• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Facial Sheet Masks : এই ফেচিয়েল শ্বীট মাস্কবোৰ প্ৰয়োগ কৰি মুখত সতেজতা আৰু ছালত পুষ্টি ঘূৰাই আনিব পাৰে

Facial Sheet Masks : এই ফেচিয়েল শ্বীট মাস্কবোৰ প্ৰয়োগ কৰি মুখত সতেজতা আৰু ছালত পুষ্টি ঘূৰাই আনিব পাৰে

Facial Sheet Mask : প্ৰচণ্ড গৰম (Summer Heat)ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ আমাৰ ছালখনক সজীৱকৰণ আৰু আৰ্দ্ৰতা বৃদ্ধিৰ প্ৰয়োজন। আৰু মইশ্বৰাইজিং শ্বীট মাস্ক (Facial Sheet Masks )তকৈ এই সকলোবোৰ নিখুঁত কৰাৰ ইয়াতকৈ উত্তম উপায় আৰু কি হ’ব পাৰে?

Facial Sheet Mask : প্ৰচণ্ড গৰম (Summer Heat)ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ আমাৰ ছালখনক সজীৱকৰণ আৰু আৰ্দ্ৰতা বৃদ্ধিৰ প্ৰয়োজন। আৰু মইশ্বৰাইজিং শ্বীট মাস্ক (Facial Sheet Masks )তকৈ এই সকলোবোৰ নিখুঁত কৰাৰ ইয়াতকৈ উত্তম উপায় আৰু কি হ’ব পাৰে?

Facial Sheet Mask : প্ৰচণ্ড গৰম (Summer Heat)ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ আমাৰ ছালখনক সজীৱকৰণ আৰু আৰ্দ্ৰতা বৃদ্ধিৰ প্ৰয়োজন। আৰু মইশ্বৰাইজিং শ্বীট মাস্ক (Facial Sheet Masks )তকৈ এই সকলোবোৰ নিখুঁত কৰাৰ ইয়াতকৈ উত্তম উপায় আৰু কি হ’ব পাৰে?

  • Share this:
আজিৰ এই প্ৰযুক্তিৰ যুগত প্ৰায় সকলো বস্তুৱেই ৰিছেট কৰিব পাৰি! ঠিক এইটোৱেই আমাৰ বৰ্তমান জীৱনশৈলীৰো প্ৰয়োজন হৈ পৰিছে। ৰিছেট আৰু আনৱাইণ্ড কৰাটো জৰুৰী হৈ পৰিছে। আপোনাৰ জীৱনশৈলী আৰু ছালৰ যত্ন (Skin Care)ৰ ৰেজিমেন দুয়োটাকে ৰিছেট কৰি লওক! এই প্ৰচণ্ড গৰম (Summer Heat)ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ আমাৰ ছালখনক সজীৱকৰণ আৰু আৰ্দ্ৰতা বৃদ্ধিৰ প্ৰয়োজন। আৰু মইশ্বৰাইজিং শ্বীট মাস্ক (Facial Sheet Masks )তকৈ এই সকলোবোৰ নিখুঁত কৰাৰ ইয়াতকৈ উত্তম উপায় আৰু কি হ’ব পাৰে? শ্বীট মাস্ক ব্যৱহাৰ কৰাটো আপোনাৰ ছালখন শান্ত কৰাৰ এক কল্পনাতীত কৌশল। ছালখন হাইড্ৰেট কৰাৰ বাবে শ্বীট মাস্ক (Sheet Masks) উত্তম উপায় ৷ ই ছালৰ আৰ্দ্ৰতাৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে আৰু উপকাৰী উপাদানসমূহ যোগান ধৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ ছালখনক স্পষ্ট ৰূপ আৰু উজ্জ্বলতা প্ৰদান কৰে। এটা শ্ৰেষ্ঠ শ্বীট মাস্ক বাছনি কৰাত আপোনাক সহায় কৰিবলৈ আমি এখন তালিকা তৈয়াৰ কৰিছো৷ আপুনিও আমাৰ তালিকাৰ পৰা এতিয়াই নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে শ্ৰেষ্ঠ শ্বীট মাস্ক!

১/ দ্য ডাৰ্মা কোম্পানী। ইউনিচেক্স ফেচ ছিৰাম শ্বীট মাস্ক (The Derma co. Unisex Face Serum Sheet Mask)

দ্য ডাৰ্মা কোম্পানীৰ শ্বীট মাস্কে ক’লা দাগ, ছিদ্ৰ, ব্ৰণৰ চিকিৎসাত সহায় কৰে। ই সাধাৰণতে সকলো ধৰণৰ ছালৰ বাবে কাম কৰে আৰু ছালখনক হাইড্ৰেট আৰু শান্ত কৰাৰ লগতে বিৰক্তি আৰু ৰঙা পৰা লাঘৱ কৰে। ইয়াৰ পৰা আপোনাৰ ছালখনে পুষ্টিকৰ লাভ কৰে।

২/ Mamaearth Niacinamide & Ginger Bamboo Sheet Mask

এই শ্বীট মাস্কত নিয়াচিনামাইড, আদাৰ নিষ্কাশন, চাহ গছৰ তেল, আৰু চাইট্ৰিক এচিডৰ  সকলো গুণ আছে, যিয়ে মুখখনকো গভীৰভাৱে আৰ্দ্ৰতা প্ৰদান কৰে। ছালখনে পুষ্টিকৰ বুষ্ট লাভ কৰে আৰু ফলত ছালখন কোমল হৈ পৰে। ইয়াৰ উপৰিও ই মিহি বলিৰেখা কমোৱা আৰু ক’লা দাগবোৰ পাতল কৰাত সহায় কৰে।

৩/ O3 ফেচিয়েলিষ্ট ভেগান ৰেডিয়েণ্ট ফেচ শ্বীট মাস্ক (O3 Facialist Vegan Radiant Face Sheet Mask)

এই O3+ শ্বীট মাস্ক এটা সুন্দৰ গ্লো লাভ কৰাৰ বাবে আদৰ্শ। নিয়াচিনামাইড মিহলাই দিয়া এই শ্বীট মাস্কে ছালৰ ছিদ্ৰ আৰু নিস্তেজ ছালৰ চিকিৎসাৰ কাম কৰে। ইয়াৰ উপৰিও ই ছালখন টান আৰু টোন কৰাৰ লগতে ছালখন উজ্জ্বল আৰু পোহৰ কৰাত সহায় কৰে।

৪/ মাস্কিং ষ্ট্ৰবেৰী ফেচিয়েল শ্বীট মাস্ক (MasKing Strawberry Facial Sheet Mask)

এই শ্বীট মাস্কে ছালখন কোমল আৰু মসৃণ কৰাৰ লগতে ছালৰ প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। অতি কম সময়ৰ ভিতৰতে ই ছালখন উন্নত কৰি তৰুণ জিলিকনি দিয়ে। ই পেৰাবেন আৰু নিষ্ঠুৰতামুক্ত।
Published by:Manjumoni Borah
First published: