உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: এই ছবিখনে মানুহৰ চকুক প্ৰতাৰণা কৰিছে, আনকি ১০ ছেকেণ্ডো সাৱধানে চাই থকা কঠিন...

    Optical Illusion: এই ছবিখনে মানুহৰ চকুক প্ৰতাৰণা কৰিছে, আনকি ১০ ছেকেণ্ডো সাৱধানে চাই থকা কঠিন...

    Photo Credit- Science Bob

    Photo Credit- Science Bob

    যদি আপোনাক চকু বিভ্ৰান্ত কৰা ছবি এখন (Optical Illusion) দেখুওৱা হয় তেন্তে আপুনি কি কৰিব? এনেকুৱা এখন ছবি বৰ্তমান মানুহৰ বাবে এটা ব্ৰেইনটিজাৰ (Brainteaser) হৈ আছে।

    • Share this:
    কোৱা হয় যে মানুহে কেৱল তেওঁৰ চকুৰ ওপৰত হে বিশ্বাস কৰা উচিত। যদি আপোনাক চকু বিভ্ৰান্ত কৰা ছবি এখন (Optical Illusion) দেখুওৱা হয় তেন্তে আপুনি কি কৰিব? এনেকুৱা এখন ছবি বৰ্তমান মানুহৰ বাবে এটা ব্ৰেইনটিজাৰ (Brainteaser) হৈ আছে। আনকি ১০ ছেকেণ্ডৰ বাবেও এই ছবিখন চোৱাটো কঠিন হৈ পৰিছে।

    মন কঁপাই তোলা ছবিখন চাইন্স বব (Science Bob) নামৰ এটা ৱেবছাইটত প্ৰকাশ কৰা হৈছে। যিজনে এই ছবিখন চাই আছে, মাত্ৰ কেইছেকেণ্ডত চকু ঘঁহিবলৈ বাধ্য হৈছে। ছবিখনতক'লা আৰু বগা স্ক্ৰিবল (Black and White Scribbles) হৈ থাকে। ছবিখনৰ মাজত এটা গোলক আছে, ক'লা আৰু বগা ছাঁৰ শ্বটৰ সৈতে।

    ছবিবোৰৰ মাজৰ বৃত্তটোৰ বাবে আপোনাৰ মূৰ ঘূৰাব পাৰে

    এইখন সাধাৰণ ছবি য'ত ক'লা আৰু বগা ৰঙৰ ছাঁ আছে। অৱশ্যে, যদি আপুনি আপোনাৰ মনৰ ওপৰত অলপ গুৰুত্ব দি ইয়াক লক্ষ্য কৰে, আপুনি জানিব পাৰিব যে এই অস্পষ্ট বিন্দুবোৰ (Fuzzy Dots making Confuse) চকু আৰু মনৰ বাবে কিমান বিপদজনক হৈ পৰে। ছেকেণ্ডৰ ভিতৰতে, বিন্দুবোৰ চলাচল কৰা আৰম্ভ কৰে আৰু আপুনি বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰে যে স্থিৰ ছবি এখনত এইটো কেনেদৰে ঘটি আছে। এই বিন্দুবোৰে আপোনাক সম্পূৰ্ণৰূপে বিভ্ৰান্ত কৰে।

    এই ছবিখন কোনে নিৰ্মাণ কৰিছিল?
    এই ছবিখন ফ্ৰাঙ্কোইচ এবেলানেট নামৰ এজন শিল্পীয়ে সৃষ্টি কৰিছে, যি আপোনাক কেইঘণ্টামানৰ বাবে আপোনাৰ মূৰ খজুৱতি কৰিবলৈ বাধ্য কৰে। ছবিখন ৰেডাইট আৰু অন্যান্য ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মত ভাইৰেল হৈ আছে আৰু মানুহএই অপ্টিকেল ইলিউচনত ব্যস্ত হৈ আছে। ইয়াৰ প্ৰতি আকৰ্ষণীয় প্ৰতিক্ৰিয়াও আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: