

  • Share this:
Vastu Tips : নিজৰ ঘৰখন ধুনীয়াকৈ দেখাবলৈ মানুহে বহু ধৰণে সজাই তোলে। ঘৰ সজোৱাৰ বাবে বিভিন্ন বস্তু ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ইয়াৰে বহুতো বস্তু কৃত্ৰিম, যিবোৰ আজিকালি বজাৰত সহজে পোৱা যায়। বজাৰত পোৱা এইবোৰ বস্তুৱে ঘৰটোক সুন্দৰ ৰূপ দিবলৈ সহায় কৰে, যেনে শ্ব’ পিচ, ফুল, পেইন্টিং আদি। যদি আমি বাস্তু শাস্ত্ৰ (Vastu Shastra)ৰ কথা কওঁ, তেন্তে এইবোৰৰ মাজত কিছুমান বস্তু এনেকুৱা থাকে যিবোৰ ঘৰত ৰাখিলে ঘৰত বাস্তুৰ বিসংগতি হ’ব পাৰে। ইয়াৰ ভিতৰত প্ৰধান হৈছে নকল ফুল (Artificial Flower) বা ইয়াৰ পৰা তৈয়াৰী মালা। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত নকল ফুল ৰখাটো শুভ নহয়। ইন্দোৰত বাস কৰা জ্যোতিষী তথা বাস্তুৰ পৰামৰ্শদাতা কৃষ্ণকান্ত শৰ্মাই কৈছে ঘৰত নকল ফুল ৰোপণ কৰিলে কি ক্ষতি হব পাৰে।

ঋণাত্মক শক্তি বৃদ্ধি কৰে
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ সজ্জা সদায় প্ৰকৃত আৰু সুগন্ধি ফুলেৰে কৰা উচিত। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি ঘৰত ফুলদানি ৰাখি ভাল পায়, তেন্তে তাত কেৱল প্ৰকৃত ফুলহে ৰাখিব লাগে আৰু সময়ে সময়ে সলনি কৰি থাকিব লাগে। বাস্তু শাস্ত্ৰই কৈছে যে ঘৰত ভুৱা ফুল ৰখাটো বৰ অশুভ। ভুৱা ফুলে ঘৰত ঋণাত্মক শক্তিৰ সঞ্চালন বৃদ্ধি কৰে আৰু ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ সদস্যসকলৰ মানসিক আৰু শাৰীৰিক কষ্ট বৃদ্ধি পায়।

ঘৰৰ সদস্যসকলৰ চিন্তাধাৰাত প্ৰভাৱ পেলায়
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত কৃত্ৰিম ফুল ৰাখিলে ঘৰৰ সদস্যসকলৰ চিন্তাধাৰাত গভীৰ প্ৰভাৱ পৰে। ভুৱা ফুলে ঘৰৰ সদস্য সকলৰ চিন্তাধাৰাত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়। বিশেষকৈ ইয়াৰ প্ৰভাৱ ঘৰৰ মহিলাসকলৰ ওপৰত বেছিকৈ দেখা যায়। বাস্তু শাস্ত্ৰই কৈছে যে ঘৰত সুগন্ধি আৰু সতেজ ফুল ৰাখিলে মনত ইতিবাচক চিন্তা আহি পৰে। লগতে ঘৰৰ পৰিবেশটোও সুখদায়ক হৈ থাকে।

পৰিয়ালত প্ৰদৰ্শনকামিতা
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰত ভুৱা ফুল ৰোপণ কৰিলেহে পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত মতানৈক্যৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। ঘৰত ভুৱা ফুল ৰোপণ কৰি ঘৰৰ সদস্য সকলৰ মাজত আড়ম্বৰ ভাৱৰ সৃষ্টি হয় আৰু ঘৰৰ সদস্য সকলে সৰু সৰু কথাবোৰত নিজৰ মাজত কাজিয়া আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ বাবেই ঘৰৰ সুখ-শান্তিত গভীৰ প্ৰভাৱ পৰে, গতিকে ঘৰত সদায় কেৱল সুগন্ধি আৰু প্ৰকৃত ফুলহে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: