• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Twitterএ উপ ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকয়া নাইডুৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ পৰা Blue Tick আঁতৰাই দিছে: উপ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ কাৰ্যালয়

Twitterএ উপ ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকয়া নাইডুৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ পৰা Blue Tick আঁতৰাই দিছে: উপ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ কাৰ্যালয়

ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইট টুইটাৰে ভাৰতীয় উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ পৰা নীলা টিকটো (Twitter Blue Tick) আঁতৰাই দিছে।

ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইট টুইটাৰে ভাৰতীয় উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ পৰা নীলা টিকটো (Twitter Blue Tick) আঁতৰাই দিছে।

ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইট টুইটাৰে ভাৰতীয় উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ পৰা নীলা টিকটো (Twitter Blue Tick) আঁতৰাই দিছে।

  • Share this:
ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইট টুইটাৰে ভাৰতীয় উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ পৰা নীলা টিকটো (Twitter Blue Tick) আঁতৰাই দিছে। এই তথ্য উপ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ কাৰ্যালয়ৰ। অৱশ্যে, উপ-ৰাষ্ট্ৰপতিৰ কাৰ্যালয়ৰ অফিচিয়েল হেণ্ডেলত এতিয়াও নীলা টিক আছে।

টুইটাৰৰ মতে, নীলা প্ৰমাণীকৃত বেজৰ অৰ্থ হৈছে যে একাউণ্টটো ৰাজহুৱা স্বাৰ্থৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আৰু প্ৰকৃত। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল যে এই টিকটো প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ, টুইটাৰ একাউণ্টটো সক্ৰিয় আৰু প্ৰকৃত হ'ব লাগে।
টুইটাৰে বৰ্তমান চৰকাৰী কোম্পানী, ব্ৰেণ্ড আৰু সংগঠন, বাতৰি সংগঠন আৰু সাংবাদিক, মনোৰঞ্জন, ক্ৰীড়া আৰু ৰপ্তানি, কৰ্মী, সংগঠক আৰু অন্যান্য প্ৰভাৱশালী লোকৰ বিশেষ একাউণ্ট verify কৰিছে। নীলা টিকটো ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ মাজত বিশ্বাস সৃষ্টি কৰাৰ লক্ষ্যৰে কৰা বুলি কোৱা হয়।

জাননী অবিহনে টিক আঁতৰাব পাৰে
সংবাদ সংস্থা ANIএ টুইটাৰৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে কোম্পানীটোৱে কোনো জাননী অবিহনে যিকোনো সময়তে টুইটাৰ একাউণ্টৰ নীলা প্ৰমাণীকৃত বেজ আৰু প্ৰমাণীকৃত স্থিতি বিলোপ কৰিব পাৰে। দিয়া কাৰণটো হ'ল যদি একাউণ্টটোৱে ইয়াৰ নাম সলনি কৰে বা নিষ্ক্ৰিয় বা অসম্পূৰ্ণ হয় বা একাউণ্টটোৰ গৰাকী Verification প্ৰাপ্ত কৰাৰ স্থিতিত নাথাকে তেনেহ'লে কোম্পানীটোৱে এই পদক্ষেপ ল'ব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, কোম্পানীয়ে চৰ্ত পূৰণ নকৰিলে Verification বাতিল কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: