உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Dream Car: অসমৰ যুৱকৰ চমক, এখন বিলাসী স্প'ৰ্টছ কাৰ চলোৱাৰ সপোন আছিল নুৰুলৰ ! সেয়ে পুৰণি Swift এখনৰ পৰাই বনালে কোটিটকীয়া Lamborghini...

    Dream Car: অসমৰ যুৱকৰ চমক, এখন বিলাসী স্প'ৰ্টছ কাৰ চলোৱাৰ সপোন আছিল নুৰুলৰ ! সেয়ে পুৰণি Swift এখনৰ পৰাই বনালে কোটিটকীয়া Lamborghini...

    অসমৰ কৰিমগঞ্জ জিলাৰ ভাংগা অঞ্চলৰ এইজন মটৰ মেকানিক নুৰুল হকে এখন পুৰণি মাৰুতি চুইফ্ট গাড়ীক এখন স্পৰ্টছ কাৰলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছে, গাড়ীখন ইটালীৰ বিলাসী গাড়ী লেম্বৰ্গিনিৰ আৰ্হিৰ দৰে দেখা যায়।

    অসমৰ কৰিমগঞ্জ জিলাৰ ভাংগা অঞ্চলৰ এইজন মটৰ মেকানিক নুৰুল হকে এখন পুৰণি মাৰুতি চুইফ্ট গাড়ীক এখন স্পৰ্টছ কাৰলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছে, গাড়ীখন ইটালীৰ বিলাসী গাড়ী লেম্বৰ্গিনিৰ আৰ্হিৰ দৰে দেখা যায়।

    অসমৰ কৰিমগঞ্জ জিলাৰ ভাংগা অঞ্চলৰ এইজন মটৰ মেকানিক নুৰুল হকে এখন পুৰণি মাৰুতি চুইফ্ট গাড়ীক এখন স্পৰ্টছ কাৰলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছে, গাড়ীখন ইটালীৰ বিলাসী গাড়ী লেম্বৰ্গিনিৰ আৰ্হিৰ দৰে দেখা যায়।

    • Share this:
    অসমৰ কৰিমগঞ্জ জিলাৰ মটৰ মেকানিক এজনে সীমিত স্থানীয় সম্পদ ব্যৱহাৰ কৰি এখন বিলাসী গাড়ী বিকশিত কৰিছে। অসমৰ কৰিমগঞ্জ জিলাৰ ভাংগা অঞ্চলৰ এইজন মটৰ মেকানিক নুৰুল হকে এখন পুৰণি মাৰুতি চুইফ্ট গাড়ীক এখন স্পৰ্টছ কাৰলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছিল যিটো ইটালীৰ বিলাসী গাড়ী লেম্বৰ্গিনিৰ আৰ্হিৰ দৰে দেখা যায়।

    ৩০ বছৰীয়া নুৰুল হকে কয় যে তেওঁ তেওঁৰ প্ৰকল্পটোত ৬.২ লাখ টকা খৰচ কৰিছিল আৰু তেওঁ সদায় লেম্বৰ্গিনিৰ দৰে এখন স্পৰ্টছ কাৰ চলাব বিচাৰিছিল।

    "এনে এখন বিলাসী গাড়ী বনোৱা আৰু চলোৱাটো মোৰ সপোন আছিল। মই লেম্বৰ্গিনি গাড়ী ভাল পাওঁ আৰু শেষত মই এখন পুৰণি মাৰুতি চুইফ্ট গাড়ীমোৰ সপোনৰ গাড়ীত পৰিৱৰ্তন কৰিছো," নুৰুল হকে কয়।

    পেছাত এজন মটৰ মেকানিক, নুৰুলৰ ভাঙ্গা অঞ্চলত এন মাৰুতি কাৰ কেয়াৰ নামৰ এটা গেৰেজ আছে।



    কোভিড-19 লকডাউনৰ প্ৰথম ঢৌটোৱে তেওঁক কোনো কাম নকৰাকৈ ঘৰত বহিবলৈ বাধ্য কৰিছিল আৰু তেওঁ এখন পুৰণি মাৰুতি চুইফ্ট গাড়ীৰ ইঞ্জিন অনুকূলিত কৰি ইটালীৰ বিলাসী গাড়ীৰ মডেলৰ নিজৰ সংস্কৰণ নিৰ্মাণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

    "যোৱা আঠ মাহ ধৰি মই মোৰ প্ৰকল্পত নিয়োজিত হৈ আছোঁ। মোৰ প্ৰকল্পটোৰ মুঠ ব্যয় প্ৰায় ৬.২ লাখ টকা," নুৰুলে কয়।

    "প্ৰথমতে, মই ইউটিউব ভিডিঅ' চাই লেম্বৰ্গিনি মডেলৰ কিছু অংশ নিৰ্মাণ কৰা আৰম্ভ কৰিছিলো। মই এখন লেম্বৰ্গিনি গাড়ীৰ মূল্য জানো। কিন্তু সেই ধৰণৰ গাড়ী চলোৱাটো মোৰ সপোন আছিল আৰু মই অৱশেষত ইয়াক নিৰ্মাণ কৰিছিলো," নুৰুলক কৈছিল।



    হকে এতিয়া তেওঁৰ পৰিৱৰ্তিত গাড়ীখনৰ কিছুমান ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত পোষ্ট কৰাৰ পিছত এজন স্থানীয় চেলিব্ৰিটি হৈ পৰিছে। গাড়ীখনৰ সৈতে চেলফি ল'বলৈ বহুতো মানুহ তেওঁৰ গেৰেজলৈ আহিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: