உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • WhatsApp Pay: হোৱাটছএপ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ! এতিয়াৰে পৰা আপুনি Cashback প্ৰাপ্ত কৰিব...

    WhatsApp Pay: হোৱাটছএপ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ! এতিয়াৰে পৰা আপুনি Cashback প্ৰাপ্ত কৰিব...

    যদি আপুনি হোৱাটছএপ (WhatsApp) ব্যৱহাৰ কৰে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। কোম্পানীটোৱে ইতিমধ্যে ভাৰতত UPI পেমেণ্ট ফিচাৰ হোৱাটছএপ পে (WhatsApp Pay) কাৰ্যকৰী কৰিছে। খবৰ পোৱা গৈছে যে সোনকালেই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক Cashback আগবঢ়োৱা আৰম্ভ কৰিব।

    যদি আপুনি হোৱাটছএপ (WhatsApp) ব্যৱহাৰ কৰে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। কোম্পানীটোৱে ইতিমধ্যে ভাৰতত UPI পেমেণ্ট ফিচাৰ হোৱাটছএপ পে (WhatsApp Pay) কাৰ্যকৰী কৰিছে। খবৰ পোৱা গৈছে যে সোনকালেই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক Cashback আগবঢ়োৱা আৰম্ভ কৰিব।

    যদি আপুনি হোৱাটছএপ (WhatsApp) ব্যৱহাৰ কৰে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। কোম্পানীটোৱে ইতিমধ্যে ভাৰতত UPI পেমেণ্ট ফিচাৰ হোৱাটছএপ পে (WhatsApp Pay) কাৰ্যকৰী কৰিছে। খবৰ পোৱা গৈছে যে সোনকালেই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক Cashback আগবঢ়োৱা আৰম্ভ কৰিব।

    • Share this:
    যদি আপুনি তাৎক্ষণিক মেচেজিং এপ হোৱাটছএপ (WhatsApp) ব্যৱহাৰ কৰে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। কোম্পানীটোৱে ইতিমধ্যে ভাৰতত UPI পেমেণ্ট ফিচাৰ হোৱাটছএপ পে (WhatsApp Pay) কাৰ্যকৰী কৰিছে। এতিয়া খবৰ পোৱা গৈছে যে কোম্পানীটোৱে সোনকালেই পেমেণ্ট ফিচাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক Cashback আগবঢ়োৱা আৰম্ভ কৰিব। কেছবেক সুবিধাটো বৰ্তমান পৰীক্ষাৰ অধীনত আছে।

    হোৱাটছএপৰ সুবিধা ট্ৰেক কৰা ৱেববেটাইনফো (Wabetainfo) নামৰ ৱেবছাইটটোৱে হোৱাটছএপৰ নতুন কেছবেক সুবিধাৰ বিষয়ে জানিব পাৰিছে। ৱেববেটাইনফোৱে ইয়াৰ এটা স্ক্ৰীণশ্বট পোষ্ট কৰিছে। স্ক্ৰীণশ্বটত থকা কেছবেকৰ বেনাৰটো চেট উইণ্ডোৰ শীৰ্ষত দৃশ্যমান। বেনাৰখনত লিখা আছে - 'Get cashback on your next payment’ আৰু এই স্ক্ৰীণশ্বটত 'Tap to get started'। এই বাৰ্তাৰ সৈতে শীৰ্ষত এটা উপহাৰ আইকন আছে।

    ৱেববেটাইনফোৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কোম্পানীৰ নতুন সুবিধাটো কেছবেক নামৰ অধীনত মুকলি কৰা হ'ব। এই আহিবলগীয়া সুবিধাটো বৰ্তমান অতি প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত আছে। হোৱাটছএপৰ সুবিধাসমূহ ট্ৰেকাৰ টিপষ্টাৰৰ মতে, বিটা ব্যৱহাৰকাৰীসকলকো আৰম্ভ কৰা হোৱা নাই। এইটো এতিয়াও স্পষ্ট নহয় যে সকলোৱে কেছবেক পাব নে কেৱল ব্যৱহাৰকাৰীয়েহে যিসকলে আগতে হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে কেতিয়াও পৰিশোধ কৰা নাছিল।

    UPI কি
    ইউনিফাইড পেমেণ্ট ইণ্টাৰফেচ/ইউপিআই (Unified Payments Interface) হৈছে এক প্ৰকৃত সময়ৰ পৰিশোধ প্ৰণালী যি মোবাইল এপৰ জৰিয়তে লগে লগে বেঙ্ক একাউণ্টলৈ ধন স্থানান্তৰ কৰিব পাৰে। ইউপিআইৰ জৰিয়তে আপুনি বেঙ্ক একাউণ্ট এটা কেইবাটাও ইউপিআই এপ্পৰ সৈতে লিংক কৰিব পাৰে। আনহাতে, বহুতো বেঙ্কে ইউ.পি.আই. এপৰ জৰিয়তে একাউণ্ট চলাব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: