• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • টকাৰ অভাৱ দূৰ কৰিব পৰা নাই নেকি? অজানিতে কৰি থকা এইবোৰ ভুলো হ'ব পাৰে কাৰণ! 

টকাৰ অভাৱ দূৰ কৰিব পৰা নাই নেকি? অজানিতে কৰি থকা এইবোৰ ভুলো হ'ব পাৰে কাৰণ! 

অধিক পৰিমাণে ধন ঘটিবলৈ, সুখৰ জীৱন কটাবলৈ কোনে নিবিচাৰে! কেতিয়াবা বহু চেষ্টা কৰিও বিফল হয় বহুজন। ইয়াৰ আঁৰত কিছুমান কাৰণো আছে, যাক আমি সাধাৰণতে গুৰুত্বই নিদিও।

অধিক পৰিমাণে ধন ঘটিবলৈ, সুখৰ জীৱন কটাবলৈ কোনে নিবিচাৰে! কেতিয়াবা বহু চেষ্টা কৰিও বিফল হয় বহুজন। ইয়াৰ আঁৰত কিছুমান কাৰণো আছে, যাক আমি সাধাৰণতে গুৰুত্বই নিদিও।

অধিক পৰিমাণে ধন ঘটিবলৈ, সুখৰ জীৱন কটাবলৈ কোনে নিবিচাৰে! কেতিয়াবা বহু চেষ্টা কৰিও বিফল হয় বহুজন। ইয়াৰ আঁৰত কিছুমান কাৰণো আছে, যাক আমি সাধাৰণতে গুৰুত্বই নিদিও।

  • Share this:
অধিক পৰিমাণে ধন ঘটিবলৈ, সুখৰ জীৱন কটাবলৈ কোনে নিবিচাৰে! কেতিয়াবা বহু চেষ্টা কৰিও বিফল হয় বহুজন। ইয়াৰ আঁৰত কিছুমান কাৰণো আছে, যাক আমি সাধাৰণতে গুৰুত্বই নিদিও। বাস্তু শাস্ত্ৰই বহুতো কথা উল্লেখ কৰিছে। অৰ্থনৈতিক স্থিতি, সফলতাত হেঙাৰ হিচাপে থিয় দিব পাৰে এইসমূহ কাৰণে। আৰ্থিক স্থিতিত বেয়া প্ৰভাৱ পেলাই এইবোৰ ভুলে!

পূজাঘৰত ভগৱানৰ মুখামুখীকৈ থোৱা মূৰ্তি, ফটোঃ

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰৰ উপাসনা গৃহত দেৱ-দেৱীৰ মূৰ্তি বা ফটো মুখামুখি কৈ ৰখাটোৱে ঘৰখনত যথেষ্ট বিভেদৰ সৃষ্টি কৰে। একে সময়তে বহুতো নেতিবাচকতা আনে। এই ভুল পৰিহাৰ কৰক।

বিচনাত বহি ভাত খোৱাঃ

বাস্তু শাস্ত্ৰত, বিচনাত বহি খাদ্য একেবাৰেই খাব নালাগে। এনে কৰিলে জীৱনত বিভিন্ন ধৰণৰ সমস্যা আহে। এই ভুলটোৱে অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি আৰু স্বাস্থ্যৰ ওপৰত বেয়া প্ৰভাৱ পেলায়। ধনৰ লোকচান হয়, ঋণ হয়।

ৰাতি পাকঘৰ লেতেৰাকৈ থোৱাঃ

বহুতে ৰাতিৰ আহাৰৰ পিছত পাকঘৰ পৰিষ্কাৰ নকৰে। এনে ভুলৰ বাবে মা লক্ষ্মী খং উঠে। ৰাতি কেতিয়াও পাকঘৰ লেতেৰা কৰি নথব। বা বহুতো বাচন-বৰ্তন পাকঘৰত এৰি নিদিব।

ঘৰৰ মূল প্ৰৱেশপথত লেতেৰা বস্তু পেলোৱাঃ

ভাল অৰ্থনৈতিক অৱস্থাৰ বাবে ঘৰৰ মূল দুৱাৰখন পৰিষ্কাৰ ৰখাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ঘৰৰ মূল দুৱাৰত কেতিয়াও আবৰ্জনা বা ডাষ্টবিন নাৰাখিব। সদায়ে দুৱাৰৰ কাষ পৰিষ্কাৰকৈ ৰাখিব। ইয়াৰ বাহিৰে, দুৱাৰখন খোলাত কোনো বাধা থাকিব নালাগে, বা দুৱাৰখন খোলাৰ সময়ত শব্দ হ'ব নালাগে। অন্যথা, দৰিদ্ৰতা ঘৰলৈ আহে আৰু কাজিয়া হয়।

পানী একেৰাহে ওলাই থাকিলেঃ

কেতিয়াও পানী অপচয় নকৰিব। বা ঘৰৰ কোনো পানীৰ টেপ লিক হোৱা উচিত নহয়। পানীৰ অপচয়ৰ ফলত ধন হেৰুওৱা হয় আৰু সন্মান হেৰুওৱা হয়।

ৰাতি ঘৰত থকা পানীৰ পাত্ৰ কেতিয়াও খালী কৰি থব নালাগেঃ

ৰাতি ঘৰত পানীৰ পাত্ৰ কেতিয়াও খালী থাকিব নালাগে। বাথৰুমত বাল্টি হওঁক বা পাকঘৰত ৰখা খোৱা পানীৰ পাত্ৰ হওঁক। সদায়ে সেইবোৰ পূৰ্ণ কৰি ৰাখিব। পানীৰ খালী পাত্ৰবোৰে অৰ্থনৈতিক দুৰ্দশা কঢ়িয়াই আনে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: