உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • বন্ধ হৈ পৰিব পাৰে Windows 10! Microsoftএ ক'লে কেতিয়ালৈ আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব Windows 10 ...

    বন্ধ হৈ পৰিব পাৰে Windows 10! Microsoftএ ক'লে কেতিয়ালৈ আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব Windows 10 ...

    প্ৰবীণ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠান মাইক্ৰ'ছফ্টে ঘোষণা কৰিছে যে কোম্পানীটোৱে ২০২৫ চনত windows 10 ৰ বাবে সমৰ্থন বন্ধ কৰিব।

    প্ৰবীণ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠান মাইক্ৰ'ছফ্টে ঘোষণা কৰিছে যে কোম্পানীটোৱে ২০২৫ চনত windows 10 ৰ বাবে সমৰ্থন বন্ধ কৰিব।

    প্ৰবীণ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠান মাইক্ৰ'ছফ্টে ঘোষণা কৰিছে যে কোম্পানীটোৱে ২০২৫ চনত windows 10 ৰ বাবে সমৰ্থন বন্ধ কৰিব।

    • Share this:
    যদি আপুনি windows 10 অপাৰেটিং চিষ্টেমব্যৱহাৰ কৰি আছে, আপোনাৰ বাবে এটা ডাঙৰ খবৰ আছে। প্ৰবীণ প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠান মাইক্ৰ'ছফ্টে ঘোষণা কৰিছে যে কোম্পানীটোৱে ২০২৫ চনত windows 10 ৰ বাবে সমৰ্থন বন্ধ কৰিব। windows 10 কwindowsৰ অন্তিম সংস্কৰণ বুলি গণ্য কৰা হৈছিল। কোম্পানীৰ মতে,১০ অক্টোবৰ, ২০২৫ তাৰিখে, Windows 10 Home, Pro, Pro for Workstations, Pro Educationৰ বাবে Windows সমৰ্থন বন্ধ কৰা হ'ব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে অক্টোবৰ ২০২৫ ৰ পিছত কোনো আপডেট বা সুৰক্ষা সংশোধন নাপাব।

    Windows 10 ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে এই সিদ্ধান্তৰ অৰ্থ
    Windows 10 বন্ধ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত, কোম্পানীৰ মতে ২০২৫ চনলৈকে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰাত কোনো সমস্যা নাই। অৰ্থাৎ, এতিয়াও ৪ বছৰৰ দীঘলীয়া সময় আছে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ২০২৫ চনৰ পিছত সহজে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব পাৰে। মাইক্ৰছফ্টে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক Windows 7 ৰ পৰা আপগ্ৰেড কৰিবলৈ যথেষ্ট সময় দিছিল।

    Windows 11 ৰ আয়োজন
    মাইক্ৰ'ছফ্টে ২৪ জুনত Windows 11 অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰিছে আৰু ইয়াৰ বিষয়ে ইউটিউবত 11 মিনিটৰ ভিডিঅ' মুকলি কৰিছে। কোম্পানীটোৱে অনুষ্ঠানটোত অহা Windowsৰ সকলো বৈশিষ্ট্যৰ ওপৰত আলোকপাত কৰিব।

    Windows 11-ৰ পৰা কি প্ৰত্যাশা আছে
    Windows 11-ৰ সৈতে, আশা কৰা হৈছে যে মাইক্ৰ'ছফ্টে যোৱা কেইটামান বিল্ডৰ পৰা Windows 10-ৰ বেছিভাগ সমল আনিব। নতুন আইকন আৰু থীমৰ উপৰিও, নতুন Windowsএ সহজ নিয়ন্ত্ৰণ আৰু ম'বাইল ডিভাইচৰ সৈতে এক স্মাৰ্ট একচন চেণ্টাৰ আনিব পাৰে।

    এইটো চাবলৈ বাকী আছে যে মাইক্ৰ'ছফ্টে ইয়াক অনুজ্ঞাপ্ৰাপ্ত Windows 10 ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বিনামূলীয়া ছফ্টৱেৰ আপডেট হিচাপে মুকলি কৰে নে নাই। কোম্পানীটোৱে বিনামূলীয়া ছফ্টৱেৰ আপডেট হিচাপে Windows 10 মুকলি কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: