Facebookত উপলব্ধ হ’ব নতুন Tools, আপোনাৰ পোষ্টত সকলোৱে কৰিব নোৱাৰিব Comment

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 12, 2021, 12:40 PM IST
Facebookত উপলব্ধ হ’ব নতুন Tools, আপোনাৰ পোষ্টত সকলোৱে কৰিব নোৱাৰিব Comment
ফেচবুক ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ফিড ফিল্টাৰ বাৰ ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁলোকৰ বাতৰি ফীড ক্ৰমবদ্ধ আৰু ব্ৰাউজ কৰাৰ বিকল্পও থাকিব।

ফেচবুক ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ফিড ফিল্টাৰ বাৰ ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁলোকৰ বাতৰি ফীড ক্ৰমবদ্ধ আৰু ব্ৰাউজ কৰাৰ বিকল্পও থাকিব।

  • Share this:
যেতিয়া আমি ফেচবুক (Facebook)ত কিছুমান পাব্লিক পোষ্ট (Public post) কৰো, আন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কেতিয়াবা আমি ভাল নোপোৱা কিবা এটাৰ ওপৰত মন্তব্য কৰা দেখা যায়, কিন্তু কোনো কাৰণত আমি সেইবোৰ ব্লক কৰিবও নিবিচাৰো। ফেচবুকে সোনকালেই এই সমস্যাটো আঁতৰ কৰিব। মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গৰ (Mark Zuckerberg) ছ'চিয়েল মিডিয়া কোম্পানী ফেচবুকে শীঘ্ৰেই এটা সুবিধা লৈ আহিছে য'ত ব্যৱহাৰকাৰীয়ে তেওঁৰ পাব্লিক পোষ্টত কোনে কমেণ্ট কৰিব আৰু কোনে নকৰিব, এই বিষয়ে নিৰ্ণয় লোৱাৰ বিকল্প থাকিব। ফেচবুক ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ফিড ফিল্টাৰ বাৰ ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁলোকৰ বাতৰি ফীড ক্ৰমবদ্ধ আৰু ব্ৰাউজ কৰাৰ বিকল্পও থাকিব। আপুনি এতিয়া এই সঁজুলিটো কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব জানো আহক।

ওপৰৰ সোঁ কোণত drop-down মেনুত ক্লিক কৰক।
ইয়াত ছেটিংছ আৰু প্ৰাইভেচীলৈ যাওক আৰু ছেটিংছত ক্লিক কৰক।তাৰ পিছত পাব্লিক পোষ্টৰ বাওঁফালে ক্লিক কৰক।এতিয়া Who Can Follow Me লৈ যাওক কিন্তু মনত ৰাখিব যে ইয়াত Publicক বাছনি কৰা হৈছে।তাৰ পিছত পাব্লিক পোষ্ট মন্তব্যত ক্লিক কৰক।

আপুনি কাক আপোনাৰ পোষ্টত মন্তব্য দিবলৈ অনুমতি দিব বিচাৰে বাছনি কৰক। যাৰ পিছত তেওঁলোকে কেৱল আপোনাৰ পোষ্টত মন্তব্য দিব পাৰিব।

যদি আপুনি পাব্লিক বাছনি কৰে, ইয়াৰ অৰ্থ হ'ব যে যিকোনো লোকে আপোনাৰ পোষ্টৰ ওপৰত মন্তব্য কৰিব পাৰে। আনকি যাক আপুনি বা আপোনাক অনুসৰণ নকৰে, যদি আপুনি ফ্ৰেণ্ডছ বাছনি কৰে, কেৱল আপোনাৰ ফেচবুক একাউণ্টৰ বন্ধুসকলে আপোনাৰ পোষ্টত মন্তব্য দিব পাৰিব। মনত ৰাখিব যে আপুনি আপোনাৰ প্ৰ'ফাইলত ব্যক্তিগত পাব্লিক পোষ্টত মন্তব্য কৰিবলৈও বাছনি কৰিব পাৰে। এজন ব্যক্তিয়ে পাব্লিক পোষ্টত মন্তব্য দিব পাৰে বুলি বাছনি কৰাটো কেৱল সেইটোৰ ক্ষেত্ৰত হে প্ৰযোজ্য। ই আপোনাৰ ছেটিংছ সলনি নকৰে যাতে আপুনি আন পাব্লিক পোষ্টত বা আপোনাৰ পাব্লিক প্ৰ'ফাইল তথ্যৰ ওপৰত মন্তব্য কৰিব পাৰে।

নিউজ ফীডৰ বাবেও নতুন সঁজুলি
ফেচবুকে নিউজ ফীডবোৰ ক্ৰমবদ্ধ কৰিবলৈ আৰু ব্ৰাউজিং সহজ কৰিবলৈ নতুন সঁজুলিও আগবঢ়াইছে। ইয়াত Favouritesৰ বিকল্প থাকিব য'ত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ৩০ জন বন্ধু বা নিউজ ফীড বাছনি কৰিব পাৰে আৰু এইসমূহ শীৰ্ষস্থানত দেখিবলৈ পাব। ই আপোনাক আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধু বা নিউজ ফীডৰ শীৰ্ষত চাবলৈ অনুমতি দিব। লগতে ফেচবুকে আন এটা নিউজ ফিড ফিল্টাৰ বাৰ লৈ আহিছে। যাক নিউজ ফিডত দেখা যাব। য'ত ব্যৱহাৰকাৰীৰ ওচৰত শেহতীয়া বাতৰি ফীড প্ৰথমে চাব নে ৰেংকিঙৰ হিচাপত চোৱাৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ বিকল্প আছে।আইফোন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে অনাগত দিনত এই সুবিধা লাভ কৰিব। এণ্ড্ৰইড স্মাৰ্টফেন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ফেচবুক এপটো খুলিব পাৰিব আৰু বাতৰি ফীডলৈ স্ক্ৰল কৰিলে ফিড ফিল্টাৰ বাৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। অৱশ্যে, এই সুবিধাটো এতিয়াও iOs ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে উপলব্ধ হোৱা নাই। ফেচবুকে নিশ্চিত কৰিছে যে এইটো অনাগত দিনত আইফোন ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 12, 2021, 12:16 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি