• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ক'লা আৰু বগা ৰেখাত লুকাই আছে এটা ইংৰাজী শব্দ, কেৱল তীক্ষ্ণ চকুৰ লোকসকলেহে ইয়াক চিনিব পাৰিব ...

ক'লা আৰু বগা ৰেখাত লুকাই আছে এটা ইংৰাজী শব্দ, কেৱল তীক্ষ্ণ চকুৰ লোকসকলেহে ইয়াক চিনিব পাৰিব ...

ইংৰাজী শব্দটো ছবিখনত তৈয়াৰ কৰা কুটিল ৰেখাবোৰত লুকাই আছে
ছবিখনত ইংৰাজী শব্দটো বিচাৰিবলৈ আপোনাৰ ওচৰত মাত্ৰ ১১ ৰ পৰা ১২ ছেকেণ্ড থাকিব।

ইংৰাজী শব্দটো ছবিখনত তৈয়াৰ কৰা কুটিল ৰেখাবোৰত লুকাই আছে ছবিখনত ইংৰাজী শব্দটো বিচাৰিবলৈ আপোনাৰ ওচৰত মাত্ৰ ১১ ৰ পৰা ১২ ছেকেণ্ড থাকিব।

ইংৰাজী শব্দটো ছবিখনত তৈয়াৰ কৰা কুটিল ৰেখাবোৰত লুকাই আছে ছবিখনত ইংৰাজী শব্দটো বিচাৰিবলৈ আপোনাৰ ওচৰত মাত্ৰ ১১ ৰ পৰা ১২ ছেকেণ্ড থাকিব।

  • Share this:
অপ্টিকেল ইলিউচন থকা সকলোবোৰ ছবি সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰে। য'ত মানুহে লুকাই থকা প্ৰত্যাহ্বানটো সমাধান কৰিব বিচাৰে। অৱশ্যে, প্ৰত্যাহ্বানটোৰ প্ৰতিখন ছবি একে নহয়। কৰবাত বহুতো জন্তুৰ মাজত কিবা বেলেগ বিচাৰি উলিওৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান আছে আৰু কৰবাত এটা আকৃতিত মানুহৰ প্ৰতিচ্ছবি বিচাৰি উলিওৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান আছে। কিন্তু কিছুমান ছবিয়ে নিজৰ ভিতৰত কিবা লুকুৱাই ৰাখে যিটো পঢ়িবলৈ অসম্ভৱ হৈ পৰে। যদি আপুনি নিজকে তীক্ষ্ণ মনৰ আৰু তীক্ষ্ণ চকুৰ বুলি ভাবে, তেন্তে ছবিখনত ইংৰাজীত লিখা আটাইতকৈ নিষ্ঠাৱান বন্ধুজনৰ নাম পঢ়ক আৰু আপোনাৰ তীক্ষ্ণ মনক প্ৰমাণ কৰি দেখুৱাওক।

দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে কুটিল ৰেখাৰ মাজেৰে বনোৱা ছবিখনলৈ চাই থাকিলে মূৰটো ঘূৰাবলৈ আৰম্ভ কৰে। আৰু এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি এনে এখন ছবিৰ পৰা গোপনীয়তা বিচাৰিবলৈ লক্ষ্য কৰে, তেন্তে মন বিৰক্ত হ'ব। ক'লা আৰু বগা আৰ্হিৰ সৈতে একে ধৰণৰ ছবিত, এটা ইংৰাজী শব্দ লুকুৱাই ৰখা হৈছে। যিটো কেৱল তীক্ষ্ণ চকু থকা সকলেহে পঢ়িব পাৰে। আপুনি নিজকে আটাইতকৈ বুদ্ধিমান বুলি বিশ্বাস কৰে নেকি ?

ইংৰাজী শব্দটো ছবিখনত তৈয়াৰ কৰা কুটিল ৰেখাবোৰত লুকাই আছে
ছবিখনত ইংৰাজী শব্দটো বিচাৰিবলৈ আপোনাৰ ওচৰত মাত্ৰ ১১ ৰ পৰা ১২ ছেকেণ্ড থাকিব। যদি আপুনি এই নিৰ্ধাৰিত সময়ত আপোনাৰ প্ৰত্যাহ্বান সম্পূৰ্ণ নকৰে, তেন্তে নিজকে বিফল বুলি বিবেচনা কৰক। যিজনে এই ছবিখনত ইংৰাজী শব্দটো বিচাৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে তেওঁৰ মূৰ ঘূৰাইছে। দৰাচলতে, মানুহক বিভ্ৰান্ত কৰিবলৈ, শিল্পীজনে সেই নামটো কুটিল শাৰীত এনেদৰে লুকুৱাই ৰাখিছে যে ইয়াক একেবাৰতে দেখা আৰু বুজি পোৱাটো অসম্ভৱ। ছবিখনত প্ৰস্তুত কৰা আৰ্হিত, মানুহৰ আটাইতকৈ বিশেষ বন্ধুৰ নামটো অতি বুদ্ধিমত্তাৰে লুকুৱাই ৰখা হৈছে। যিসকলে এই প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰিছে তেওঁলোক প্ৰতিভাশালী, কিন্তু যিসকলে এতিয়ালৈকে ইয়াক সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই তেওঁলোকে তলৰ ছবিখনত এই শব্দবোৰ চাব পাৰে।



ছবিখনত আটাইতকৈ বিশ্বাসী আৰু বুদ্ধিমান জন্তুটোৰ নাম লুকুৱাই ৰখা হৈছে
জেব্ৰা পেটাৰ্ণৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা ছবিখনত লিখা ইংৰাজী শব্দটো হৈছে DOG। এই সৰু তিনি আখৰৰ শব্দটো বিচাৰি পোৱাৰ ক্ষেত্ৰত, মানুহৰ মনবোৰ নিশ্চয় ইমান ব্যৱহাৰ কৰিছে যে এতিয়া বিশ্ৰামৰ প্ৰয়োজন হ'ব। এই ছবিবোৰ বাৰে বাৰে চোৱাৰ পাছতো মনটো বিভ্ৰান্ত হৈ পৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি