• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • 5 Important Tasks: এই ৫ টা জৰুৰী কাম ৭ দিনত সম্পূৰ্ণ কৰক, অন্যথা নতুন বছৰত সমস্যাত পৰিব !

5 Important Tasks: এই ৫ টা জৰুৰী কাম ৭ দিনত সম্পূৰ্ণ কৰক, অন্যথা নতুন বছৰত সমস্যাত পৰিব !

৩১ ডিচেম্বৰ (31st December)লৈ মাত্ৰ কেইটামান দিন বাকী আছে আৰু বাকী থকা দিনত সাধাৰণ মানুহে তেওঁলোকৰ কিছুমান অতি জৰুৰী কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। ইপিএফ একাউণ্টত নমিনী দাখিল কৰা (EPF Account e nomination),  ITR Filing Last Date  হৈছে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১। ৩১ ডিচেম্বৰৰ আগতে আপুনি কি কৰিব লাগিব জানো আহক।

৩১ ডিচেম্বৰ (31st December)লৈ মাত্ৰ কেইটামান দিন বাকী আছে আৰু বাকী থকা দিনত সাধাৰণ মানুহে তেওঁলোকৰ কিছুমান অতি জৰুৰী কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। ইপিএফ একাউণ্টত নমিনী দাখিল কৰা (EPF Account e nomination),  ITR Filing Last Date  হৈছে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১। ৩১ ডিচেম্বৰৰ আগতে আপুনি কি কৰিব লাগিব জানো আহক।

৩১ ডিচেম্বৰ (31st December)লৈ মাত্ৰ কেইটামান দিন বাকী আছে আৰু বাকী থকা দিনত সাধাৰণ মানুহে তেওঁলোকৰ কিছুমান অতি জৰুৰী কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। ইপিএফ একাউণ্টত নমিনী দাখিল কৰা (EPF Account e nomination),  ITR Filing Last Date  হৈছে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১। ৩১ ডিচেম্বৰৰ আগতে আপুনি কি কৰিব লাগিব জানো আহক।

  • Share this:
৩১ ডিচেম্বৰ (31st December)লৈ মাত্ৰ কেইটামান দিন বাকী আছে আৰু বাকী থকা দিনতসাধাৰণ মানুহে তেওঁলোকৰ কিছুমান অতি জৰুৰী কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি নিৰ্ধাৰিত তাৰিখৰ আগতে এই কামবোৰ নিয়ন্ত্ৰণ নকৰে তেন্তে আপুনি ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে। ইপিএফ একাউণ্টত নমিনী দাখিল কৰা (EPF Account e nomination),  ITR Filing Last Date  হৈছে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১। ৩১ ডিচেম্বৰৰ আগতে আপুনি কি কৰিব লাগিব জানো আহক।

১. আয়কৰ ৰিটাৰ্ণ দাখিল
চৰকাৰে বিত্তীয় বৰ্ষ ২০২০-২১ ৰ বাবে আয়কৰ ৰিটাৰ্ণ দাখিল কৰাৰ সময়সীমা ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১ লৈ বৃদ্ধি কৰিছিল। মোডী চৰকাৰে নতুন আয়কৰ পৰ্টেল আৰু কৰোনা ভাইৰাছৰ সমস্যাৰ বাবে সময়সীমা বৃদ্ধি কৰিছিল। কৰদাতাসকলে এতিয়া জৰিমনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ ৩১ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ আইটিআৰ দাখিল কৰিব লাগিব।

২. জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ
যদি আপুনি পেঞ্চনাৰৰ শ্ৰেণীৰ, আপুনি ৩১ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত আপোনাৰ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগিব। পেঞ্চনাৰসকলে ৩১ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগে, অন্যথা তেওঁলোকে পেঞ্চন পোৱা বন্ধ কৰিব। বছৰত এবাৰ, পেঞ্চনাৰসকলে ৩০ নৱেম্বৰৰ আগতে তেওঁলোকৰ জীয়াই থকাৰ প্ৰমাণ দাখিল কৰিব লাগিব, কিন্তু এইবাৰ সময়সীমা ৩১ ডিচেম্বৰলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছিল। জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিলে দেখুৱাব যে পেঞ্চন প্ৰাপ্ত কৰা ব্যক্তিজন জীয়াই আছে নে নাই।

৩. আপোনাৰ ডেমেট, ট্ৰেডিং একাউণ্টৰ KYC
ভাৰতীয় চিকিউৰিটিজ এণ্ড এক্সচেঞ্জ ব'ৰ্ডে কেৱাইচি ডেমেট আৰু ট্ৰেডিং একাউণ্টৰ সময়সীমা ৩০ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২১ ৰ পৰা৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১ লৈ বৃদ্ধি কৰিছিল। ট্ৰেডিং একাউণ্টত কেৱাইচিৰ অধীনত এটা ডেমেট, নাম, ঠিকনা, পেন, বৈধ ম'বাইল নম্বৰ, বয়স, শুদ্ধ ইমেইল আইডি।

৪. ইউএএনৰ সৈতে আধাৰ সংযোগ কৰা
কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংস্থাৰ গ্ৰাহকসকলে ইউএএন নম্বৰআধাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিব লাগিব। ইউএএনক আধাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ৩১ ডিচেম্বৰ। ইপিএফঅ' বিনিয়োগকাৰীসকলে আধাৰ সংযোগ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি নকৰে, অনাগত দিনবোৰত সমস্যা হ'ব পাৰে আৰু পিএফ একাউণ্ট বন্ধ হ'ব পাৰে।

৫. ৩১ ডিচেম্বৰলৈকে কম সূতত গৃহ ঋণ প্ৰাপ্ত কৰা হ'ব
যদি আপুনি বৰোদা বেংকৰ গ্ৰাহক, আপুনি ৩১ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত সস্তীয়া গৃহ ঋণ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। উৎসৱৰ সময়ত, বি.ও.বি.-য়ে গৃহ ঋণৰ হাৰ ৬.৫০ শতাংশ কৰিছিল, যি ৩১ ডিচেম্বৰলৈকে উপলব্ধ আছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি