உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • আপোনাৰ টোপনি হ্ৰাস হৈছে, চাপ বৃদ্ধি হৈছে নেকি? চিন্তা নকৰিব আপোনাৰ এই সমস্যা দূৰ কৰিব চকলেটে ! লগতে বৃদ্ধি কৰিব আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা...

    আপোনাৰ টোপনি হ্ৰাস হৈছে, চাপ বৃদ্ধি হৈছে নেকি? চিন্তা নকৰিব আপোনাৰ এই সমস্যা দূৰ কৰিব চকলেটে ! লগতে বৃদ্ধি কৰিব আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা...

    এতিয়া এটা চকলেট মুকলি কৰা হৈছে যি কেৱল চাপ হ্ৰাস কৰাৰ বাবেই কাৰ্যকৰী নহয়, লগতে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰা, শক্তি আৰু অনিদ্ৰাৰ দৰে সমস্যাৰ সৈতে যুঁজিবলৈ কাৰ্যকৰী বুলি কোৱা হৈছে।

    এতিয়া এটা চকলেট মুকলি কৰা হৈছে যি কেৱল চাপ হ্ৰাস কৰাৰ বাবেই কাৰ্যকৰী নহয়, লগতে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰা, শক্তি আৰু অনিদ্ৰাৰ দৰে সমস্যাৰ সৈতে যুঁজিবলৈ কাৰ্যকৰী বুলি কোৱা হৈছে।

    এতিয়া এটা চকলেট মুকলি কৰা হৈছে যি কেৱল চাপ হ্ৰাস কৰাৰ বাবেই কাৰ্যকৰী নহয়, লগতে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰা, শক্তি আৰু অনিদ্ৰাৰ দৰে সমস্যাৰ সৈতে যুঁজিবলৈ কাৰ্যকৰী বুলি কোৱা হৈছে।

    • Share this:
    দিনটোৰ ভাল আৰম্ভণিৰ বাবে মিঠা কিবা এটা অত্যাৱশ্যকীয়। সেয়েহে শিশু বা প্ৰাপ্তবয়স্কৰ বাবে চকলেট প্ৰিয়। কিছুমান বিশেষ প্ৰকাৰৰ চকলেট স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী বুলিও কোৱা হয়। য'ত ই বহুতো গুৰুতৰ ৰোগ শৰীৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰখাত সহায় কৰিব পাৰে। চকলেট খোৱাৰ ফলত চাপ হ্ৰাস হয়। সাধাৰণতে মানুহে সোৱাদৰ বাবে চকলেট খায়। কেতিয়াবা চিকিৎসকসকলে ৰক্তচাপৰ সমস্যাৰ বাবে এক বিশেষ প্ৰকাৰৰ চকলেট খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে। এতিয়া এটা চকলেট মুকলি কৰা হৈছে যি কেৱল চাপ হ্ৰাস কৰাৰ বাবেই কাৰ্যকৰী নহয়, লগতে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰা, শক্তি আৰু অনিদ্ৰাৰ দৰে সমস্যাৰ সৈতে যুঁজিবলৈ কাৰ্যকৰী বুলি কোৱা হৈছে।

    এপ্ৰিলত মুকলি কৰা, AWSUM নামৰ চকলেটটো আয়ুৰ্বেদৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত এক কাৰ্যকৰী চকলেট বুলি কোৱা হয়। AWSUM চকলেট কোম্পানীৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া প্ৰণৱে কয়, "আয়ুৰ্বেদত ইতিমধ্যে কিছুমান বনৌষধি আছে যিবোৰ বিভিন্ন শাৰীৰিক সমস্যাৰ বাবে পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। ইয়াৰ অবিহনে, ইয়াত 4 টা প্ৰকাৰৰ চকলেট মুকলি কৰা হৈছে। ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত থাকে শোৱাৰ বিকাৰ, ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৰ্ধক, চাপ নিৰাময়ক আৰু শক্তিৰ বাবে বিশেষ প্ৰকাৰৰ চকলেট। ইয়াক যুৱচামৰ ওপৰত লক্ষ্য ৰাখিয়েই বনোৱা হৈছে।"
    Published by:Kokil Sarma
    First published: