• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Tokyo Olympics : ৭ আগষ্টত টকিঅ' অলিম্পিকত ৩ টা পদকৰ আশাত নামিব ভাৰত ! শনিবাৰে কেতিয়া, কি খেলত নামিব ভাৰতৰ খেলুৱৈ ?

Tokyo Olympics : ৭ আগষ্টত টকিঅ' অলিম্পিকত ৩ টা পদকৰ আশাত নামিব ভাৰত ! শনিবাৰে কেতিয়া, কি খেলত নামিব ভাৰতৰ খেলুৱৈ ?

 (AP/PTI)

(AP/PTI)

Tokyo Olympics : ভাৰতে(India) ৭ আগষ্ট, শনিবাৰে তিনিটা পদক(Medal) জিকাৰ সুযোগ আছে, যাৰ ভিতৰত আছে জেভেলিন থ্ৰো এথলীট নীৰজ চোপ্ৰা, মল্লযোদ্ধা বজৰং পুনিয়া আৰু গল্ফাৰ অদিতি অশোক।

  • Share this:
ভাৰতে শুকুৰবাৰে টকিঅ' অলিম্পিকত (Tokyo Olympics) পদক জিকিব নোৱাৰিলে। ভাৰতীয় মহিলা হকী দলে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ছেমিফাইনেলত উপনীত হৈ ইতিহাস সৃষ্টি কৰিছিল কিন্তু ৰিঅ' অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী ব্ৰিটেইনক পৰাস্ত কৰিব নোৱাৰিলে।

ভাৰতে(India) ৭ আগষ্ট, শনিবাৰে তিনিটা পদক(Medal) জিকাৰ সুযোগ আছে, যাৰ ভিতৰত আছে জেভেলিন থ্ৰো এথলীট নীৰজ চোপ্ৰা, মল্লযোদ্ধা বজৰং পুনিয়া আৰু গল্ফাৰ অদিতি অশোক। গোটেই সময়সূচীটো চাওঁ আহক-

এথলেটিকছ:
নীৰজ চোপ্ৰা, পুৰুষৰ জেভেলিন থ্ৰো ফাইনেল: আবেলি ৪.৩০ বজাৰ পৰা ভাৰতীয় সময়

গল্ফ:
অদিতি অশোক আৰু দীক্ষা ডাগৰ, মহিলাৰ ব্যক্তিগত ষ্ট্ৰোক প্লে – চতুৰ্থ ৰাউণ্ড: ভাৰতীয় সময় মতে পুৱা ৩ বজা

কুস্তি:
বজৰং পুনিয়া, পুৰুষৰ ৬৫ কিলোগ্ৰাম ফ্ৰীষ্টাইল ব্ৰঞ্জ পদকৰ মেচ, ভাৰতীয় সময় অনুসৰি আবেলি ৩.১৫ বজাত আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত দ্বিতীয়/তৃতীয় মেচ।
Published by:Kokil Sarma
First published: