• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Vastu Tips: নীলা অপৰাজিতাই ঘৰলৈ সমৃদ্ধি আনে, ঘৰৰ এই দিশত ৰাখক অপৰাজিতা

Vastu Tips: নীলা অপৰাজিতাই ঘৰলৈ সমৃদ্ধি আনে, ঘৰৰ এই দিশত ৰাখক অপৰাজিতা

Vastu Tips: বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে নীলা ৰঙৰ অপৰাজিতা ভগৱান বিষ্ণুৰ অতি প্ৰিয়। ঘৰত ৰাখিলে শুভ আৰু উপকাৰী।

Vastu Tips: বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে নীলা ৰঙৰ অপৰাজিতা ভগৱান বিষ্ণুৰ অতি প্ৰিয়। ঘৰত ৰাখিলে শুভ আৰু উপকাৰী।

Vastu Tips: বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে নীলা ৰঙৰ অপৰাজিতা ভগৱান বিষ্ণুৰ অতি প্ৰিয়। ঘৰত ৰাখিলে শুভ আৰু উপকাৰী।

  • Share this:
গছ-গছনি আৰু প্ৰকৃতিৰ গুৰুত্ব হিন্দু ধৰ্মত কোৱা হৈছে। বহুতো গছ-গছনি ঘৰত সুখ আৰু ইতিবাচক শক্তি কঢ়িয়াই আনে। যিবোৰে আমাৰ জীৱনত গভীৰ প্ৰভাৱ পেলায়। ইয়াৰে এটা উদ্ভিদ হৈছে অপৰাজিতাৰ লতা। অপৰাজিতা দুটা ৰঙত পোৱা যায়– এটা বগা আৰু এটা নীলা। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে নীলা ৰঙৰ অপৰাজিতা ভগৱান বিষ্ণুৰ অতি প্ৰিয়। ঘৰত ৰাখিলে শুভ আৰু উপকাৰী। ইন্দোৰত বাস কৰা জ্যোতিষী তথা বাস্তু পৰামৰ্শদাতা পণ্ডিত কৃষ্ণকান্ত শৰ্মাই নীলা অপৰাজিতা প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক দিশ, ইয়াৰ উপকাৰিতা আৰু সঠিক দিন কৈছে।

নীলা অপৰাজিতা ৰোপণ কৰাৰ উপকাৰিতা

বিত্তীয় সংকটত উপকাৰী
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, যিজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ ঘৰত নীলা অপৰাজিতা লতা ৰোপণ কৰে, তেওঁৰ ঘৰত কোনো ধৰণৰ ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয়। এই লতাকে ধনৰ লতা বুলিও কোৱা হয়। ঘৰত প্ৰয়োগ কৰি ই নিজৰ প্ৰতি ধন আকৰ্ষণ কৰে।

ইতিবাচকতা আৰু সমৃদ্ধি বৃদ্ধি কৰে
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে নীলা অপৰাজিতা লতা বাঢ়ি অহাৰ লগে লগে ঘৰত সমৃদ্ধি আৰু ইতিবাচকতা বৃদ্ধি পায়, সেয়ে ৰোপণ কৰাটো শুভ। মানুহৰ অগ্ৰগতি তাৰ প্ৰগতিৰ লগত সংযোজন কৰিহে দেখা যায়।

শনি দেৱক সন্তুষ্ট কৰে
শনি দেৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ আৰু শনি দেৱৰ কৃপা লাভ কৰিবলৈ শনিবাৰে শনি দেৱক নীলা অপৰাজিতা আগবঢ়োৱাটো শুভ বুলি মানি অহা হৈছে।

কোন দিশত ৰাখিব নীলা অপৰাজিতা
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে নীলা অপৰাজিতা প্ৰয়োগৰ বাবে উত্তৰ-পূব দিশটোৱেই উত্তম বুলি ধৰা হয়। এই দিশত ৰাখিলে আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগিব। আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ উৎস বাঢ়িব।

কি দিনত নীলা অপৰাজিতা ৰোপণ কৰিব
নীলা অপৰাজিতাক বিষ্ণু প্ৰিয়া বুলিও কোৱা হয়, গতিকে ইয়াক ৰোপণ কৰাৰ আটাইতকৈ উত্তম দিনটো বৃহস্পতিবাৰ বা শুকুৰবাৰ বুলি ধৰা হয়। শাস্ত্ৰ অনুসৰি বৃহস্পতিবাৰৰ দিনটো ভগৱান বিষ্ণুক উৎসৰ্গা কৰা হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও শুকুৰবাৰে দেৱী লক্ষ্মীক উৎসৰ্গা কৰা হৈছে। আজিৰ দিনটোত নীলা অপৰাজিতা ৰোপণ কৰিলে ইয়াৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱ ঘৰত দেখা যায়।
Published by:Manjumoni Borah
First published: