உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: এই ফটোখনত এটা ইংৰাজী শব্দ লুকুৱাই আছে, আপুনি ইয়াক বিচাৰি উলিয়াওক আৰু কওক ...

    Optical Illusion: এই ফটোখনত এটা ইংৰাজী শব্দ লুকুৱাই আছে, আপুনি ইয়াক বিচাৰি উলিয়াওক আৰু কওক ...

    Face optical illusion: ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। এই ফটোখনত এটা ইংৰাজী শব্দ লুকুৱাই আছে।

    Face optical illusion: ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। এই ফটোখনত এটা ইংৰাজী শব্দ লুকুৱাই আছে।

    Face optical illusion: ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। এই ফটোখনত এটা ইংৰাজী শব্দ লুকুৱাই আছে।

    • Share this:
    Optical illusion বা দৃষ্টি ভ্ৰম। যেতিয়া আপোনাৰ চকুৱে কিবা এটা চাই প্ৰতাৰণা কৰে, ইয়াক অপ্টিকেল ইলিউচন বুলি কোৱা হয়। আপুনি হয়তো সামাজিক মাধ্যম বা ইণ্টাৰনেটত বহুপ্ৰকাৰৰ অপ্টিকেল ইলিউচন ফটো দেখিছে যি চকুক প্ৰতাৰণা কৰে। বহুতো ছবিত, অদ্ভুত আকৃতি তৈয়াৰ কৰা হয়, সেয়েহে সেইবোৰৰ কিছুমানত এক বিশেষ ডিজাইন, যাক সকলোৱে দেখি আচৰিত হয়। একেধৰণৰ ছবি আজিকালি আলোচনাত আছে।

    ছচিয়েল মিডিয়াত এখন ফটো ভাইৰেল হৈ আছে য'ত আশ্চৰ্যজনক অপ্টিকেল ভ্ৰম দেখা গৈছে। ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইট ৰেডিটত Donut_Playz_7573 নামৰ এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মানুহৰ সৈতে এটা পোষ্ট শ্বেয়াৰ কৰিছে। য'ত, প্ৰথমবাৰৰ বাবে চাওঁতে, এজন ব্যক্তিৰ মুখ দেখা যাব যিয়ে চশমা পিন্ধিছে। আপুনি কেৱল ব্যক্তিজনৰ মুখৰ সন্মুখভাগহে অপ্টিকেল ইলিউচন দেখিব। ছবিখনত নাক, মুখ, ডিঙি আৰু চকুৱে চশমা পিন্ধি থকা দেখা গৈছে। কিন্তু একেখন ছবিতে আন কিবা লুকাই আছে। যদি আপুনি ছবিখন অতি সাৱধানে চায়, আপুনি এটা ইংৰাজী শব্দও দেখিব।



    এতিয়া যদি আপুনি এই ছবিখন বাওঁফালৰ পৰা চায়, আপুনি ইংৰাজী শব্দ (Liar) পঢ়িব পাৰিব। চশমা আৰু নাক L আখৰৰ দৰে তৈয়াৰ কৰা হয়, আনহাতে নাকৰ ছিদ্ৰ আৰু ইয়াৰ ওপৰৰ পাতল অংশত I আখৰ থাকে। একে সময়তে, দুয়োটা ওঁঠ একেলগে A গঠন কৰি আছে আনহাতে থুঁতৰিৰ পৰা ডিঙিলৈকে অংশটো Rৰ দৰে দেখা যায়। যদিও এই ছবিখন দেখাত সিমান সৰল যেন লাগিছে, ইয়াৰ আঁৰৰ কাহিনীটো প্ৰকৃততে যিমান সৰল সিমান সৰল নহয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: