• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • UFOs and Aliens: আন এখন পৃথিৱী আৰু এলিয়েনৰ ৰহস্য মুকলি হ'ব ! এয়া UFO নে গুপ্তচৰ বাহন ? আমেৰিকাই UFOৰ ওপৰত প্ৰকাশ কৰিব তথ্য !

UFOs and Aliens: আন এখন পৃথিৱী আৰু এলিয়েনৰ ৰহস্য মুকলি হ'ব ! এয়া UFO নে গুপ্তচৰ বাহন ? আমেৰিকাই UFOৰ ওপৰত প্ৰকাশ কৰিব তথ্য !

photo-AFP

photo-AFP

দেশৰ চোৰাংচোৱা সংস্থাৰ মুৰব্বীজন আমেৰিকাত UFOৰ ঘটনাক লৈ চিন্তাত আছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই (America) এতিয়া এই সন্দৰ্ভত এক ঐতিহাসিক প্ৰতিবেদন প্ৰকাশ কৰিবলৈ গৈ আছে।

  • Share this:
দেশৰ চোৰাংচোৱা সংস্থাৰ মুৰব্বীজন আমেৰিকাত UFOৰ ঘটনাক লৈ চিন্তাত আছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই (America) এতিয়া এই সন্দৰ্ভত এক ঐতিহাসিক প্ৰতিবেদন প্ৰকাশ কৰিবলৈ গৈ আছে। যদিও প্ৰতিবেদনখন প্ৰকাশৰ বাবে কোনো নিৰ্দিষ্ট তাৰিখ ঘোষণা কৰা হোৱা নাই, স্থানীয় সংবাদ মাধ্যমসমূহে বিশ্বাস কৰে যে ইয়াক ২৫ জুনৰ ভিতৰত ৰাজহুৱা কৰিব পাৰি।

ৰাষ্ট্ৰীয় চোৰাংচোৱা সঞ্চালকৰ কাৰ্যালয়ে প্ৰতিবেদনখন কংগ্ৰেছৰ আগত প্ৰকাশ কৰিব। ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত আছে ২০২০ চনৰ আগষ্টত পেন্টাগনৰ দ্বাৰা "অজ্ঞাত আকাশী ঘটনা" (ইউএপি) ঘটনাৰ অনুসন্ধানৰ বাবে গঠন কৰা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নৌসেনা নেতৃত্বাধীন টাস্ক ফ'ৰ্চৰ কাম। শেহতীয়া বছৰবোৰত, পেন্টাগনে সাধাৰণ মানৱজাতিৰ বাবে অজ্ঞাত গতি আৰু গতিশীলতা প্ৰদৰ্শন কৰা ৰহস্যজনক "আকাশী ঘটনা" দেখুওৱা নৌসেনাৰ এভিয়েটৰৰ কেইবাটাও ভিডিঅ'ৰ সত্যতা নিশ্চিত কৰিছে।

যোৱা দুটা দশকত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত ৰহস্যময় ইউএফঅ'বোৰ ১২০ বাৰ দেখা গৈছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চোৰাংচোৱা সংস্থাসমূহে ঘটনাবোৰৰ ওপৰত উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে আৰু স্পষ্ট কৰি দিছে যে বিষয়টোত গুৰুত্ব অনাৰ প্ৰয়োজন আছে। অৱশ্যে, বিষয়াসকলে এইটোও বিশ্বাস কৰে যে যিধৰণে হাইপাৰচনিক প্ৰযুক্তিৰ অগ্ৰগতি হৈছে আৰু ৰাছিয়া বা চীনৰ দ্বাৰা নতুন পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰা হৈছে, সেইটোৱেও আশংকা বৃদ্ধি কৰিছে যে কিছুমান বায়ু ঘটনা এই নতুন প্ৰযুক্তিৰ দ্বাৰা অনুপ্ৰাণিত হ'ব পাৰে।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে শেহতীয়াকৈ ইউএফঅ'ৰ আংশিক ৰাজহুৱা প্ৰতিবেদন প্ৰস্তুত কৰিছে। তেওঁলোকৰ চিন্তা কাৰণ এয়া আন এখন দেশৰ পৰা প্ৰেৰণ কৰা গুপ্তচৰ বাহনো হ'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: