உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Vehicle Horn: গাড়ীৰ হৰ্ণৰ কৰ্কশ শব্দৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব আপুনি ! হৰ্ণৰ ঠাইত বাজিব তবলা, তাল, ভায়োলিন, বাঁহীৰ শব্দ...

    Vehicle Horn: গাড়ীৰ হৰ্ণৰ কৰ্কশ শব্দৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব আপুনি ! হৰ্ণৰ ঠাইত বাজিব তবলা, তাল, ভায়োলিন, বাঁহীৰ শব্দ...

    Changing Horn Sound: সোনকালেই আপুনি গাড়ীৰ হৰ্ণৰ কৰ্কশ শব্দৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। এতিয়া আপুনি কৰ্কশ শব্দৰ সলনি ভাৰতীয় বাদ্যযন্ত্ৰৰ সুমধুৰ শব্দ শুনিব।

    Changing Horn Sound: সোনকালেই আপুনি গাড়ীৰ হৰ্ণৰ কৰ্কশ শব্দৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। এতিয়া আপুনি কৰ্কশ শব্দৰ সলনি ভাৰতীয় বাদ্যযন্ত্ৰৰ সুমধুৰ শব্দ শুনিব।

    Changing Horn Sound: সোনকালেই আপুনি গাড়ীৰ হৰ্ণৰ কৰ্কশ শব্দৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। এতিয়া আপুনি কৰ্কশ শব্দৰ সলনি ভাৰতীয় বাদ্যযন্ত্ৰৰ সুমধুৰ শব্দ শুনিব।

    • Share this:
    Changing Horn Sound: সোনকালেই আপুনি গাড়ীৰ হৰ্ণৰ কৰ্কশ শব্দৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। এতিয়া আপুনি কৰ্কশ শব্দৰ সলনি ভাৰতীয় বাদ্যযন্ত্ৰৰ সুমধুৰ শব্দ শুনিব। দৰাচলতে, পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ মন্ত্ৰী নীতিন গাডকাৰীয়ে (Nitin Gadkari) হৰ্ণৰ কণ্ঠস্বৰত অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰি কয় যে বিভাগটোৱে হৰ্ণৰ মাত সলনি কৰাৰ বাবে কাম কৰি আছে।

    জনমত অনুসৰি, চৰকাৰে নিৰ্দেশ দিব পাৰে যে বাহনৰ হৰ্ণ ভাৰতীয় সঁজুলিৰ দৰে বাজিব লাগে। কেন্দ্ৰীয় পৰিবহণ মন্ত্ৰালয়ে এই বিষয়টোত কাম কৰি আছে। বিকট হৰ্ণৰ পৰিৱৰ্তে ভাৰতীয় বাদ্যযন্ত্ৰ যেনে তবলা, তাল, ভায়োলিন, বাঁহী আদি শুনিব পাৰিব।

    গাডকাৰীয়ে কয়, "মই নাগপুৰৰ ১১ মহলাত বাস কৰো। মই প্ৰতি পুৱা এঘণ্টাৰ বাবে প্ৰাণায়াম কৰোঁ কিন্তু হৰ্ণে ৰাতিপুৱাৰ নীৰৱতা বিঘ্নিত কৰে। এই সমস্যাৰ পিছত মোৰ মনলৈ আহিছিল যে বাহনৰ হৰ্ণ বোৰ সঠিক ধৰণে হ'ব লাগে। আমি ভাবিবলৈ আৰম্ভ কৰিছো যে গাড়ীৰ হৰ্ণৰ শব্দ ভাৰতীয় বাদ্যযন্ত্ৰ হ'ব লাগে আৰু আমি ইয়াৰ ওপৰত কাম কৰি আছো।" কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে শিঙৰ পৰা তবলা, তাল, ভায়োলিন, বাঁহীৰ দৰে ভাৰতীয় বাদ্যযন্ত্ৰৰ শব্দ শুনা উচিত।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: