• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Twitterৰ U-turn ! টুইটাৰে উপ ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকয়া নাইডুৰ একাউণ্টত পুনৰ দিলে Blue Tick, বিপৰীতে সংঘৰ কেইবাজনো নেতাৰ পৃষ্ঠাৰ পৰা আঁতৰিল Blue Tick...

Twitterৰ U-turn ! টুইটাৰে উপ ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকয়া নাইডুৰ একাউণ্টত পুনৰ দিলে Blue Tick, বিপৰীতে সংঘৰ কেইবাজনো নেতাৰ পৃষ্ঠাৰ পৰা আঁতৰিল Blue Tick...

মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰে ভাৰতৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেল পুনৰ verify কৰিছে  আৰু Twitter Blue Tick দিছে।

মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰে ভাৰতৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেল পুনৰ verify কৰিছে  আৰু Twitter Blue Tick দিছে।

মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰে ভাৰতৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেল পুনৰ verify কৰিছে  আৰু Twitter Blue Tick দিছে।

  • Share this:
মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰে ভাৰতৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম ভেংকয়া নাইডু (Venkaiah Naidu)ৰ ব্যক্তিগত টুইটাৰ হেণ্ডেল পুনৰ verify কৰিছে  আৰু Twitter Blue Tick দিছে। অৱশ্যে, সংঘ চৰকাৰৰ প্ৰাক্তন ভৈয়াজী যোশী (সুৰেশ যোশী), প্ৰাক্তন সহ-চৰকাৰবাদ সুৰেশ চোনি আৰু ছাৰ কাৰৱাহ অৰুণ কুমাৰৰ একাউণ্ট টুইটাৰৰ দ্বাৰা unverified কৰা হৈছে।

ইয়াৰ পূৰ্বে, উপ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ কাৰ্যালয়ে প্ৰতিবেদন দিছিল যে নাইডুৰ টুইটাৰ একাউণ্টৰ পৰা ব্লু টিক আঁতৰোৱা হৈছে। উপ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ কাৰ্যালয়ৰ অফিচিয়েল হেণ্ডেলত ব্লু টিক আঁতৰোৱা নাই। সূত্ৰ অনুসৰি, ভেংকয়া নাইডুৰ টুইটাৰ একাউণ্টৰ পৰা Blue Tick আঁতৰোৱাৰ বাবে তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰালয়ৰ খং উঠিছে। সূত্ৰ সমূহে কৈছে যে ই টুইটাৰৰ ভুল অভিপ্ৰায় দেখুৱায় যিয়ে দেশৰ ২ নং কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিছে। টুইটাৰে চাব বিচাৰে যে ভাৰত কিমান পৰিমাণে ধৈৰ্য্যশীল। চৰকাৰে ইয়াৰ সৈতে কঠোৰভাৱে মোকাবিলা কৰিব।

এইটো খবৰ পোৱা গৈছে যে উপ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ব্যক্তিগত হেণ্ডেলৰ পৰা নীলা টিকটো আঁতৰোৱাৰ মুখ্য কাৰণ হৈছে প্লেটফৰ্মত তেওঁৰ নিষ্ক্ৰিয়তা। উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কাৰ্যালয়ৰ এজন বিষয়াই কয়, 'ভেংকয়া নাইডুৰ ব্যক্তিগত একাউণ্ট ৬ মাহ ধৰি নিষ্ক্ৰিয় আছিল আৰু ই এতিয়া ইয়াৰ নীলা টিক হেৰুৱাইছে।' ইফালে, বিজেপি মুম্বাইৰ মুখপাত্ৰ সুৰেশ নাখুয়াই টুইটাৰক প্ৰশ্ন কৰিছে। তেওঁ ইয়াক "ভাৰতৰ সংবিধানৰ ওপৰত আক্ৰমণ" বুলি বৰ্ণনা কৰিছে।  টুইটাৰ আৰু ভাৰত চৰকাৰৰ মাজত নতুন তথ্য প্ৰযুক্তি নিয়মক লৈ বিবাদ চলি আছে। এনে ক্ষেত্ৰত, এই শেহতীয়া ঘটনাটোৱে কেৱল বিতৰ্ক বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।



টুইটাৰৰ মতে, নীলা প্ৰমাণীকৃত বেজৰ অৰ্থ হৈছে যে একাউণ্টটো ৰাজহুৱা স্বাৰ্থৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আৰু প্ৰকৃত। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল যে এই টিকটো প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ, টুইটাৰ একাউণ্টটো সক্ৰিয় আৰু প্ৰকৃত হ'ব লাগে।
টুইটাৰে বৰ্তমান চৰকাৰী কোম্পানী, ব্ৰেণ্ড আৰু সংগঠন, বাতৰি সংগঠন আৰু সাংবাদিক, মনোৰঞ্জন, ক্ৰীড়া আৰু ৰপ্তানি, কৰ্মী, সংগঠক আৰু অন্যান্য প্ৰভাৱশালী লোকৰ বিশেষ একাউণ্ট verify কৰিছে। নীলা টিকটো ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ মাজত বিশ্বাস সৃষ্টি কৰাৰ লক্ষ্যৰে কৰা বুলি কোৱা হয়।

জাননী অবিহনে টিক আঁতৰাব পাৰে
সংবাদ সংস্থা ANIএ টুইটাৰৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে কোম্পানীটোৱে কোনো জাননী অবিহনে যিকোনো সময়তে টুইটাৰ একাউণ্টৰ নীলা প্ৰমাণীকৃত বেজ আৰু প্ৰমাণীকৃত স্থিতি বিলোপ কৰিব পাৰে। দিয়া কাৰণটো হ'ল যদি একাউণ্টটোৱে ইয়াৰ নাম সলনি কৰে বা নিষ্ক্ৰিয় বা অসম্পূৰ্ণ হয় বা একাউণ্টটোৰ গৰাকী Verification প্ৰাপ্ত কৰাৰ স্থিতিত নাথাকে তেনেহ'লে কোম্পানীটোৱে এই পদক্ষেপ ল'ব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, কোম্পানীয়ে চৰ্ত পূৰণ নকৰিলে Verification বাতিল কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: