• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Dhanteras 2022: যদি আপুনি ধনতেৰাছত সোণ কিনিব বিচাৰে, তেন্তে ইয়াত ইয়াৰ শুভ সময় কি জানক ...

Dhanteras 2022: যদি আপুনি ধনতেৰাছত সোণ কিনিব বিচাৰে, তেন্তে ইয়াত ইয়াৰ শুভ সময় কি জানক ...

ধনতেৰাছ উৎসৱটো এই বছৰৰ ২৩ অক্টোবৰত উদয় তিথিত উদযাপন কৰা হ'ব। কিন্তু সোণ, ৰূপ, বাচন- বৰ্তন, কাপোৰ আৰু অন্যান্য সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ মুহুৰ্ত ২২ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে আপুনি ধনতেৰাছ উৎসৱৰ আগতেই বজাৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

ধনতেৰাছ উৎসৱটো এই বছৰৰ ২৩ অক্টোবৰত উদয় তিথিত উদযাপন কৰা হ'ব। কিন্তু সোণ, ৰূপ, বাচন- বৰ্তন, কাপোৰ আৰু অন্যান্য সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ মুহুৰ্ত ২২ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে আপুনি ধনতেৰাছ উৎসৱৰ আগতেই বজাৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

ধনতেৰাছ উৎসৱটো এই বছৰৰ ২৩ অক্টোবৰত উদয় তিথিত উদযাপন কৰা হ'ব। কিন্তু সোণ, ৰূপ, বাচন- বৰ্তন, কাপোৰ আৰু অন্যান্য সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ মুহুৰ্ত ২২ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে আপুনি ধনতেৰাছ উৎসৱৰ আগতেই বজাৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

  • Share this:
দেৱালীৰ চাৰিওফালে উৎসৱৰ বতৰত বহুত বজাৰ আছে। মানুহে সোণ আৰু ৰূপ আৰু অন্যান্য মূল্যৱান সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিবলৈ গোটেই বছৰটো এই উৎসৱৰ বাবে অপেক্ষা কৰে। বৰ্তমান, বেছিভাগ লোকে তেওঁলোকৰ বছৰজোৰা সঞ্চয় মূল্যৱান গহনাৰ উপৰিও বাহন আৰু সম্পত্তি আদিত বিনিয়োগ কৰে। দেৱালীৰ মূল উৎসৱ ধনতেৰাছৰ পৰা আৰম্ভ হয় আৰু পৰৱৰ্তী পাঁচ দিনৰ বাবে থাকে।

ধনতেৰাছৰ দিনটো সোণ আৰু ৰূপৰ দৰে মূল্যৱান ধাতু ক্ৰয় কৰাৰ বাবে শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোক বজাৰৰ বাবে বিশেষ গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। আমাৰ দেশৰ বেছিভাগ লোকৰ বিশ্বাসৰ বাবে, মূল্যৱান সামগ্ৰী ক্ৰয়ৰ বাবেও শুভ সময় দেখা যায়।

ধনলক্ষ্মী আৰু কুবেৰক পূজা কৰা হয়
ধনতেৰাছক সম্পদ আৰু সমৃদ্ধিৰ উৎসৱ বুলি গণ্য কৰা হয়। আজিৰ দিনটোত, মানুহে ভগৱান কুবেৰ আৰু দেৱী লক্ষ্মীৰ উপাসনা কৰে। এই দিনটো হিন্দু আৰু বিশেষকৈ ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই দিনটোত, সম্পদ আৰু সমৃদ্ধি কামনা কৰাৰ লগতে বিনিয়োগৰ বাবে আজিলৈকে গুৰুত্ব দিয়া হয়।

এইবাৰ, ধনতেৰাছ উৎসৱ আহি থকাৰ লগে লগে, সমগ্ৰ দেশৰ জুৱেলাৰসকলে এই উৎসৱত বৃহৎ সংখ্যক ক্ৰয় আশা কৰিছে। সেয়েহে, ক্ৰেতাসকলক আকৰ্ষিত কৰিবলৈ, তেওঁলোকে সকলো ধৰণৰ অফাৰ আগবঢ়াইছে।

কেতিয়া সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়
ধনতেৰাছ উৎসৱটো এই বছৰৰ ২৩ অক্টোবৰত উদয় তিথিত উদযাপন কৰা হ'ব। কিন্তু সোণ, ৰূপ, বাচন- বৰ্তন, কাপোৰ আৰু অন্যান্য সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ মুহুৰ্ত ২২ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে আপুনি ধনতেৰাছ উৎসৱৰ আগতেই বজাৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

ধনতেৰাছত বজাৰ কৰাৰ শুভ সময়
ধনতেৰাছ উৎসৱত, ২২ অক্টোবৰ, শনিবাৰে বজাৰ কৰাৰ বাবে শুভ সময় বা পুৱা ৫.০২ বজাৰ পৰা পুৱা ৬.২৭ বজালৈ, সন্ধিয়া ৬.০২ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭.২০ বজালৈ আৰু সন্ধিয়া ৮.৫৫ বজাৰ পৰা ১.৫৬ বজালৈ। একে সময়তে, ২৩ অক্টোবৰত সোণ ক্ৰয় কৰাৰ শুভ সময় হৈছে পুৱা ৬.২৭ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.০৩ বজালৈ। এই দিনটোৰ অন্যান্য মুহুৰ্ত হৈছে পুৱা ৮.০২ বজাৰ পৰা ১২.২৩ বজালৈ, আবেলি ১.৫০ বজাৰ পৰা আবেলি ৩.১৬ বজালৈ আৰু সন্ধিয়া ৫.৪৪ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬.০৩ বজালৈ।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি