• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Good News: Paytmএ ৫০ কোটি টকাৰ Cashback দিব, জানক এই সিদ্ধান্ত কিয় লোৱা হৈছে আৰু কোনে লাভ কৰিব ?

Good News: Paytmএ ৫০ কোটি টকাৰ Cashback দিব, জানক এই সিদ্ধান্ত কিয় লোৱা হৈছে আৰু কোনে লাভ কৰিব ?

দেৱালীৰ পূৰ্বে পেটিএম এপৰ জৰিয়তে সৰ্বাধিক সংখ্যক লেনদেনৰ বাবে কেছবেকৰ উপৰিও চাউণ্ডবক্স আৰু আইঅটি ডিভাইচসমূহো বিনামূলীয়াকৈ প্ৰদান কৰা হ'ব।

দেৱালীৰ পূৰ্বে পেটিএম এপৰ জৰিয়তে সৰ্বাধিক সংখ্যক লেনদেনৰ বাবে কেছবেকৰ উপৰিও চাউণ্ডবক্স আৰু আইঅটি ডিভাইচসমূহো বিনামূলীয়াকৈ প্ৰদান কৰা হ'ব।

দেৱালীৰ পূৰ্বে পেটিএম এপৰ জৰিয়তে সৰ্বাধিক সংখ্যক লেনদেনৰ বাবে কেছবেকৰ উপৰিও চাউণ্ডবক্স আৰু আইঅটি ডিভাইচসমূহো বিনামূলীয়াকৈ প্ৰদান কৰা হ'ব।

  • Share this:
ডিজিটেল পেমেণ্ট ফাৰ্ম পেটিএমে (Paytm) ইয়াৰ আইপিঅ' অনাৰ আগতে এটা ডাঙৰ ঘোষণা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ এপৰ জৰিয়তে ব্যৱসায়ী আৰু গ্ৰাহকসকলৰ দ্বাৰা কৰা লেনদেনৰ ওপৰত নগদ ধন ঘূৰাই দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে এই উদ্দেশ্যৰ বাবে ৫০ কোটি টকাৰ পুঁজি সংৰক্ষণ কৰিছে। ডিজিটেল ইণ্ডিয়া (Digital India)ৰ ৬ বছৰ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, কোম্পানীটোৱে অনলাইন লেনদেনৰ প্ৰচাৰৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে।

ইয়াৰ বাবে, কোম্পানীটোৱে ২০০ খনতকৈও অধিক জিলাত তৃণমূল পৰ্যায়ত অনলাইন কাৰ্যকলাপ আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। যাতে ব্যৱসায়ীসকলক ডিজিটেল পৰিশোধ কৰিবলৈ প্ৰশিক্ষণ দিব পাৰি আৰু নগদবিহীন পৰিশোধ গ্ৰহণ কৰাৰ বাবে পুৰস্কৃত কৰিব পাৰি। কোম্পানীটোৱে কৰ্ণাটক, কেৰালা, তামিলনাডু, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ আৰু তেলেংগানাত বিশেষ অভিযান আৰম্ভ কৰিব।

পেটিএমৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই কি কৈছে ?
পেটিএমৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া বিজয় শেখৰ শৰ্মাই  কৈছে যে ভাৰতে ইয়াৰ ডিজিটেল ইণ্ডিয়া অভিযানত গুৰুত্বপূৰ্ণ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে। ই কাৰিকৰীভাৱে সকলোকে শক্তিশালী কৰে। পেটিএমৰ নিশ্চিত নগদ ধন তেওঁলোকক দিব লাগিব যিসকল দেশৰ শীৰ্ষ ব্যৱসায়ী আৰু ডিজিটেল ইণ্ডিয়াক সফল কৰাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছে।

পেটিএম ১ জুলাই, ২০১৫ তাৰিখে মুকলি কৰা হৈছিল
শেখৰে লগতে কয় যে কেছবেকৰ উপৰিও, দেৱালীৰ পূৰ্বে পেটিএম এপৰ জৰিয়তে সৰ্বাধিক সংখ্যক লেনদেনৰ বাবে কেছবেকৰ উপৰিও চাউণ্ডবক্স আৰু আইঅটি ডিভাইচসমূহো বিনামূলীয়াকৈ প্ৰদান কৰা হ'ব। আমাক কওঁক যে ডিজিটেল ইণ্ডিয়া দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ১ জুলাই, ২০১৫ তাৰিখে মুকলি কৰিছিল। লক্ষ্য হৈছে ভাৰতক ডিজিটেলভাৱে শক্তিশালী কৰা।
Published by:Kokil Sarma
First published: