உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Traffic Rule: যদি আপুনি গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত ফোনত কথা পাতি আছে, ট্ৰেফিক আৰক্ষীয়ে আপোনাৰ চালান কাটিব নোৱাৰে ! চৰকাৰে নিজেই তথ্য দিছে, নিয়মবোৰ কি জানক ...

    Traffic Rule: যদি আপুনি গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত ফোনত কথা পাতি আছে, ট্ৰেফিক আৰক্ষীয়ে আপোনাৰ চালান কাটিব নোৱাৰে ! চৰকাৰে নিজেই তথ্য দিছে, নিয়মবোৰ কি জানক ...

    গাডকাৰীয়ে কংগ্ৰেছ সাংসদ হিবি ইডেনৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছে।

    গাডকাৰীয়ে কংগ্ৰেছ সাংসদ হিবি ইডেনৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছে।

    আপুনি গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত মোবাইল ফোনত (Mobile Phone Use During Driving) কথা পাতি থাকিলেও, ট্ৰেফিক আৰক্ষীয়ে (Traffic Police) আপোনাৰ ইনভইচ (Challan) কাটিব নোৱাৰে। চৰকাৰে (Government) নিজেই এই বিষয়ে প্ৰতিবেদন দিছে।

    • Share this:
    আপুনি গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত মোবাইল ফোনত (Mobile Phone Use During Driving) কথা পাতি থাকিলেও, ট্ৰেফিক আৰক্ষীয়ে (Traffic Police) আপোনাৰ ইনভইচ (Challan) কাটিব নোৱাৰে। চৰকাৰে (Government) নিজেই এই বিষয়ে প্ৰতিবেদন দিছে। যদি এজন ট্ৰেফিক আৰক্ষীয়ে আপোনাৰ ইনভইচ কাটি দিয়ে, আপুনি তেওঁক আদালতলৈ (Court) টানি নিব পাৰে।

    কেন্দ্ৰীয় পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ মন্ত্ৰী (Minister of Road Transport and Highways of India) নীতিন গাডকাৰীয়ে (Nitin Gadkari) কয় যে বিদ্যমান যান-বাহন নিয়ম অনুসৰি, যদি এজন চালকে গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত হাত-মুক্ত যোগাযোগ সুবিধা (Hand Free Communication Feature) ব্যৱহাৰ কৰি মোবাইল ফোনত কথা কয় তেন্তে এয়া শাস্তিযোগ্য অপৰাধ নহয়। চালকজনে ইয়াৰ বাবে কোনো জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব নালাগিব।

    হেলমেট নিপিন্ধিলে ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ ছাছপেণ্ড
    মটৰ বাহন আইন,২০১৯-ৰ অধীনত, যিসকলে হেলমেট পৰিধান নকৰে তেওঁলোকক ১০০০ টকা জৰিমনা বিহা হ'ব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, আপোনাৰ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ তিনি মাহৰ বাবে মটৰ বাহন আইনৰ ধাৰা ১৯৪চি-ৰ অধীনত নিলম্বিত কৰা হ'ব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: