• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Tokyo Olympics 2020: ভাৰতীয় খেলুৱৈ পি ভি সিন্ধুৱে চিউঙক পৰাস্ত কৰি প্ৰৱেশ কৰিলে নকআউট পৰ্যায়ত...

Tokyo Olympics 2020: ভাৰতীয় খেলুৱৈ পি ভি সিন্ধুৱে চিউঙক পৰাস্ত কৰি প্ৰৱেশ কৰিলে নকআউট পৰ্যায়ত...

ৰিঅ' অলিম্পিকৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী সিন্ধুৱে বিশ্বৰ ৩৪ নম্বৰ চিউঙক ৩৫ মিনিটৰ যুঁজত ২১-৯ ২১-১৬ ত পৰাস্ত কৰি গ্ৰুপৰ শীৰ্ষস্থান দখল কৰে।

ৰিঅ' অলিম্পিকৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী সিন্ধুৱে বিশ্বৰ ৩৪ নম্বৰ চিউঙক ৩৫ মিনিটৰ যুঁজত ২১-৯ ২১-১৬ ত পৰাস্ত কৰি গ্ৰুপৰ শীৰ্ষস্থান দখল কৰে।

ৰিঅ' অলিম্পিকৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী সিন্ধুৱে বিশ্বৰ ৩৪ নম্বৰ চিউঙক ৩৫ মিনিটৰ যুঁজত ২১-৯ ২১-১৬ ত পৰাস্ত কৰি গ্ৰুপৰ শীৰ্ষস্থান দখল কৰে।

  • Share this:
ডিফেণ্ডিং বিশ্ব চেম্পিয়ন ভাৰতৰ পি ভি সিন্ধুৱে বুধবাৰে ইয়াত গ্ৰুপ জেত হংকঙৰ নানিয়ান য়ি চিউঙক পৰাস্ত কৰি টকিঅ' অলিম্পিকৰ মহিলা একক বেডমিণ্টন ইভেণ্টৰ প্ৰাক-কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে। ৰিঅ' অলিম্পিকৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী সিন্ধুৱে বিশ্বৰ ৩৪ নম্বৰ চিউঙক ৩৫ মিনিটৰ যুঁজত ২১-৯ ২১-১৬ ত পৰাস্ত কৰি গ্ৰুপৰ শীৰ্ষস্থান দখল কৰে। চিউঙৰ বিৰুদ্ধে ছয়খন খেলত সিন্ধুৰ এইটো ষষ্ঠ জয়। বিশ্বৰ সাত নম্বৰ সিন্ধুৱে বিশ্বৰ ১২ নম্বৰ ডেনমাৰ্কৰ মিয়া ব্লিচফেল্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলিব, যিপ্ৰাক-কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত গ্ৰুপ ১ ত শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছিল। ব্লিচফেল্ডৰ বিৰুদ্ধে সিন্ধুৰ জয়-পৰাজয়ৰ ৰেকৰ্ড ৪-১। ডেনমাৰ্কৰ খেলুৱৈজনে এই বছৰ থাইলেণ্ড অপেনত সিন্ধুৰ বিৰুদ্ধে তেওঁৰ একমাত্ৰ জয় পঞ্জীয়ন কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: