• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Battlegrounds Mobile India: ৫০ লাখৰো অধিক লোকে কৰিলে ডাউনলোড, প্ৰতিজন খেলুৱৈয়ে পাব ক্ৰাফ্টনৰ বিশেষ উপহাৰ...

Battlegrounds Mobile India: ৫০ লাখৰো অধিক লোকে কৰিলে ডাউনলোড, প্ৰতিজন খেলুৱৈয়ে পাব ক্ৰাফ্টনৰ বিশেষ উপহাৰ...

অলপতে মুকলি হোৱা নতুন গেম বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াক (Battlegrounds Mobile India) লৈ যুৱপ্ৰজন্মৰ মাজত দেখিবলৈ পোৱা গৈছে উৎসাহ।

অলপতে মুকলি হোৱা নতুন গেম বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াক (Battlegrounds Mobile India) লৈ যুৱপ্ৰজন্মৰ মাজত দেখিবলৈ পোৱা গৈছে উৎসাহ।

অলপতে মুকলি হোৱা নতুন গেম বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াক (Battlegrounds Mobile India) লৈ যুৱপ্ৰজন্মৰ মাজত দেখিবলৈ পোৱা গৈছে উৎসাহ।

  • Share this:

অলপতে মুকলি হোৱা নতুন গেম বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াক (Battlegrounds Mobile India) লৈ যুৱপ্ৰজন্মৰ মাজত দেখিবলৈ পোৱা গৈছে উৎসাহ। এপটো প্লেষ্টোৰত উপলব্ধ হোৱাৰ মাত্ৰ ২ দিনৰ ভিতৰতে ৫০ লাখতকৈও অধিক ডাউনলোড সম্পন্ন হৈছে বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াৰ। দক্ষিণ কোৰিয়াৰ বিকাশকাৰী সংস্থা ক্ৰাফ্টনে এই খেলৰ অধিসূচনাসমূহৰ জৰিয়তে ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলৰ বাবে ধন্যবাদসূচক পুৰস্কাৰ হিচাপে এপটোত ডেভেলপমেণ্ট ভাগ–বাটোৱাৰা কৰিছে। ১৭ জুনত কেৱল কেইজনমান পৰীক্ষকৰ বাবেহে মুকলি বিটাত গেম ডাউনলোড কৰাৰ বিকল্প আছিল, আৰু ১৮ জুনত ইয়াক সকলোৰে বাবে মুকলি কৰা হৈছিল, যি এতিয়ালৈকে ৫০ লাখৰো সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়া হৈছে PUBGৰ ভাৰতীয় মোবাইল সংস্কৰণ, যাক যোৱা বছৰ ছেপ্টেম্বৰত দেশত নিষিদ্ধ কৰা হৈছিল।


ক্ৰাফ্টনে বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াৰ প্ৰতিগৰাকী খেলুৱৈক ৫০ লাখ ডাউনলোডৰ বাবে ধন্যবাদ জনাই এটা ক্লাছিক ক্ৰেট কুপন দিছে। ইন-গেম ইভেণ্ট স্ক্ৰীনত '5M ডাউনলোড গিফ্ট' নটিফিকেচন প্ৰদৰ্শিত হয়, য'ত লিখা হৈছে 'Thank you India! Celebrating 5M Downloads, we send our thanks with this extra gift! Please enjoy!' নটিফিকেচনে খেলুৱৈসকলক এটা বিনামূলীয়া কুপনেৰে পুৰস্কৃত কৰে, যাক তেওঁলোকে এটা ক্লাছিক ক্ৰেট খুলিবলৈ আৰু যাদৃচ্ছিক পুৰস্কাৰ পাবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।


গেমটো বিকশিত কৰা কোম্পানী ক্ৰাফ্টনে পূৰ্বে ১৭ জুনত সীমিত সংখ্যক ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে বিটা পৰীক্ষা খুলিছিল, য'ত লগে লগে পৰীক্ষাৰ শ্লট পূৰণ হৈছিল, পিছত ১৮ জুনত সকলোৰে বাবে বিটা পৰীক্ষা উপলব্ধ কৰা হৈছিল।


ইয়াৰ মাজত কোম্পানীটোৱে কৈছিল যে আপুনি গেমটোৰ প্ৰথম ৰূপটো চাব পাৰে, পিছত কোম্পানীটোৱে বিটা প্ৰ'গ্ৰামত অধিক শ্লট উপলব্ধ কৰে। আগতীয়া প্ৰৱেশাধিকাৰৰ প্ৰথম পৰ্যায়ত যোগদান কৰা খেলুৱৈসকলে এটা যোগান ক্ৰেট কুপন, দুটা EXP কাৰ্ড আৰু এটা 2x BP কাৰ্ড লাভ কৰে।


এইটো কোনো আচৰিত কথা নহয় যে ইমান সংখ্যক খেলুৱৈয়ে একেলগে গেমটো ডাউনলোড কৰিছিল, কিয়নো বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াৰ বাবে প্ৰায় ন মাহ ধৰি সকলোৱে আগ্ৰহেৰে অপেক্ষা কৰি আছিল। গেমটো PUBG ম'বাইলৰ ভাৰতীয় সংস্কৰণ যাক যোৱা বছৰ ছেপ্টেম্বৰত দেশত নিষিদ্ধ কৰা হৈছিল। যোৱা মাহৰ আৰম্ভণিতে, বেটেলগ্ৰাউণ্ড ম'বাইল ইণ্ডিয়াই গুগল প্লে ষ্ট'ৰত প্ৰাক-পঞ্জীয়নৰ বাবে পদক্ষেপ লৈছিল আৰু এই মাহৰ প্ৰথম সপ্তাহলৈ, ২০ নিযুত খেলুৱৈয়ে প্ৰাক-পঞ্জীয়ন পদক্ষেপ সম্পূৰ্ণ কৰিছে। পাঁচ নিযুত ডাউনলোড থকা গেমটো এতিয়াও iOS ডিভাইচত উপলব্ধ হোৱা নাই।

Published by:Gautam Barman
First published: