உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Internship ৰ বাবে LinkedIn ত আপলোড কৰিলে Video, ভিডিঅ' ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত লাভ কৰিলে dream job...

    Internship ৰ বাবে LinkedIn ত আপলোড কৰিলে Video, ভিডিঅ' ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত লাভ কৰিলে dream job...

    কিন্তু মুম্বাইৰ এজন ব্যক্তিয়ে লিংকডইনৰ জৰিয়তে কোম্পানীটোত এটা ইন্টাৰ্ণশ্বিপৰ বাবে এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল যাতে তেওঁ পোনপটীয়াকৈ সপোনৰ চাকৰি পায় নেকি চাব পাৰে।

    কিন্তু মুম্বাইৰ এজন ব্যক্তিয়ে লিংকডইনৰ জৰিয়তে কোম্পানীটোত এটা ইন্টাৰ্ণশ্বিপৰ বাবে এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল যাতে তেওঁ পোনপটীয়াকৈ সপোনৰ চাকৰি পায় নেকি চাব পাৰে।

    কিন্তু মুম্বাইৰ এজন ব্যক্তিয়ে লিংকডইনৰ জৰিয়তে কোম্পানীটোত এটা ইন্টাৰ্ণশ্বিপৰ বাবে এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল যাতে তেওঁ পোনপটীয়াকৈ সপোনৰ চাকৰি পায় নেকি চাব পাৰে।

    • Share this:
    য'ত আকাংক্ষা আছে তাত সফলতাও আছে। ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ এই যুগত কিমানজন লোকে চাকৰি হেৰুৱাইছে। কিন্তু মুম্বাইৰ এজন ব্যক্তিয়ে লিংকডইনৰ জৰিয়তে কোম্পানীটোত এটা ইন্টাৰ্ণশ্বিপৰ বাবে এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল যাতে তেওঁ পোনপটীয়াকৈ সপোনৰ চাকৰি পায় নেকি চাব পাৰে।
    দৰাচলতে, অৱকাশ শ্বাহ(Avkash Shah) মুম্বাইত বাস কৰে। তেওঁ এগৰাকী 3D গ্ৰাফিক/মোচন ডিজাইনাৰ। শ্বাহে ক্ৰেডিট কাৰ্ড পেমেণ্ট কোম্পানীৰ ইন্টাৰ্ণশ্বিপ কৰিব বিচাৰিছিল। ইয়াৰ বাবে শ্বাহৰ মনত পৰামৰ্শ দিয়াৰ এটা আকৰ্ষণীয় উপায়। তেওঁ এটা 3D ভিডিঅ' বনাইছিল আৰু কোম্পানীটোত ইন্টাৰ্ণশ্বিপৰ বাবে আবেদন কৰিছিল। তেওঁ ভিডিঅ'টোক CREDৰ প্ৰতিষ্ঠাপক, কুনাল শ্বাহ আৰু ডিজাইনৰ মুৰব্বী হৰিশ শিৱৰামকৃষ্ণনক টেগ কৰিছিল।

    ভিডিঅ'টো ১০ লাখতকৈও অধিক বাৰ চোৱা হৈছিল - শ্বাহে লিংকডইনত ভিডিঅ'টো শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু লিখিছিল, "মই CREDত ইণ্টাৰ্ন কৰিব বিচাৰো। এয়া মোৰ এপ্লিকেচন। মই ভাবো যদি মই আবেদন কৰি আছোঁ, মই ইয়াক বেলেগধৰণে কৰা উচিত। শ্বাহৰ 3D ভিডিঅ' চাকৰিৰ এপ্লিকেচন লিংকডইনত ভাইৰেল হৈছিল। ভিডিঅ'টোৱে ৬৬ হাজাৰৰো অধিক লাইক আৰু প্ৰায় ৩হাজাৰ মন্তব্য লাভ কৰিছে আৰু ইয়াক ১ নিযুতৰো অধিক বাৰ চোৱা হৈছে। ইয়াতেই CREDৰ ডিজাইনাৰ মূৰব্বীয়ে লিখিছিল যে CRED ডিজাইন মাফিয়াৰ আভ্যন্তৰীণ ক্লাবলৈ স্বাগতম। এই ভিডিঅ'টো LinkedInৰ বহুতে প্ৰশংসা কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: