• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • World Emoji Day: আপুনি আপোনাৰ ফোনত পাবলগীয়া নতুন ইমোজিৰ প্ৰথম লুকটো ইয়াতেই চাই লওক, লগতে কেতিয়া ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব সেয়াও জানি লওক...

World Emoji Day: আপুনি আপোনাৰ ফোনত পাবলগীয়া নতুন ইমোজিৰ প্ৰথম লুকটো ইয়াতেই চাই লওক, লগতে কেতিয়া ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব সেয়াও জানি লওক...

World Emoji Day: আজি অৰ্থাৎ শনিবাৰে ১৭ জুলাই বিশ্ব ইমোজি দিৱস। যাৰ বাবে আমাৰ ওচৰত ইমোজি ১৪.০ ত মুকলি হ'বলগীয়া নতুন ইমোজিৰ বিষয়ে তথ্য আহি পৰিছে।

World Emoji Day: আজি অৰ্থাৎ শনিবাৰে ১৭ জুলাই বিশ্ব ইমোজি দিৱস। যাৰ বাবে আমাৰ ওচৰত ইমোজি ১৪.০ ত মুকলি হ'বলগীয়া নতুন ইমোজিৰ বিষয়ে তথ্য আহি পৰিছে।

World Emoji Day: আজি অৰ্থাৎ শনিবাৰে ১৭ জুলাই বিশ্ব ইমোজি দিৱস। যাৰ বাবে আমাৰ ওচৰত ইমোজি ১৪.০ ত মুকলি হ'বলগীয়া নতুন ইমোজিৰ বিষয়ে তথ্য আহি পৰিছে।

  • Share this:
মোবাইল ফোনত কথা পাতি থাকোতে ইমোজি ব্যৱহাৰ কৰাৰ প্ৰৱণতাও যথেষ্ট বেছি। কাৰণ এই ইমোজিটোৱে আমাক আমাৰ বহুতো অনুভূতি বা আমি কি ক'ব বিচাৰো প্ৰকাশ কৰাত সহায় কৰে। কিন্তু যদি আপুনি এতিয়ালৈকে তাত ইমোজি ব্যৱহাৰ কৰি ভাগৰি পৰিছে তেন্তে আপোনাৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। সোনকালেই আপোনাৰ আইফোন বা এণ্ড্ৰইড ফোনটোৱে নতুন ইমোজি পাব। আজি অৰ্থাৎ শনিবাৰে ১৭ জুলাই বিশ্ব ইমোজি দিৱস। যাৰ বাবে আমাৰ ওচৰত ইমোজি ১৪.০ ত মুকলি হ'বলগীয়া নতুন ইমোজিৰ বিষয়ে তথ্য আছে। বহুতো নতুন ইমোজি যাৰ ভিতৰত আছে মুখমণ্ডলক অভিবাদন জনোৱা, ওঁঠ বাইটিং কৰা, নিম্ন বেটাৰী আৰু লগতে লিংগ অন্তৰ্ভুক্তি। ইমোজি পেডিয়াই নিশ্চিত কৰিছে যে এইটো কেৱল এখন খচৰা তালিকা আৰু চূড়ান্ত অনুমোদনত ইয়াত আৰু বহুতো পৰিৱৰ্তন দেখা যাব যিটো এই বছৰৰ ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত অনুষ্ঠিত হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। তেন্তে এই নতুন ইমোজিবোৰ আপোনাৰ এপল আইফোন আৰু এণ্ড্ৰইড ফোনলৈ কেতিয়া আহি আছে? আশা কৰোঁ এই বছৰৰ শেষৰ ফালে হয় অপাৰেটিং চিষ্টেমটো এটা মুক্তিৰ সৈতে হ'ব, বা অহা বছৰৰ আৰম্ভণিতে কেতিয়াবা হ'ব। তেতিয়ালৈকে, আমি নিশ্চয় এপল আই.ও.এছ. ১৫ আৰু এণ্ড্ৰইড ১২-ৰ জীৱন চক্ৰত ভালদৰে প্ৰৱেশ কৰিম।

এপল আইফোনে কেতিয়া নতুন ইমোজি পাব?

ছেপ্টেম্বৰত চূড়ান্ত অনুমোদন নোপোৱালৈকে এইটো এতিয়াও নিশ্চিত হোৱা নাই, কিন্তু সকলো সম্ভাৱনাত, আই.ও.এছ. ১৫-য়ে সম্ভৱতঃ ২০২২ চনৰ আৰম্ভণিতে সেইবোৰ এপল আইফোনলৈ আনিব, অৰ্থাৎ জানুৱাৰীৰ পৰা মাৰ্চ উইণ্ডোলৈ আপডেট কৰা আপডেটবোৰৰ এটা। ইমোজি ১৩.১ এই বছৰৰ এপ্ৰিলত এপল আইঅ'এছত আহিছিল- এইটোও মন কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ যে যোৱা বছৰ এপল আইফোন মুকলি কৰাত এমাহ পলম হৈছিল।

এণ্ড্ৰইড ফোনটোৱে কেতিয়া এটা নতুন ইমোজি পাব?

আশা কৰা হৈছে যে গুগলে এই বছৰৰ অক্টোবৰ-ডিচেম্বৰ উইণ্ডোত ইয়াক এণ্ড্ৰইড ১২-ত একত্ৰিত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। আৰু মাহিলী এণ্ড্ৰইড ১২ আপডেটৰ অংশ হিচাপে অধিক অন্তৰ্ভুক্ত ইমোজি প্ৰাপ্ত কৰা এইবোৰ হ'ব গুগল পিক্সেল ফোন। কিন্তু সকলো সম্ভাৱনাতে, চেমচাং, জিয়াওমি, ৱানপ্লাছ আৰু অন্যান্যকে ধৰি বেছিভাগ ব্ৰেণ্ডৰ এণ্ড্ৰইড ফোনবোৰে ২০২২ চনৰ আৰম্ভণিতে ইমোজি ১৪.০ পেক পোৱাৰ আশা কৰিব লাগে, প্ৰায় সেই সময়ত যেতিয়া এপল আইফোনেও ইয়াক প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: