உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Smartphone ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰত বিশ্বৰ ভিতৰতে দ্বিতীয় স্থানত ভাৰত ! কোনখন দেশে কিয় লাভ কৰিলে প্ৰথম স্থান ?

    Smartphone ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰত বিশ্বৰ ভিতৰতে দ্বিতীয় স্থানত ভাৰত ! কোনখন দেশে কিয় লাভ কৰিলে প্ৰথম স্থান ?

    কোম্পানী নিউজুৱে এটা অধ্যয়ন চলাইছে যিয়ে দেখুৱাইছে যে স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত বিশ্বৰ দ্বিতীয় স্থানত আছে। ইয়াৰ পিছত আছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ, যাৰ ২৭০ মিলিয়ন সক্ৰিয় ব্যৱহাৰকাৰী আছে।

    কোম্পানী নিউজুৱে এটা অধ্যয়ন চলাইছে যিয়ে দেখুৱাইছে যে স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত বিশ্বৰ দ্বিতীয় স্থানত আছে। ইয়াৰ পিছত আছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ, যাৰ ২৭০ মিলিয়ন সক্ৰিয় ব্যৱহাৰকাৰী আছে।

    কোম্পানী নিউজুৱে এটা অধ্যয়ন চলাইছে যিয়ে দেখুৱাইছে যে স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত বিশ্বৰ দ্বিতীয় স্থানত আছে। ইয়াৰ পিছত আছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ, যাৰ ২৭০ মিলিয়ন সক্ৰিয় ব্যৱহাৰকাৰী আছে।

    • Share this:
    স্মাৰ্টফোন আজিৰ পৃথিৱীত এক প্ৰয়োজনীয়তা হৈ পৰিছে। শিশুৰ পৰা শিক্ষাৰ্থীলৈকে, অধ্যয়নৰ বাবে স্মাৰ্টফোন থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ কিয়নো বিদ্যালয়ৰ পৰা মহাবিদ্যালয়লৈ অনলাইন শিকোৱা হৈছে। বৃদ্ধসকলেও নিজৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ থাকিবলৈ ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰি আছে। এটা শেহতীয়া অধ্যয়নত সৰ্বাধিক সংখ্যক স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ সৈতে পৃথিৱীৰ আঠখন দেশৰ বিষয়ে তথ্য সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। কোম্পানী নিউজুৱে এটা অধ্যয়ন চলাইছে যিয়ে দেখুৱাইছে যে স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত বিশ্বৰ দ্বিতীয় স্থানত আছে। ইয়াৰ পিছত আছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ, যাৰ ২৭০ মিলিয়ন সক্ৰিয় ব্যৱহাৰকাৰী আছে। নিউজুৱে মাহত কমেও এবাৰ হেণ্ডহেল্ড ডিভাইচ ব্যৱহাৰ কৰা যিকোনো লোকক স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰে আৰু একে স্কেলৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি অধ্যয়নটোও কৰা হৈছে।

    নং ৫ দেশ: ব্ৰাজিল
    তালিকাৰ পঞ্চম স্থানত আছে ব্ৰাজিল। অধ্যয়নঅনুসৰি, ব্ৰাজিলত সক্ৰিয় স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ সংখ্যা প্ৰায় ১০৯ মিলিয়ন।

    নং ৪ দেশ: ইণ্ডোনেছিয়া
    ইণ্ডোনেছিয়াত কম স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰী নাই। সেইকাৰণে ই তালিকাৰ চতুৰ্থ স্থানত আছে য'ত অধ্যয়ন অনুসৰি স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ সংখ্যা ১৬০ মিলিয়ন।

    নং ৩ খন দেশ: আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ
    ২৭০ মিলিয়ন স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ সৈতে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ অধ্যয়নটোত তৃতীয় স্থানত আছে।

    নং ২ দেশ: ভাৰত
    সমগ্ৰ বিশ্বতে এই ক্ষেত্ৰত ভাৰত দ্বিতীয় নম্বৰত আছে যাৰ বাবে ইয়াত স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ সংখ্যা ৪৩৯ মিলিয়ন।

    নম্বৰ ১ দেশ: চীন
    জনসংখ্যাঅনুসৰি, যেতিয়া চীন হৈছে বিশ্বৰ আটাইতকৈ জনবহুল দেশ, স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰতো ই এক নম্বৰ হোৱাটো স্বাভাৱিক। মুঠ ৯১২ মিলিয়ন সক্ৰিয় স্মাৰ্টফোন ব্যৱহাৰকাৰী আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: