• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Viral Optical Illusion: কোনটো বৃত্তি আপোনাৰ বাবে ভাল ! এই ছবিখনত আপুনি প্ৰথমে যি দেখিছে তাৰ উত্তৰ তাত লুকাই আছে ...

Viral Optical Illusion: কোনটো বৃত্তি আপোনাৰ বাবে ভাল ! এই ছবিখনত আপুনি প্ৰথমে যি দেখিছে তাৰ উত্তৰ তাত লুকাই আছে ...

শেহতীয়াকৈ 'দ্য মাইণ্ড জাৰ্নেল'ত এটা মগজুৰ টিজাৰ প্ৰকাশিত হৈছিল যিয়ে আপোনাক আপোনাৰ সপোনৰ কাম বিচাৰি উলিওৱাত সহায় কৰিব।

শেহতীয়াকৈ 'দ্য মাইণ্ড জাৰ্নেল'ত এটা মগজুৰ টিজাৰ প্ৰকাশিত হৈছিল যিয়ে আপোনাক আপোনাৰ সপোনৰ কাম বিচাৰি উলিওৱাত সহায় কৰিব।

শেহতীয়াকৈ 'দ্য মাইণ্ড জাৰ্নেল'ত এটা মগজুৰ টিজাৰ প্ৰকাশিত হৈছিল যিয়ে আপোনাক আপোনাৰ সপোনৰ কাম বিচাৰি উলিওৱাত সহায় কৰিব।

  • Share this:
কিছু সময়ৰ পৰা, নেটত বিভিন্ন অপ্টিকেল ইলিউচন জনপ্ৰিয় হৈ আহিছে। নেটিজেনসকল মগজুৰ টিজাৰ আৰু সাঁথৰৰ দ্বাৰা হতবাক হৈছে। শেহতীয়াকৈ 'দ্য মাইণ্ড জাৰ্নেল'ত এটা মগজুৰ টিজাৰ প্ৰকাশিত হৈছিল যিয়ে আপোনাক আপোনাৰ সপোনৰ কাম বিচাৰি উলিওৱাত সহায় কৰিব।  এই ছবিখনত আপুনি প্ৰথমেই দেখিব যে আপোনাৰ প্ৰতিভা আৰু পেছাদাৰী কামত আপোনাৰ সফলতা বুজাত সহায় কৰিব।

দৰ্শকে ছবিখনত তিনিখন বেলেগ বেলেগ ছবি চাবলৈ পাব। যদি আপুনি কিছু সময়ৰ বাবে ছবিখন চায়, অৱশ্যে, তিনিওটা একেলগে লক্ষ্য কৰিব পাৰিব। কিন্তু আপুনি প্ৰথমে যি দেখিছে সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰিব আপোনাৰ বাবে কেনে ধৰণৰ কাম উপযুক্ত।



যদি দৰ্শকে প্ৰথমতে শামুক এটা দেখে, তেওঁলোকৰ প্ৰকৃতি শব্দৰে সমৃদ্ধ। যিকোনো বস্তুৰ অংশ হ'ব পাৰে যাক তেওঁলোকৰ কণ্ঠত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। আপোনাৰ কণ্ঠস্বৰৰ ব্যৱহাৰৰ প্ৰয়োজন হোৱা কামত সফলতা থাকিব। ইয়ৰ টেংগোৰ বিশেষজ্ঞসকলে কৈছে যে এই লোকসকল শিক্ষক, বাছ চালক আৰু সমাজকৰ্মীও হ'ব পাৰে।

মূৰৰ খোলা

যিসকল দৰ্শকে প্ৰথমে এটা খোলা লক্ষ্য কৰে তেওঁলোকক আনতকৈ অধিক সৃষ্টিশীল বুলি কোৱা হয়। তেওঁলোকৰ পেছাদাৰীতা সৃষ্টিশীল ক্ষেত্ৰত থাকিব যেনে চিত্ৰাংকন, নৃত্য আৰু অন্যান্য প্ৰকাৰৰ কলা। তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ নিজৰ সৃষ্টিশীল ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ দক্ষতা কঢ়িয়াই অনাৰ ওপৰত অধিক গুৰুত্ব দিয়া উচিত।

মানচিত্ৰ

যিসকলে প্ৰথম দৃষ্টিত মানচিত্ৰখন চায় তেওঁলোকৰ সমস্যা সমাধান কৰাৰ ক্ষমতা আছে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে তেওঁলোকৰ মন বিশ্লেষণাত্মক। যদি তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ মূৰটো সৰ্বাধিক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, তেওঁলোকে ক্ষেত্ৰত সফল হ'ব। এনে লোকসকলে প্ৰায়ে জীৱনত প্ৰত্যাহ্বান বিচাৰে আৰু যিমান সম্ভৱ সিমান প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। এই ব্যক্তিসকলে আইন, স্থাপত্য, বিজ্ঞান আৰু অভিযান্ত্ৰিক বিদ্যাত জীৱিকা নিৰ্বাহ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা উচিত।
Published by:Kokil Sarma
First published: