உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Benefits of Ghee: কেঁচা হালধিৰ লগত ঘিউ খায়নে? স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবলৈ পুৱাই খালী পেটত খাওক ঘিউ!

    Benefits of Ghee: কেঁচা হালধিৰ লগত ঘিউ খায়নে? স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবলৈ পুৱাই খালী পেটত খাওক ঘিউ!

    Benefits of Ghee: কেৱল ভাতৰ লগতেই নহয়, স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবলৈ পুৱাই খালী পেটত খাওক ঘিউ!

    Benefits of Ghee: কেৱল ভাতৰ লগতেই নহয়, স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবলৈ পুৱাই খালী পেটত খাওক ঘিউ!

    Benefits of Ghee: কেৱল ভাতৰ লগতেই নহয়, স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবলৈ পুৱাই খালী পেটত খাওক ঘিউ!

    • Share this:
    ঘিউৰ স্বাস্থ্যকৰ গুণাগুণ কৈ থাকিলেও শেষ নহয়। আয়ুৰ্বেদ শাস্ত্ৰৰ মতে প্ৰতিদিন পুৱা ঘিউ খালে বহুতো ৰোগ দূৰ হয়৷ গৰুৰ গাখীৰৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা ঘিউত প্ৰ'টিন, এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, স্বাস্থ্যকৰ চৰ্বি আৰু খনিজ পদাৰ্থ থাকে৷ যেতিয়া এই উপাদানবোৰ পুৱা শৰীৰত প্ৰৱেশ কৰে তেতিয়া বিষমুক্তকৰণৰ প্ৰক্ৰিয়া দ্ৰুত হয় ৷ শৰীৰৰ কোষবোৰ শক্তিশালী হয়৷

    প্ৰাচীন কালত বিশ্বাস কৰা হৈছিল যে, কম পৰিমাণে ঘিউ খালে পাচন কাৰ্য উন্নত হয়৷ পুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত, আপুনি গাখীৰ বা হালধিৰ সৈতে মিহলি কৰি ঘিউ খাব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি আপুনি কুহুমীয়া পানীৰ সৈতে এক চামুচ ঘিউ মিহলি কৰে আৰু ইয়াক টনিকৰ দৰে খায় তেন্তে ই শৰীৰৰ পৰা বিষাক্ত পদাৰ্থ আঁতৰ কৰে৷

    ঘিউৱে পাকস্থলীৰ স্বাস্থ্য উন্নত কৰে ৷ ঘিউত যথেষ্ট পৰিমাণে এমিনো এচিড আৰু কেলচিয়াম থাকে৷ ইয়াৰ ফলত হাড় শক্তিশালী হয়, দাঁতৰ স্বাস্থ্য ভাল হয়। ওজনো নিয়ন্ত্ৰণ কৰে ঘিউৱে। কেঁচা হালধীৰ সৈতে ঘিউ মিহলি কৰি খালে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি হয় লগতে এই এণ্টিভাইৰেল মিশ্ৰণটোৱে জ্বৰ, ডিঙিৰ সংক্ৰমণকে ধৰি বহুতো সমস্যা সমাধান কৰে।

    কিন্তু উপকাৰ আছে বাবে ইয়াৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে, আপুনি বেছিকৈ ঘিউ খাব! কিয়নো নিৰাময়কাৰী চৰ্বিৰ উপস্থিতি হৃদৰোগৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ'ব পাৰে। সেয়েহে, চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লোৱাৰ পিছতহে আহাৰত ঘিউ যোগ দিয়ক।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: