உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Facebook messengerত আৰম্ভ হৈছে ৩টা নতুন আকৰ্ষণীয় features, এতিয়া মেছেঞ্জাৰতে কৰিব পাৰিব payment...

    Facebook messengerত আৰম্ভ হৈছে ৩টা নতুন আকৰ্ষণীয় features, এতিয়া মেছেঞ্জাৰতে কৰিব পাৰিব payment...

    ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মেচেঞ্জাৰ ছেটিংছত ফেচবুক পেৰ জৰিয়তে তেওঁৰ কিউআৰ কোড আন এজন ব্যক্তিলৈ প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব য'ৰ পৰা টকা প্ৰেৰণ কৰিব বা ল'ব পাৰি।

    ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মেচেঞ্জাৰ ছেটিংছত ফেচবুক পেৰ জৰিয়তে তেওঁৰ কিউআৰ কোড আন এজন ব্যক্তিলৈ প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব য'ৰ পৰা টকা প্ৰেৰণ কৰিব বা ল'ব পাৰি।

    ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মেচেঞ্জাৰ ছেটিংছত ফেচবুক পেৰ জৰিয়তে তেওঁৰ কিউআৰ কোড আন এজন ব্যক্তিলৈ প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব য'ৰ পৰা টকা প্ৰেৰণ কৰিব বা ল'ব পাৰি।

    • Share this:
    ছ'চিয়েল মিডিয়া কোম্পানী ফেচবুকে (facebook) ইয়াৰ মেচেঞ্জাৰ (messenger)ত ৩ টা নতুন সুবিধা যোগ দিছে। এই সুবিধাবোৰৰ ভিতৰত আছে পৰিশোধ, দ্ৰুত ৰিপ্লে বাৰ আৰু কিউআৰ কোডৰ সৈতে নতুন চেট থীম। এই নতুন সুবিধাবোৰৰ আগমনৰ সৈতে, ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ফেচবুক মেচেঞ্জাৰত অধিক সুবিধা লাভ কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও, শেহতীয়া বাৰ্ষিক বিকাশকাৰী সভাত, ফেচবুকে কৈছিল যে কোম্পানীটোৱে শীঘ্ৰেই ফেচবুক ভিডিঅ' কলত এআৰ-আধাৰিত ফিল্টাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব। এই নতুন সুবিধাটো ফেচবুক আৰু ইনষ্টাগ্ৰাম দুয়োটাতে উপলব্ধ হ'ব। গতিকে এই তিনিটা সুবিধাৰ বিষয়ে বিতংভাৱে কওঁ আহক।

    কিউআৰ কোড আৰু পৰিশোধ লিংক
    আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত ফেচবুক মেচেঞ্জাৰৰ পৰা পৰিশোধ প্ৰেৰণ কৰাৰ সুবিধা ইতিমধ্যে অন কৰা হৈছে। এই সুবিধাটো ব্যৱহাৰ কৰি, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ মেচেঞ্জাৰৰ পৰা কিউআৰ কোড স্কেন কৰিব পাৰে আৰু আন এজন ব্যক্তিলৈ ধন স্থানান্তৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ফেচবুক বা নতুন এপ ডাউনলোড নকৰিব, বা পৰিশোধ কৰোঁতে কোনো সম্পৰ্ক যোগ দিব নালাগে। ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ, ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মেচেঞ্জাৰ ছেটিংছত ফেচবুক পেৰ জৰিয়তে তেওঁৰ কিউআৰ কোড আন এজন ব্যক্তিলৈ প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব য'ৰ পৰা টকা প্ৰেৰণ কৰিব বা ল'ব পাৰি।

    কুইক ৰিপলাই বাৰ
    মেচেঞ্জাৰৰ এই সুবিধা ব্যৱহাৰ কৰি, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ চেটলৈ প্ৰেৰণ কৰা ফটো বা ভিডিঅ'বোৰ দ্ৰুততাৰে সলনি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ফটো বা ভিডিঅ'ত টেপ কৰিব লাগিব য'ত কুইক ৰিপলাই উইণ্ডো খুলিব।

    নতুন চেট থীম
    ফেচবুকে মেচেঞ্জাৰ আৰু ইনষ্টাগ্ৰামত নতুন চেট থীম অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছে। এই নতুন থীমবোৰৰ ভিতৰত আছে অলিভিয়াৰ নতুন এলবাম, চাভাৰ, বিশ্ব মহাসাগৰৰ দিন আৰু F9 চেট থীম। এই থীমবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ, ব্যৱহাৰকাৰীয়ে চেট ছেটিংছলৈ যাব লাগিব আৰু প্ৰিয় থীমত টেপ কৰিব লাগিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: