• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • সামান্য ডিজাইনৰ আসোঁৱাহ থকা Apple iPhone 11 Pro বিক্ৰী হ’ল প্ৰায় ২ লাখ টকাত

সামান্য ডিজাইনৰ আসোঁৱাহ থকা Apple iPhone 11 Pro বিক্ৰী হ’ল প্ৰায় ২ লাখ টকাত

সামান্য ডিজাইনৰ আসোঁৱাহ থকা Apple iPhone 11 Pro ম’বাইল এটা ২ লাখ টকাতকৈও অধিক মূল্যত বিক্ৰী হয়।

সামান্য ডিজাইনৰ আসোঁৱাহ থকা Apple iPhone 11 Pro ম’বাইল এটা ২ লাখ টকাতকৈও অধিক মূল্যত বিক্ৰী হয়।

সামান্য ডিজাইনৰ আসোঁৱাহ থকা Apple iPhone 11 Pro ম’বাইল এটা ২ লাখ টকাতকৈও অধিক মূল্যত বিক্ৰী হয়।

  • Share this:
এক বিৰল ঘটনাত, সামান্য ডিজাইনৰ আসোঁৱাহ থকা Apple iPhone 11 Pro ম’বাইল এটা ২ লাখ টকাতকৈও অধিক মূল্যত বিক্ৰী হয়। অজ্ঞাতভাৱে, এপ'লৰ অত্যন্ত কঠোৰ আৰু সম্পূৰ্ণ মানদণ্ড নিশ্চিতি প্ৰক্ৰিয়া আছে যিবোৰ প্ৰতিটো সামগ্ৰী গ্ৰাহকৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ আগতে পাৰ হ'ব লাগিব। তথাপিও কোটিৰ ভিতৰত এনে এটা ফোন ভুলবশতঃ এই প্ৰক্ৰিয়াসমূহ পাৰ নকৰাকৈ বিক্ৰীৰ বাবে ওলায় যায় যিটো আনুমানিক ২,৭০০ ডলাৰত এজন গ্ৰাহকে ক্ৰয় কৰে। ইয়াৰ পৰিমাণ ২ লাখ টকাতকৈ অলপ বেছি।

Internal Archiveৰ দ্বাৰা পোষ্ট কৰা এটা টুইট অনুসৰি, প্ৰশ্নত থকা আইফোনটোৰ ল’গ’টো পিছফালে ভুলকৈ ৰখা হৈছিল। সাধাৰণতে, এপলৰ ল’গ’টো পিছফালৰ আৱৰণৰ কেন্দ্ৰত থাকে। অৱশ্যে, এই ক্ষেত্ৰত, ল’গ’টো সোঁফালৰ কেন্দ্ৰৰ পৰা অকণমান আঁতৰত থাকে। আপুনি এবাৰ এটা নিৰ্দিষ্ট কোণৰ পৰা চোৱাৰ পিছত আপুনি আসোঁৱাহটো লক্ষ্য কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। যদিও এইটো জনা নাযায় যে আইফোনটো ক'ৰ পৰা বিক্ৰী কৰা হৈছিল বা ছবিবোৰ ক'ৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে।

যদি ফটোবোৰ সঁচাকৈয়ে প্ৰকৃত হয়, তেন্তে এইটো সম্ভৱতঃ এটা নিৰ্মাণৰ আসোঁৱাহ আছিল।
সাধাৰণতে, সূক্ষ্ম ত্ৰুটি থাকিলেও সামগ্ৰীবোৰ প্ৰকৃততে কেতিয়াও গ্ৰাহকৰ ওচৰলৈ নাযায়। কিন্তু যদি তেওঁলোকে কৰে, ই প্ৰায় সংগ্ৰাহকৰ সামগ্ৰীৰ দৰে – হয়, এটা ত্ৰুটিপূৰ্ণ আইফোন ইমান বিৰল। এইটোৱে সম্ভৱতঃ তীব্ৰ মূল্য ব্যাখ্যা কৰে।কিন্তু এইটো প্ৰথম বাৰৰ বাবে নহয় যে এটা ত্ৰুটিপূৰ্ণ এপ'লৰ সামগ্ৰী পোৱা গৈছে। ২০১৫ চনত, 9to5Mac.comৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে সোণৰ টাচ আইডি ৰিং (Touch ID ring) আৰু চিলভাৰ বেকৰ সৈতে এক অত্যন্ত অনন্য ৰঙৰ সংমিশ্ৰণৰ সৈতে এটা আইপেড প্ৰ' লাভ কৰিছিল।

ইফালে, Apple iPhone 13 চিৰিজটো এই বছৰৰ ছেপ্টেম্বৰত মুকলি কৰা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে।পৰৱৰ্তী আইফোন মুকলি কৰিবলৈ কেইবা মাহ বাকী থকাৰ লগে লগে পৰৱৰ্তী আইফোন চিৰিজটোৰ বাবে উৰাবাতৰি আৰু প্ৰতিবেদন আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। এপ'ল বিশ্লেষক মিং-চি কুও (Ming-Chi Kuo)ৰ নতুন তথ্যই এতিয়া পৰৱৰ্তী আইফোনৰ কেমেৰা ক্ষমতাৰ ইংগিত দিয়ে। কুৱে, MacRumoursৰ দ্বাৰা লাভ কৰা এক গৱেষণা টোকাত কৈছিল যে এই বছৰৰ আইফোন মডেলবোৰত বৰ্তমানৰ iPhone 12 চিৰিজৰ দৰে একে ৱাইড এংগল লেন্স থাকিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে iPhone 13ত কমেও এটা কেমেৰা লেন্স অপৰিৱৰ্তিত থাকিব। পূৰ্বৰ প্ৰতিবেদনবোৰে পৰামৰ্শ দিছে যে iPhone 13 চিৰিজটো অলৱেজ-অন ডিচপ্লে আৰু চেন্সৰ-শ্বিফ্ট ছবি ষ্টেবিলাইজেছনৰ দৰে সুবিধাৰ সৈতে আহিব পাৰে, লগতে পৰৱৰ্তী iPhone 13 Pro আৰু iPhone 13 Pro Maxত অট’ফ’কাচ কেমেৰা ক্ষমতা থাকিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: