உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Personal Loan: কোনবোৰ বেঙ্কে আটাইতকৈ সস্তা ব্যক্তিগত ঋণ দিয়ে, ইয়াতেই পৰীক্ষা কৰক ...

    Personal Loan: কোনবোৰ বেঙ্কে আটাইতকৈ সস্তা ব্যক্তিগত ঋণ দিয়ে, ইয়াতেই পৰীক্ষা কৰক ...

    যদি কাৰোবাক হঠাতে ধনৰ প্ৰয়োজন হয় আৰু কৰবাৰ পৰা টকা নাপায় তেনেহ'লে ব্যক্তিগত ঋণ (Personal Loan) এক ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। বহুতো বেংক আছে যাৰ সুত অতি কম আৰু বহুতো বেংকে আনকি প্ৰচেছিং মাচুলো লোৱা নাই।

    যদি কাৰোবাক হঠাতে ধনৰ প্ৰয়োজন হয় আৰু কৰবাৰ পৰা টকা নাপায় তেনেহ'লে ব্যক্তিগত ঋণ (Personal Loan) এক ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। বহুতো বেংক আছে যাৰ সুত অতি কম আৰু বহুতো বেংকে আনকি প্ৰচেছিং মাচুলো লোৱা নাই।

    যদি কাৰোবাক হঠাতে ধনৰ প্ৰয়োজন হয় আৰু কৰবাৰ পৰা টকা নাপায় তেনেহ'লে ব্যক্তিগত ঋণ (Personal Loan) এক ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। বহুতো বেংক আছে যাৰ সুত অতি কম আৰু বহুতো বেংকে আনকি প্ৰচেছিং মাচুলো লোৱা নাই।

    • Share this:
    যদি কাৰোবাক হঠাতে ধনৰ প্ৰয়োজন হয় আৰু কৰবাৰ পৰা টকা নাপায় তেনেহ'লে ব্যক্তিগত ঋণ (Personal Loan) এক ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে। বহুতো বেংক আছে যাৰ সুত অতি কম আৰু বহুতো বেংকে আনকি প্ৰচেছিং মাচুলো লোৱা নাই। যদি আপুনি ব্যক্তিগত ঋণ লোৱাৰ কথাও ভাবি আছে, আমি আপোনাক কিছুমান ভাল বিকল্পৰ বিষয়ে কৈছোঁ।

    আপুনি বেংকৰ বিষয়ে জনাৰ আগতে, ধৰি লওক যে আপোনাক ৫ লাখ টকাৰ ব্যক্তিগত ঋণৰ প্ৰয়োজন, যাতে আপুনি আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিব পাৰে। আপুনি অহা পাঁচ বছৰত এই ৫ লাখ টকা ঘূৰাই দিবলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপোনাক ৫ বছৰৰ বাবে ৫ লাখ টকাৰ ব্যক্তিগত ঋণৰ প্ৰয়োজন। বিভিন্ন বেংকৰ বৰ্তমানৰ সুতৰ হাৰত কিমানটা ইএমআই সৃষ্টি কৰা হ'ব চাও আহক।

    ইউনিয়ন বেংক অফ ইণ্ডিয়া
    ইউনিয়ন বেংক অফ ইণ্ডিয়াই ব্যক্তিগত ঋণৰ বাবে ৮.৯ শতাংশ সুতৰ হাৰ আদায় কৰে। আপোনাৰ ইএমআই হ'ব ১০,৩৫৫ টকা। চেণ্ট্ৰেল বেংক (Central Bank) আৰু পঞ্জাৱ নেচনেল বেঙ্কেও (Punjab National Bank -PNB) একে সূতৰ হাৰত ব্যক্তিগত ঋণ প্ৰদান কৰি আছে। পিএনবিত প্ৰক্ৰিয়াকৰণ মাচুলকো ৰেহাই দিয়া হৈছে।

    ইণ্ডিয়ান বেংক
    ইণ্ডিয়ান বেংকে বৰ্তমান সুলভ মূল্যত ব্যক্তিগত ঋণ লাভ কৰি আছে। বেংকত ব্যক্তিগত ঋণৰ সুতৰ হাৰ ৯.০৫ শতাংশ। ই ১০,৩৯১ টকাই ইএমআই কৰিব।

    বেংক অফ মহাৰাষ্ট্ৰ
    সস্তীয়া ব্যক্তিগত ঋণ দাতাৰ তালিকাত বেংক অফ মহাৰাষ্ট্ৰ অন্তৰ্ভুক্ত আছে। ব্যক্তিগত ঋণৰ ওপৰত ইয়াৰ বছৰি ৯.৪৫ শতাংশ সুতৰ হাৰ থাকিব। বেঙ্কৰ ইএমআই হ'ব ১০,৪৮৯ টকা।

    Punjab and Sind Bank আৰু IDBI বেংক
    Punjab and Sind Bank আৰু IDBI বেঙ্কে ব্যক্তিগত ঋণৰ ওপৰত ৯.৫ শতাংশ সুতৰ হাৰত ব্যক্তিগত ঋণ আগবঢ়াইছে। যদি আপুনি পাঁচ বছৰৰ বাবে ৫ লাখ টকাৰ ব্যক্তিগত ঋণ লয়, আপুনি প্ৰতি মাহে ১০,৫০১ টকাৰ ইএমআই পাব।

    ভাৰতীয় ষ্টেট বেংক (State Bank of India)
    দেশৰ সৰ্ববৃহৎ চৰকাৰী বেংক State Bank of Indiaই কম মূল্যত ব্যক্তিগত ঋণ প্ৰদান কৰি আছে। বেঙ্কে ব্যক্তিগত ঋণ লোৱাৰ ওপৰত প্ৰক্ৰিয়াকৰণ মাচুল লোৱা নাই। বেঙ্কৰ পৰা ঋণ লোৱাৰ বাৰ্ষিক সূতৰ হাৰ হৈছে 9.6 শতাংশ, আপোনাৰ ইএমআই ১০,৫২৫ টকা।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: