உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Last Warning: twitterক ভাৰত চৰকাৰৰ অন্তিম সতৰ্কবাণী- 'নিয়ম মানক অন্যথা পৰিণামৰ বাবে সাজু হওক'

    Last Warning: twitterক ভাৰত চৰকাৰৰ অন্তিম সতৰ্কবাণী- 'নিয়ম মানক অন্যথা পৰিণামৰ বাবে সাজু হওক'

    চৰকাৰে নতুন আইটি নিয়মৰ ওপৰত মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰলৈ 'চূড়ান্ত সতৰ্কবাণী' জাৰি কৰিছে। চৰকাৰে শনিবাৰে টুইটাৰক এজন ভাৰতীয় বিষয়া নিযুক্ত কৰাৰ শেষ সুযোগ দিছে।

    চৰকাৰে নতুন আইটি নিয়মৰ ওপৰত মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰলৈ 'চূড়ান্ত সতৰ্কবাণী' জাৰি কৰিছে। চৰকাৰে শনিবাৰে টুইটাৰক এজন ভাৰতীয় বিষয়া নিযুক্ত কৰাৰ শেষ সুযোগ দিছে।

    চৰকাৰে নতুন আইটি নিয়মৰ ওপৰত মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰলৈ 'চূড়ান্ত সতৰ্কবাণী' জাৰি কৰিছে। চৰকাৰে শনিবাৰে টুইটাৰক এজন ভাৰতীয় বিষয়া নিযুক্ত কৰাৰ শেষ সুযোগ দিছে।

    • Share this:
    চৰকাৰে নতুন আইটি নিয়মৰ ওপৰত মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰলৈ 'চূড়ান্ত সতৰ্কবাণী' জাৰি কৰিছে। চৰকাৰে শনিবাৰে টুইটাৰক এজন ভাৰতীয় বিষয়া নিযুক্ত কৰাৰ শেষ সুযোগ দিছে। একে সময়তে, চৰকাৰে এইটোও স্পষ্ট কৰি দিছে যে যদি ই এনে নকৰে, কোম্পানীটোৱে 'ফলাফল'ৰ বাবে সাজু থাকিব লাগে। কেন্দ্ৰ আৰু টুইটাৰৰ (twitter) মাজত দীৰ্ঘদিন ধৰি চলি অহা কাজিয়া অব্যাহত আছে। আজি কোম্পানীটোৱে ভাৰতৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি এম. ভেংকয়া নাইডুৰ blue tick বেজ আঁতৰাই পেলাইছিল। অৱশ্যে, পিছত ইয়াক পুনৰ দিয়া হৈছিল।

    চৰকাৰে কৈছে, 'টুইটাৰক তৎক্ষণাৎ নিয়ম অনুসৰণ কৰিবলৈ চূড়ান্ত জাননী দিয়া হৈছে। ইয়াত বিফল হ'লে, তথ্য প্ৰযুক্তি আইন, ২০০০ৰ ধাৰা ৭৯ ৰ অধীনত ৰেহাই বাতিল কৰা হ'ব আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি আইন আৰু অন্যান্য আইনৰ ওপৰত আধাৰিত জৰিমনাসমূহৰ বাবে টুইটাৰ দায়বদ্ধ হ'ব।' চৰকাৰে আগতে কোম্পানীটোক ভাৰতীয় বিষয়াৰ নিয়োগ আৰু তথ্য ভাগ বতৰা কৰিবলৈ কৈছিল। আনহাতে, গুগল, ফেচবুকৰ দৰে বহুতো কোম্পানীয়ে চৰকাৰক তথ্য প্ৰদান কৰিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: